Çarşamba , Nisan 8 2020

Anasayfa / Bankalar / Banka Faiz Hesaplama

Banka Faiz HesaplamaBankaların bildiğiniz gibi kendine özgü bir faiz oran tabloları bulunmaktadır. Bahsettiğimiz faizler, çekilen krediler, kullanılan kredi kartlarının gecikme faizleri, ya da kullanılan kredi kartlarının asgari tutar ödenmesi halinde sizlere sunulan akdi faizler gibi farklı türlerde ortaya çıkabilmektedir. Bahsettiğimiz kullanımların yanı sıra, yine sizlere yukarıda söylediğimiz gibi, kredi çekiminden kaynaklı ortaya çıkan banka faiz hesaplama işlemleri, bankalarınızın resmi web sayfaları üzerinde gerçekleştirilen işlemler arasında yer almaktadır.

Faiz nasıl hesaplanır?

Bahsettiğimiz faiz hesaplama, her bankanın farklı prosedürleri olarak ortaya çıkabilmektedir. Fakat genel olarak bankaların faiz hesaplama tablolarından yola çıkarak, kolaylıkla bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
Mesela, taşıt kredisi kullanacaksınız. Sizlere verilen taşıt kredisinde normal vade farkları içerisinde faiz oranı % 2.00 olarak belirlenmiş olacaktır. Elbette ki bu faiz oranı, banka ve kredi türüne göre değişiklik gösterebilir. Bahsettiğimiz % 2.00 faiz, çektiğiniz miktara uyarlanarak, ne kadar faiz ödeneceği ortaya çıkarılabilecektir.

Ortalama olarak 10.000 TL bir kredi çektiğinizi varsayalım. % 2 faiz ile 10.000 TL kredi çektiğinizde sizler ne kadar faiz ödeyeceksiniz?

Hesaplamasını kısaca yapalım.

Normal şartlarda 100 TL de 2 TL faiz ödeyeceğiniz yönündedir. Bu da 10.200 TL olarak sizlerin hizmetinde olacaktır. Fakat kredi çektiğinizde, vade seçeneklerine göre farklı faiz oranları uygulanarak, ortalama olarak ödeyeceğiniz tutar 12.000 13.000 TL aralığında olmaktadır. Bu da hem vade farkı olarak, hem de belirli vergiler ve dosya kullanım ücretleri olarak karşınıza çıkacaktır.

Detaylı hesaplama

Sizler banka faiz hesaplama konusunda daha fazla detaya sahip olmak istiyorsanız, kredi alacağınız bankaların resmi web sayfalarını ziyaret edebilir ve resmi faiz oranlarından haberdar olabilirsiniz. Bununla birlikte, zaten sizlerin kredi hesaplamaları daha kolay hale gelebilsin diye, hesaplama robotları bulunmaktadır. Sizlerde bankalarınızın resmi web sayfaları üzerinden bu robotları kullanarak, tam olarak hangi vade farkı ile ne kadar ödeyeceğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eğer ki, hesaplama konusunda sorunlar yaşıyorsanız, bankanızın müşteri hizmetleri ile görüşmeler yaparak, kredi faiz oranlarından ve çekmek istediğiniz 10.000 TL taşıt kredisinde ne kadar faiz ödeyeceğiniz hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir