Cumartesi , Şubat 24 2018


Anasayfa / Bankalar / Maaş Blokeli Kredi Kullanma

Maaş Blokeli Kredi Kullanma
Maaş Blokeli Kredi Kullanma

Tüketicilerin en büyük sıkıntısı, ödenemeyen kredi kartı veya kredi borçlarından dolayı idari takibe veya yasal takibe düşmesidir. Takibe düşen tüketici 5 yıl kadar kredi kullanamamaktadır. Bunun neticesinde bankalardan kredi kullanamamaktalar veya kredi kartı kullanmalarına izin verilmemektedir. İcralık olan kredi kartı, avukatlık olan kredi borçları, icralık kredilerin ödenmesi için maaşlara avukatlar tarafından el konulması gibi bir çok değişik işlemlerle ve yaptırımlarla karşılaşan tüketici mevcuttur. Peki nedir bu maaş blokeli kredi kullanımı?

Maaş alınan banka tarafından konuşulduğu zaman maaşınızın %30’u gibi bir oranına bloke konulmakta ve buna karşılık olarak size kredi kullandırılmaktadır. Bunu genelde emekli maaşı sunan yani bünyesinde çok fazla müşterisi olan bankalar yapabilmektedir. Bundan yararlanmak isteyen kişinin maaşında herhangi bir haciz işlemi olmamalı, hacizlik işlemleri varsa maaşından kesilmiyor olması gereklidir. Çünkü bankada maaşınızın yüzde 30’luk kısmına el koyabilmesi için maaşınızın belli oranında sizin elinize geçmesi ve yaşamınızı devam ettirebilmeniz gereklidir. Yani siz maaşımın tamamına bloke koyun yada haciz uygulayın gibi taleplerde bulunsanız dahi bankalara veya avukatlar sizin maaşınızın tamamına el koyamazlar bunada yasalar izin vermez.

Maaş blokeli kredi kullanarak bankalarda veya Kredi Kayıt Bürosu’nda mevcut olan kredi notunuzu yükseltmenizde mümkündür. Bu sayede hem kredi ihtiyacınızı gidermiş olacaksınız hemde kredi takibinden dolayı düştüğünüz kara listeden çekemediğiniz krediyi çekmiş olacaksınız. Bu sayede geniş imkanlar kazanacak ve kredi kartı dahi kullanabileceksiniz. Bankalara karşı tüketici güveni bir kere verdiği zaman banka tarafından kredi verilmemesi yada kredi kartı kullandırılmaması gibi bir durumun olması çok zordur.

Maaş blokeli kredi kullanılmasının yanı sıra, bloke teminatlı kredi kartı kullanılmasıda son zamanlarda mevcuttur ve hızla yayılmaya başlamıştır. En son Kuveyt Türk Bankası tarafından verilmekte olan bloke teminatlı kredi kartını alabilmeniz için bankaya ya bir teminat sunacaksınız yada 1000 lira yada 1100 lira gibi bir rakamda tutarı bankaya sunarak kredi kartınızı alabilirsiniz. Düzenli olarak ödeyeceğiniz bloke teminatlı kredi kartınız sayesinde kredi notunuzu oldukça fazla yükselte bileceksinizdir. Bu sayede hem kredi kullanmaya fırsat bulacaksınız hende düzgün bir kredi kartı.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

iş bankasi refinansman

İş Bankası Borç Transferi Kredisi

İş Bankası Borç Transferi Kredisi Tüketiciler tarafından ihtiyaç duyulan gereksinimlerini veya nakit para ihtiyacını karşılamak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir