Çarşamba , Ekim 31 2018

Anasayfa / Bankalar / Havale Eft Ücreti Almayan Bankalar

Havale Eft Ücreti Almayan BankalarHavale Eft Ücreti Almayan Bankalar

Hemen hemen her banka havale eft ücreti almaktadır. Fakat artık bazı kampanyalar kapsamında havale ve eft ücreti almamaya başladılar. Havale eft ücreti almayan bankalar yazımıza öncelikle havale ücreti nedir’in cevabına bakalım. Bir banka içinden bir başka hesaba yaptığı para transferidir. Havale ücreti eft ücretine göre daha hesaplıdır. Eft ise bir bankadan başka bir bankaya yapılan para transferidir. Havale işleminde IBAN numarasına, isme ve hesap numarasına yapılabilir. Çok kolay ve sorunsuz bir işlemdir. Havale ücretleri bankadan bankaya ve gönderilen tutara göre değişiklik göstermektedir. Fakat yine çok yüksek rakamlar alınmaz. Havale işlemi bankadan yapılan bir işlem olduğu için günün her saatinde işlem yapılabilir. Ancak internet üzerinden havale yapılacağında belirli saatlerde yapılmak zorundadır. Havale ücretleri aslında devlet ve BDDK tarafından yasallaştırılmıştır. Yine de bankalar kendi içlerinde değişiklik yapabilir. Yani havale ücreti almayabilir. Havale ücretleri konusunda şikayetiniz varsa şikayet etme hakkınız vardır. Fakat bu şikayet işlemi uzun süreceğinden biraz zaman kaybına neden olacaktır. Havale eft ücreti almayan bankaların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Müşterileri kendilerine çekmek için havale ve eft ücreti almamaya başlamışlardır. Bu da müşterilere elbette ki cazip gelmektedir.

Hangi Bankalar Havale EFT Ücreti Almıyor?

Havale ve eft ücreti almayan bankaları sıralayalım.

Halk Bankası: İnternet ve ATM ile havale eft işlemi yaparak, havale işleminizi takip edebilirsiniz.

Albaraka Türk: İnternet, mobil ve telefon üzerinden ücretsiz havale eft yapabileceğiniz gibi ATM ile de havale yapabilirsiniz.

HSBC: 500 TL tutarında 3 tane otomatik ödeme talimatı verirseniz havalenizi ve eft nizi ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. İnternet ve mobil üzerinden, ATM üzerinden işleminizi yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası: Yapı Kredi Nuvo ile bütün havale – eft işlemlerinizi atm, internet ve mobil üzerinden ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca hesap işletim ücreti de alınmaz.

Kuveyt Türk Bankası: Havale eft ücreti almayan bankalar arasında olan Kuveyt Türk, telefondan, ATM’den, internetten ve mobil üzerinden yapılan tüm havale eft işlemlerinden ücret almamaktadır.

Türkiye Finans Bankası: ATM üzerinden havale eft işlem ücreti alınmamaktadır.

Finansbank: Her geçen gün bir yenilik ile karşımıza çıkan Finansbank, bütün eft ve havale işlemlerinden hiçbir ücret almamaktadır. İnternetten, mobilden ve ATM’den işlem yapabilirsiniz.

Vakıfbank: Mobil ve internet bankacılığı ile ve ATM üzerinden her türlü havale eft işlemlerinizi ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası: yine telefon ya da internetten havale – eft işlemlerinizi ücretsiz yapabilirsiniz.

ING Bank: Havale eft işlemi için ücret almadığı gibi aynı zamanda hiç bir işlemden ücret almamaktadır. Telefon ve internet bankacılığı ve atm ile gerçekleştirilen işlemlerden ücret talep etmemektedir.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde İpotek Karşılığı Kredi, Kefilsiz Kredi ve kredi çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir