Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Krediler / Ticari Kredi Veren Bankalar

Ticari Kredi Veren BankalarTicari Kredi Veren Bankalar

Kredi denilince hepimizin aklına gelen kredi çeşidi bireysel kredilerdir. Bireysel kredilerin beraberinde kullanılan bir kredi ise ticari kredilerdir.  Bu yazımızda Ticari Kredi veren bankalara bakacağız. Çoğunlukla KOBİ’lerin kullandığı ticari kredilerin faizleri, vadesine göre değişiklik göstermektir. Ticari krediye başvuran işletmenin, mali durumuna bakılarak verilen bir kredidir. Değerlendirilen işletmeye, olumlu sonuç çıktığında kredi verilir. Ülkemizde bulunan onlarca bankanın hemen hemen hepsi ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi vermektedir. Fakat hepsi ticari kredi vermiyor. Şimdi de Ticari kredi veren bankalara bakalım.

Denizbank Ticari Kredi: Denizbank’ın yaklaşık olarak 10 tane kredi paketi vardır. Büyük şirketlere ve KOBİ’lere özel verilen bu krediler gününden önce kapatılırsa güncel faiz oranları ile hesaplama yapılır. Döviz ya da TL olarak da verilen bu kredilerin vadesi 36 aya kadardır.

Akbank Taksitli Ticari Kredi: Bu ticari kredide 6 farklı seçenek vardır. Vade süreleri 36 aydır. Üst limit 50 bin TL olarak belirlenmiştir. Cep telefonundan da 4425 nolu numaraya sms atarak başvurulan bu kredi esnek bir ödeme planına sahiptir.

Vakıfbank Ticari Kredi: Ticari Kredi veren bankalardan birisi de Vakıfbank’tır. Esnafa birden fazla seçenek sunarak, esnek bir ödeme seçeneği ile esnafın maddi gücüne göre ödeme planı oluşturulmaktadır.

Garanti Bankası: Garanti Bankası da diğer birçok bankanın uyguladığı gibi KOBİ ve esnaflara kredi seçenekleri sunmaktadır. Bunlar; İş yeri kredisi, otomobil kredisi, spot kredileri, taksitli ticari kredi, borçlu cari kredileri, döviz kredileri, işletme kredileri ve iskonto kredileridir. İhtiyacınız olan krediyi seçerek Garanti Bankasının bir şubesine gidip başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca bankanın ticari portföy uzmanından da yardım alabilirsiniz.

Ticari Kredi Veren Diğer Bankalar

İş Bankası da ticari kredi veren bankalar arasında öne çıkan bir bankadır. Düzenlediği ticari kredi kampanyaları ve %1,20 oranından başlayan faiz seçenekleri ile müşterilerine güzel fırsatlar sunmaktadır. Bu krediler ise şunlardır. İş yeri kredisi, taksitli ticari spot kredisi ve ticari taşıt kredisidir. Bu kredilerden herhangi birini alan kişilere bir de kredili mevduat hesabı açılmaktadır.

QNB Finasbank: Yeni atılımları ile bankacılık işlemlerinde birçok çalışmaya imza atmıştır. Sunduğu kredi seçenekleri ise, maaş kredileri, spot tl krediler, rotatif vadeli nakit krediler, tarım işletme kredileri, döviz kredileri, spot döviz kredileri, teminat mektupları, iskonto kredileri ve Eximbank kredileridir. Kısaca özetleyecek olursak, ticari kredilerde birden fazla değişkenlik ve seçenek bulunur. Bunların her birinin dikkatle incelenmesi gerekir. Kredinin geri ödenme vadesi, kredinizi kullanacağınız alan ve faiz oranları gibi incelenmesi gereken konu vardır. Bu nedenden dolayı kredinizi nerede ve nasıl kullanacağınız çok önemlidir. İyi analiz edilmesi gereken bir konudur. Yapacağınız küçük bir yanlış büyük problemlere neden olabilir. Geri ödemelerde zorluk yaşamayacağınızdan emin olmalısınız. Birçok bankanın seçeneklerini değerlendirip, karşılaştırma yaparak kredi çekmelisiniz. Sizin için en bankanın hangisi olduğuna karar vermeden önce bankalarla görüşme yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkartılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir