Salı , Mayıs 15 2018

Anasayfa / Genel / Kredi Kartı Bakiye Öğrenme

Kredi Kartı Bakiye ÖğrenmeKredi Kartı kullanımı gün geçtikçe daha hızlı bir yayılmaktadır. Nerdeyse Kredi Kartı kullanmayan insan kalmadı gibi bir şey. Bunun bir sonucu olarak da bilinçli Kredi Kartı kullanıcısı ve bilinçsiz kredi kartı kullanıcısı olmak üzere iki ayrı grupta insan şekli ortaya çıkmıştır.
Bilinçli Kredi kartı kullanıcı olan insanlar, kredi kartı bakiye öğrenme sistemi ile sürekli olarak borç sorgusu yapan ve limiti asla aşmayan kullanıcılardır. Bilinçsiz kredi kartı kullanıcılarına gelecek olursak, onlarda kredi kartı kullanırken asla limite dikkat etmeyen ve Kredi Kartı bakiye Öğrenme sistemini kullanmayı bilmeyen kimselerdir.
Maalesef ki bu ikinci grupta ki kişiler için internet üzerinden bir çok para kaptırma tuzağı kurulmaktadır. Halden daha internetten sitelere girip borç öğrenebileceklerini sanan bu kişilerin hesapları ile de rahatlıkla oynana bilmektedir. Tüm şifrelerini Google üzerinden buldukları uyduruk sitelere kaptırıp paralarından olabilmektedirler. Oysa Kredi Kartı Bakiye Öğrenmenin üç basit yolu bulunmaktadır.

Kredi kart borcunu internet üzerinden öğrenebilmenin ilk yolu; kredi kartınızın bağlı olduğu bankanın internet şubesini kullanmaktan geçiyor. Yani kredi kartınızın bağlı olduğu bankaya ait bir müşteri numaranız ve internet şubesi şifreniz varsa; bankanızdaki hesap ya da kredi kart borcu bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. Buradan sadece kendi hesap ve kredi kart bilgilerinize ulaşmanız mümkün. Örneğin bir başka arkadaşınızın hatta eşinizin hesap bilgilerini bile göremezsiniz.

Kredi kart borcunuzu internetten görüntülemek istiyorsanız mutlaka ve yalnızca bankanıza müracaat etmelisiniz. Bu uygulayabileceğiniz ilk yoldur.

Kredi Kartı Borç Öğrenme ikinci yoluna gelecek olursak; Kredi kartınızın bağlı olduğu bankanın herhangi bir şubesine uğrayarak da bilgi alabilirsiniz. Kimliğiniz ile gitmeyi unutmayın. Bilgi vermeden önce kimlik doğrulama yapılır.
Kredi Kartı Borç Öğrenme üçüncü yoluna gelecek olursak; Kredi kartınızın bağlı olduğu bankanın ATM’leri de size hesap ekstreniz dahil borç ve ödenmesi gereken minimum ödeme gibi tutarlar hakkında bilgi verir. Dilerseniz ATM ekranından not alabilir ya da makbuz talep edebilirsiniz. Alışverişlerde kullandığınız şifreniz genellikle ATM’leri kullanmanız için yeterlidir. Bu işlemi de ilk kez yapacaksanız ATM’de sıra bekleyen birinden değil bir banka görevlisinden rica ederek öğrenmelisiniz.
Bu üç ayrı sorgu şekli ile Kredi Kartı Borç Öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kredi Kartı borcunuzu bilmeniz sizi çok daha güvenli ve bilinçli bir kredi kartı kullanıcısı yapacaktır. Kredi kartı borcunu ödeme de unutkanlık vs gibi sorunlar yaşıyorsanız da size tavsiyemiz, otomatik ödeme vermenizdir. Çünkü Otomatik ödeme verdiğiniz zaman kredi kartı borcunuz hesap kesim tarihine kadar ödenmiş olur ve faize girmez. Böylece sizde ekstra borç ödemek zorunda kalmazsınız. Kredi Kartı borç öğrenme işleminin en önemli nedeni bankaya olan borcunuzu tam olarak bilmek ve ona göre önleminiz almaktır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

2018 Yılı Devlet Destekli 100.000 TL Sıfır Faizli Hayvansal Krediler

2018 Yılı Devlet Destekli 100.000 TL Sıfır Faizli Hayvansal Krediler  Tarım sektöründe yapılan hayvansal üretimin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir