Çarşamba , Ekim 31 2018

Anasayfa / Bankalar / Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

Ziraat Bankası İnternet BankacılığıZiraat Bankası İnternet Bankacılığı

İnternet hayatımızın bir vazgeçilmezi haline gelmiş durumda, hemen hemen her anlamda yaşamımızın içinde. Özellikle de bankacılık sektöründeki teknolojik gelişmeler sayesinde banka ile olan her işimizi internet üzerinden yapabilir hale geldik. Evimizin rahatlığında faturalarımızı ödeyebiliyor, kartlarımızı kontrol ediyor ve havale işlemlerimizi yapabiliyoruz. İnternet bankacılığında önde gelen bankalardan birisi de Ziraat Bankası internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığını kullanabilmek için neler yapmalıyız? Şimdi bu sorunun cevabını bulalım. Ziraat Bankası hesabınızın olması internet bankacılığını kullanabilirsiniz anlamı taşımaz. İlk önce internet bankacılığı için kayıt olmanız gerekir. Bunun için kimliğiniz ve Ziraat Bankası kartınızla beraber banka şubesine giderek, oradaki görevli verip işleminizi başlatabilirsiniz. Sizden telefon numarası da isteyecekler. İşlemler tamamlandıktan sonra, kapalı parola zarfı verilecektir, burada önemli olan şey şifre, müşteri numarası ve parola. Size verilen zarfın içinde bulunan 6 haneli metin sizin parolanızdır. Müşteri numaranız da 16 hane olan hesap numarasının ortasındaki 8 haneli rakamdır. Mesela hesap no: 1234 33344455 2222 olsun. 33344455 sizin müşteri numaranızdır. Şifreyi öğrenmek için ise 444 00 00 nolu numaradan müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Sizden TC numaranızı isteyecekler ve beş haneli şifrenizi belirleyeceksiniz. Bundan sonra Ziraat Bankası internet bankacılığı için yapmanız gereken işlem internet adresine girerek sağ üstte olan internet şubesi giriş yazan yere tıklamaktır. Müşteri numarası ve şifreyi yazıp girişe basın. Sonrasında ise parolanızın istendiği yere parolanızı girin. Bu aşamadan sonra size şifreniz telefonunuza şifre olarak gelecek. Bu şifreyi altta bulunan kutucuğa yazarak giriş yapmış olacaksınız. Giriş işleminden sonra bilgi ve güvenlik kısmından parolanızı ve şifrenizi aklınızda kalacak şekilde değiştireceksiniz. Bu işlemde sonra artık rahatlıkla internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Herhangi bir sorun karşısında müşteri hizmetlerini arayarak yardım alabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Neler Yapılabilir?

Ziraat Bankası internet bankacılığı 7 gün 24 saat açıktır. Hiçbir mekana ve zamana bağlı kalmadan bütün işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Şubeden yaptığınız pek çok işi internet üzerinden de daha avantajlı olarak gerçekleştirebilirsiniz. Kurumsal internet şubesi sayesinde istediğiniz oranda alt kullanıcılara yetki tanımlaması da yapabilirsiniz. Yetkili olarak tanımladığınız alt kullanıcılarının yetki seviyesinin kademelendiği, firmanızın sirkülerine göre kişi bazında özelleştirebilirsiniz. İşlemleriniz onaylarında nasıl ve kimler tarafından yapılacağını limit, işlem ve hesap bazlı olarak belirleyebilir, alt kullanıcılarınıza tutar ve işlemde sınırlama koyabilirsiniz. Kurumsal internet bankacılığında asıl kullanıcı tarafından belirlenen alt kullanıcı yetki tanımlamaları ve işlemlerini başka bir alt kullanıcıya ya da banka şubesine devredebilirsiniz. Holding firmaları ise kendilerine bağlı firmaların hesap işlemlerini kendi hesabınızdan takip de edebilirsiniz. Kurumsal internet şubesi ayrıcalığından faydalanmak için Ziraat Bankası’nda vadesiz tasarruf hesabı ve tüzel banka kartınızın olması gerekir. Hesabınızın olduğu banka şubesine kimlik ile giderek başvuruda bulunup, bu başvuru formunu doldurarak elektronik bankacılık sözleşmenizi imzalamanız gerekecektir. Son söz olarak herhangi bir sorunla karşılaşmamak için şifrenizi, parolanızı kimseye göstermeyin.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde İpotek Karşılığı Kredi, Kefilsiz Kredi ve kredi çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir