Pazar , Nisan 5 2020

Anasayfa / Bankalar / Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

Yapı Kredi İnternet BankacılığıYapı Kredi İnternet Bankacılığı

Türkiye’nin en büyük özel bankalarından birisi olan Yapı Kredi Bankası, artık internet üzerinden de hizmet vermektedir. Yapı Kredi internet bankacılığı için öncelikle şifre almanız gerekmektedir. Şimdi hangi şekillerde şifre alınır ona bakalım. İlk olarak internet üzerinden şifre alımına inceleyelim. Kişisel bilgilerinizi kullanarak alınan bu yöntemde Yapı Kredi Bankasının mobil uygulamasını telefonunuza indirerek de şifre alabilirsiniz. Ekranda karşınıza çıkan ilgili yerlere müşteri numaranızı, TC numaranızı, kart numaranızı, kart şifresini ve güvenlik numarasını girin. Telefonuna gelen geçici şifre ile işleme devam ederek işleminizi tamamlayabilirsiniz. ATM’lerden internet şifresi almak için kartınızı takarak kullanıcı-başvuru işlemleri menüsünden kullanıcı işlemlerini seçerek internet- mobil şube başvurusu- yeni şifre alma seçeneğinden çok kolay bir şekilde şifrenizi alabilirsiniz. Çağrı merkezini arayarak internet şifresi almanız mümkün. Bunun için 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 nolu numarayı arayarak internet şifrenizi alabilirsiniz. Yapı Kredi internet bankacılığı için şifre alabilmek için bir Yapı Kredi şubesine de gidebilirsiniz. ATM’den ya da internetten şifre alamadıysanız, en kolay olan şubeye giderek şifre alabilirsiniz. Orada bulunan görevlilere şifre almak istediğinizi söylediğinizde sizi yönlendirerek yardımcı olacaklardır. Sonrasında ise şifreniz cep telefonunuza gönderilecektir.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı İle Yapılabilen İşlemler

Yapı Kredi internet bankacılığı ile şubeden yapabileceğiniz hemen hemen her işlemi yapabilmektesiniz. Ek kart ve kartınızın hesap işlemelerini, hesap açılışını, bireysel ihtiyaç kredisi başvurusunu, konut kredisi başvurusunu, bireysel emeklilik işlemleri, hızlı geçiş sistemi işlemini, opet otomobilim işlemini, kartopu işlemini, paro programı işlemini, ideal hayat sigortası işlemlerini, zorunlu deprem sigortası işlemlerini, eşyam sigorta işlemlerini, kişisel güvence sigorta işlemlerini, fatura ödemelerinizi, havale ve EFT işlemlerinizi, otomatik ödeme işlemlerini Yapı Kredi internet bankacılığı işlemleri ile oturduğunuz yerden rahatlıkla yapabilmektesiniz. EFT işlemleri bir bankadan başka bir bankaya yapılan para gönderim işlemine denir. IBAN numarası veya kart numarası ile gönderilir. EFT saatleri ise 09:00 ile 16:45 saatleri arasında olup, bu saatler dışında yapılan para gönderim işlemleri sonraki güne sarkar. Yarım gün tatil olan bir gün ise 09:00 ile 11:45 saatleri arasında işlem yapılmalıdır.

Kurumsal İnternet Şubesi İle Yapılan İşlemler

Yapı Kredi kurumsal internet şubesi ile yapabileceğiniz işlemler oldukça fazladır. Bununla hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz. Para transferi yapabilirsiniz. Ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi sorgulaması yapabilirsiniz. Nakit yönetimi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Üye iş yerleri için finansal çalışma koşullarına erişebilirsiniz. Üye iş yerleri ve diğer iş yerlerinde geçerli kampanyaları öğrenebilirsiniz. Yapı Kredi’den alacağınız yetki ile bloke olan hesaplarınızda bloke çözüm işlemi yapabilirsiniz. Mağazalarınıza ait nakit akışı ve ciro raporlarına ulaşabilirsiniz. POS hareketlerinizi takip edebilirsiniz. POS cihazlarınız için malzeme talebi ve arıza kaydı talebinde bulunabilirsiniz. Bütün Yapı Kredi İnternet Bankacılığı işlemleriniz için şifre almanız gerekmektedir. Ayrıca bu şifreyi alabilmek için bankada hesabınızın olması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde İpotek Karşılığı Kredi, Kefilsiz Kredi ve kredi çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir