Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Krediler / Kredi Çekme Şartları 2017

Kredi Çekme Şartları 2017



Kredi Çekme Şartları 2017

İnsanların hayat şartları sürekli yeni ihtiyaçlar ortaya çıkarmaktadır. Eğitim için, evlenmek, araba, yeni beyaz eşya yada mobilya gibi bir çok nedenden dolayı çekilen krediler, iş kurmak için veya ev almak için bile kullanılabilmektedir. Bankalar ve finansal sağlayıcı şirketler tarafından verilmekte olan krediler tamamen yasalarla belirlenen vadelerle ve şartlarla kullandırılmaktadır. Kredi çekme şartları 2017 yılı olarak yazdığım yazımızın devamında, kullanılacak olan krediler hakkında şartlar ve koşullar olarak bilgilendirme yapacağım.

İhtiyaç kredileri, her ne kadar kredi türü değişsede bir çok değişik şekilde bankalar tarafından tüketicileri sunulmaktadır. Evlilik, eğitim gibi bir çok kredi türü aslında ihtiyaç kredisi olarak değerlendirilmekte ve bankalardan bu şekilde verilmektedir. Bu tür kredileri kullanmadan önce alınacak olan borç paranın ne amaçla kullanılacağını belirlemek daha önemlidir. Çünkü bankalar bu tür kredi çeşidine göre değişik kredi kampanyaları ve şartları uygulamaktadırlar. Hem avantajlı hemde uygun faizlerle kredi çekmeniz mümkün olabilmektedir. Bu tür kredilerde en fazla 48 ay vade uygulanmaktadır. Çalıştığınız bankadan yapacağınız kredi başvurularında, kredinizin onaylanması daha hızlı olmaktadır. Bir çok evrak bankada bulunduğundan sizden tekrardan istenmemektedir hatta bir SMS kredi başvurusu ile paranızı anında kredi kullanarak hesabınızda bulabilirsiniz. Bu tür krediler, kredi notu iyi olan tüketicilere tanınmaktadır. Maaş yazısı yani gelir belgesi genel olarak istenen belgeler arasında olup, kredi kartı veya kredi kullanmamaş ve kullanmıyor olan kişilerden bankalar kefil isteyebilmektedir. Gelir belgeniz ve kimliğiniz ile birlikte bütün bankalara ihtiyaç kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Çalışmayanlara, geliri olmayanlara kredi çıkma ihtimali çok düşüktür. Bankalar geliri olmayan kişilere genel olarak kredi vermemektedir.

Konut kredisi şartları olarakta, ekspertiz değerinin yüzde 80’i kadar kredi kullanabilirsiniz. En fazla konut kredisi 10 yıl yani 120 ay olarak bankalardan kullanılabilmektedir. Bu aralıkta taksit düzenlemesi tamamen banka ile aranızdaki görüşmelere göre belirlenebilmektedir. 60 Ay vadeli olarakta konut kredisi kullanmanız bu noktada mümkündür. Konut kredilerinde ipotek masrafları, ekspertiz giderleri, hayat sigortası gibi masraflar mevcuttur. Bunlarıda dikkata alarak ve bankalara sorarak almanızda fayda vardır. Sonuç olarak iyi bir araştırma binlerce tutarda kar yapmanızı dahi sağlayabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Aktifbank İhtiyaç Kredisi Hesaplaması ve Başvurusu başlıklı makalemizde aktif bank kredi başvurusu, aktifbank kredi hesaplama ve avukatlık olana kredi veren banka hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir