Cumartesi , Nisan 4 2020

Anasayfa / Bankalar / Taksitli Nakit Avans

Taksitli Nakit AvansBiliyorsunuz ki ülkemizde pek çok farklı banka, bizlere bazı konularda yardımcı olabilmektedir. Bu hizmetlerin arasında elbette ki nakit avans seçenekleri bulunmaktadır. Sahip olduğunuz kredi kartlarından bu özellikleri kullanmanızı sizlere sunan bankalar bulunmaktadır. Nakit avansın yanı sıra Taksitli Nakit Avans seçenekleri de bulunmaktadır. Bahsedilen taksitli nakit avans seçenekleri, belirli faiz oranları ile bankaların müşterilerine sunulmaktadır. Nakit avans çekebileceğiniz gibi kartlarınız ile taksitli nakit avans çekebileceksiniz.

Taksitli nakit avans faiz oranları

Genel olarak taksitli nakit avans işlemlerinde, bankadan bankaya değişiklik gösterebileceği gibi % 2,02 faiz oranı uygulanmaktadır. Kısaca bir hesaplama yapalım. 1000 TL nakit avans için, taksit planı nasıl oluyor, taksit seçenekleri nasıldır ve ödeme miktarları ne kadar olmaktadır bu konuda bilgiler verelim.

1000 TL için taksitli nakit avans çekmek istiyorum

Elbette ki bu konuda farklı taksit seçenekleri sizlerin hizmetinde olacaktır. Bankalarının belirli ay ve dönemlerde sizlere sunduğu bu hizmetler dolayısı ile uygun faiz oranlardan yararlanmanızın imkânı bulunmaktadır. 1000 TL için Taksitli Nakit Avans hesaplamasını yapmak gerekirse, bilgiler şöyledir.

3 aylık vade seçenekleri ile 1000 TL nakit avans için % 2,02 faiz oranı uygulandığı durumlarda, taksit tutarı, 349,62 TL olarak belirlenmiş olacaktır. Yani 1000 TL taksitli nakit avans çekmeniz durumunda, toplamda 1.048,87 TL ödemeniz gerekecektir.

6 aylık vade seçeneklerinden faydalandığınız durumda ise, yine % 2,02 faiz oranı uygulanması durumunda, 1 aylık taksit tutarınız, 181,09 TL olarak belirlenecektir. 6 ay boyunca 181,09 TL ödemeniz halinde 6 ayın sonunda toplamda, 1.086,09 TL ödemiş olacaksınız.

Son olarak daha fazla vade seçenekleri arasında yer alan 9 ay vade, % 2,02 faiz oranı ile 1000 TL nakit avans için, aylık 125,01 TL taksit ödemeniz gerekecektir. 9 ay boyunca 125,01 TL taksit ödemeniz durumunda, 9 ay sonunda toplamda 1000 TL taksitli nakit avans ödemeniz, 1.125,07 TL olacaktır.

Detaylar

Bahsettiğimiz taksitli nakit avans işlemleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için, bankanızın müşteri hizmetleri ile görüşmeye geçebilirsiniz. Böylelikle faiz oranlarından güncel olarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Banka Faiz Hesaplama başlıklı makalemizde banka faizi, en yüksek faiz ve fazi hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir