Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Bankalar / İş Bankası Sicil Affı Kredi ve Kredi Kartı Başvurusu

İş Bankası Sicil Affı Kredi ve Kredi Kartı Başvurusuİş Bankası Sicil Affı Kredi ve Kredi Kartı Başvurusu

Milyonlarca kişi kredi ve kredi kartı ödemelerinden dolayı kara listeye alınmış durumdadır. Bunun neticesinde ekonomide hareketlilik yaşanamamaktadır. Bankalar tarafından bu kişilere kredi ve kredi kartı verilmemektedir. Sicil affı olarak Ocak ayının 27’sinde Resmi Gazete‘de yayınlanan yasa gereği bankalar sicilleri görmezden gelmemektedirler. Alınan haberlere göre İş Bankası sicil affı kredi ve krredi kartı başvurusu kapsamında kredi kartı onaylarını vermeye başlamıştır. Tabi belli tutarlarda kredi notu olanlara bu uygulama yapılmaktadır.

Tüketicinin kredi notu çok düşük seviyelerdeyse ve takibe girmişse tabiki yine kredi kartı ve kredileri onaylanmamaktadır. Türkiye İş Bankası‘na internet üzerinden veya telefon ile başvuru yapan kişer, mevduat hesabı açtırdıklarında ve bir miktar para yatırdıklarında banka ile çalışmaya başlayacaklardır. Banka sistemine kayıt olduktan sonra kredi kartı başvurusu yapıldığı takdirde, genel anlamda belirttiğim gibi sicilinizde bozukluk yoksa onay verilmektedir. Kredi kartını aldıktan sonra düzenli bir şekilde ödemelerini tam yaparak kredi notunuzu hızla yükselte bilirsiniz. Beş yada 6 ay kadar bu şekilde devam ettiğiniz zaman kredi notunuz artacaktır. Daha sonra bankaya yapacağınız kredi başvurusuda onaylanarak, kredi kullanabilir hale geleceksiniz. Bu aşamadan sonra artık yapmanız gereken düzenli ödemeler yaparak kredi notunuzu iyi bir seviyeye çıkarmaktır. Kredi notunuz yükseldiğinde zaten bankalar size krediniz hazır, onaylanmış kredinizi kullanmak için bankamıza başvurabilirsiniz gibi bir çok mesajla bilgilendirme yapacaktır.

İş Bankası sicil affı kapamında belli kriterleri yerine getiren tüketicilere kredi kartı vermektedir. Bu uygulamalar genel anlamda banka tarafından alınan kararlar neticesinde, belli süre sürmektedir. Daha sonra yani geç kalındığı zaman banka yeterince kredi kartını verdikten sonra vermemeye yada kriterlerini değiştirmeye başlayacaktır. İlk etapta başvuru yaparak İş Bankası kredi kartı almak için elinizi çabuk tutmanız gereklidir.

İş Bankası sicil affı kapsamında kredi kartı veriyor mu gibi sorularınıza cevap bulmaya çalıştım. Görüşlerinizi ve yorumlarınız tarafımıza yorum kısmı aracılığı ile iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir