Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Haberler / Konut Kredisi Faizleri Düşecek Mi

Konut Kredisi Faizleri Düşecek MiKonut Kredisi Faizleri Düşecek Mi?

İnsanlar 2017’de konut kredisi faizleri düşecek mi diye büyük bir merak içindeler. Bildiğiniz üzere 2016 senesi hem siyasi hem de ekonomik anlamda çok zor geçen bir seneydi. Deyim yerindeyse ekonomi çıkmaza girmişti. Ancak 2017 yılının gelmesi ile birlikte biraz ortam sakinleşmiş gibi görünüyor. Çünkü faiz oranları az da olsa düşüşe geçmiş durumda. Geçen yıl olan bu olumsuzluklar yüzünden belki de milyonlarca insan ev sahibi olma hayallerine veda etmek zorunda kalmıştı. Fakat 2017 yılı ile birlikte insanlarda tekrardan bir umutlanma olmaya başladı. Yavaş yavaş bir hareketlenme yaşanıyor. Yetkiler ağızlardan gelen açıklamalara göre bu düşüşlerin daha da devam edeceği belirtiliyor. Hal böyle olunca hem ekonomik alanda hem de inşaat sektöründe hareketlenmeler yaşanmaya başlandı. Eğer düşüşler devam ederse bu hareketlilik daha da devam edecektir. Konut kredisi faizleri düşecek mi sorusunun merak edilen bir başka yönü de hangi banka ne kadar faiz uygulamaktadır. Bu her bankanın kendi iç politikalarına göre değişebilmektedir. Hem faiz oranları hem de vade seçenekleri her bankaya göre değişebilmektedir. Sizin yapmanız gereken en iyi iş ise her bankayı iyi araştırıp, karşılaştırıp bir değerlendirme yaparak karar vermek olacaktır. Şimdi vereceğimiz oranlar ve vadeler bankaların ileride değişiklik yapabileceğini unutmadan vereceğimiz sonuçlardır.

Bankaların Faiz Oranları ve Vade Seçenekleri

Akbank: Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer alan Akbank 2017 verileri göre, 120 ay vade seçeneği ve %1.10 faiz oranı ile konut kredisi vermektedir.

TEB: Yine köklü bankalardan biri olan TEB, 2017 senesi için 120 ay vade seçeneği ve %1.19 faiz oranı ile konut kredisi vermektedir.

İş Bankası: Türkiye’nin güven veren ve büyük bankalarından birisi olan İş Bankası, 2017 senesi için 120 vade için %1.15 faiz oranı ile konut kredisi vermektedir.

Denizbank: Son yıllarda Türkiye’de hızlı bir şekilde büyüyen bankalardan biri olan Denizbank, konut kredisi için uyguladığı faiz oranı %1.15, vade ise 120 ay olarak belirlemiştir.

Yapı Kredi Bankası: Yapı Kredi Bankası da 2017 senesi için 120 ay vade seçeneği ile faiz oranı %0.90 olarak belirlemiştir.

Garanti Bankası: Yine Türkiye’nin güçlü bankalarından biri olan Garanti Bankası, konut kredisi faiz oranı %1.02 ve vade seçeneği ise 120 ay olarak belirlenmiştir.

Halkbank: Devlet bankası olması nedeni ile daha da güven veren bir banka olan Halkbank, 120 aylık vade seçeneği ile %0.90 faiz oranı olarak belirlenmiştir. Konut kredisi faizleri düşecek mi sorusunun cevabı olarak bir diğer banka olan Ziraat Bankası.

Ziraat Bankası: Ziraat Bankası da aynı Halkbank gibi devlet bankası olması ile daha fazla güven vermektedir. 2017 senesi için 120 ay vade, faiz oranı ise %0.90 olarak belirlenmiştir.

Finansbank: 2017 senesi için konut kredisi faiz oranı %1.13, 120 ay vade olarak belirlenmiştir.

Vakıfbank: 2017 senesi için 120 ay vade ile %0.90 faiz oranı belirlenmiştir.

Bir önceki yazımız olan 3600 Günde Emeklilik Şartları başlıklı makalemizde 3600 Günde Emeklilik, 4500 Günde Emeklilik ve Bağkur hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

İmar Barışı ( İmar Affı 2018 ) Başvuruları Başladı

8 Haziran Cuma günü İmar Barışı başvuruları başladı. Bu yazımızda imar affı (imar barışı) başvurularını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir