Pazartesi , Nisan 13 2020

Anasayfa / Bankalar / En Fazla Emekli Promosyonu Veren Banka

En Fazla Emekli Promosyonu Veren BankaEn Fazla Emekli Promosyonu Veren Banka

Emekliler için uzun süredir konuşulan ve gündemde olan promosyonlar ödenmeye başlandı. Son yapılan açıklamaya göre bankalar arasında yaşanan rekabetten kaynaklı olarak yüksek tutarda promosyon verilmesi halinde emeklilerin banka değiştirmelerine haklarının olduğu belirtildi.

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren promosyon başvuruları ve ödemeleri bankalarda başladı ve büyük bir hızla devam etmektedir. Bir milyondan fazla emekli promosyon ödemelerini almış durumda. 3 Yıl boyunca aynı bankadan maaşını alacağını belirterek ve sözleşme imzalayarak alabilinen emekli promosyonları, emekli maaşına göre 300 lira-375 lira ve 450 lira olarak kademelendirilmiştir. Özel bankalar başta olmak üzere en fazla emekli promosyonunu veren banka olma yarışı başladığı belirtildi. Yani bu tutarlardan daha fazla promosyon vererek kendi saflarına daha fazla emekli müşterisi katmak isteyen bankaların olabileceği açıklandı. 3 Yıllık sözleşmeyi imzalayarak promosyon alan kişiler içinde fazla promosyon veren bankaya geçme haklarının olması yönünde değişiklik yapılarak geçiş hakkı tanında. Hangi banka daha fazla emekli promosyon veriyorsa o bankadan emeklinin yeni bir sözleşme yaparak maaş alma hakkının olabileceği düzenlemenin yapıldığını Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı açıkladı.

Sayın Mehmet Selim Bağlı’nın en fazla emekli promosyonu veren banka seçimine ilişkin açıklamaları şu şekilde oldu: “Emeklimiz bu dönemde o bankayla devam etmek istiyorsa, tutar şu an konuştuğumuz rakamın altında ise banka aradaki farkı emeklimize ödemek zorunda. Eğer emeklimiz o bankadan ayrılmak istiyorsa, kalan zamana tekabül eden promosyon tutarını ödemek şartıyla ayrılabilir. Emeklimiz bankayı zarara uğratmamak için ve sözleşmeye de iki tarafın uyması için promosyonun geri kalan dönem için olan farkını ödemek şartıyla bir başka bankaya geçme hakkına sahiptir. Diyelim bin-2 bin lira arasında maaş alıyorsunuz, 375 lira A bankasından aldınız, 3 gün sonra duydunuz B bankası 450 lira veriyor. O parayı geri ödemek şartıyla hemen B bankasına geçme hakkına sahipsiniz. TC kimlik numaralarının sonu 0-2 olanlar Mart, 4 ve 6 olanlar Nisan, 8 olanlar ise Mayıs ayı içerisinde promosyonlarını alacaklardır. Otomatik ödeme, kredi kartı, kredili mevduat hesabı veya benzeri diğer finansal ürünleri kullanma zorunluluğu asla söz konusu değildir.” şeklinde açıklamalar yaptı.

Yani emekli promosyonu almış olan kişiler istediği bankaya geçiş yapabilecek. Sonuç itibari ile yeni bankadan alacağı daha fazla promosyonun farkını kendi alarak geri kalan kısmı eski bankasına iade ederek, sözleşmesinden caymış olacak.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir