Perşembe , Ağustos 16 2018

Anasayfa / Kredi Notu / Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks Kredi Notu ÖğrenmeFindeks kredi notu öğrenme portalı nedir? Reklam filmlerinde dünyaca meşhur tarihçimiz Profesör Hekim İlber Ortaylı’nın oynadığı ve aniden Türkiye gündemine gelen Findeks Kredi Kayıt Bürosu (KKB) portalı nedir?

Findeks, KKB puanı hakkında data veren (kısmen ücretli) bir portaldır. Kredi notunuzu bankalardan değil de Findeks üstünden öğrenmek isterseniz, bir defaya mahsus ücretsiz bir şekilde informasyon alabilirsiniz. İlgili formları doldurduktan sonrasında bilgiler tarafınıza iletilecektir. Bundan sonraki işlemlerinizde ise ücret ödemeniz gerekecektir. Kimi bankaların da bu işlem için ücret aldığını biliyoruz. Hangisinin daha ucuz olduğuna karar vermek için karşılaştırma yapmak ise tüketicilere kalmış bir durum.

KKB Puanı Öğrenmek Mühim mi?

KKB puanı eğer olmazsa olmaz bir informasyon değildir. Kredi puanınızı bilmek kuramsal olarak işinize yarar şeklinde görünse de pratikte bir faydası yoktur. Şu sebeple bu puanı öğrenerek kredi kullanabilme ihtimalinizde değiştirebileceğiniz herhangi bir nokta bulunmamaktadır. Ara sıra bizlere de “kredi notum şu kadar, kredi alabilir miyim” şeklinde sorular gelmektedir. İşin aslı, kredi başvurusu yapmadan bunu bilmenin bir imkanı yoktur. Evet belli bir notun altına bankalar kredi vermemektedir fakat her kredi başvurusunun ve müracaat sahibinin durumu farklıdır.

Özetle şunu söyleyebiliriz: Kredi başvurusu değerlendirilirken; sigortalılık süresi, belgelenebilir gelir, borç durumu, geçmiş dönem bankalar ile ilişki vb birçok kriter vardır. Bazı noktalar yasalar ile durağan(durgun) kılınmış olsa da bazı durumlar da bankalar inisiyatif alabiliyorlar. Bu yüzden aynı koşullara haiz iki kişiden birisine kredi çıkmazken, ötekinin kredi kullanabildiği durumlar ile karşılaşabiliyoruz.

Kaçırmayın!

Gelir Belgesiz ve Kefilsiz 10.000 TL Kredi Veren Bankalar

icindekiler1 Gelir Belgesiz ve Kefilsiz  Veren Bankalar1.1 Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?1.2 Gelir Belgesiz …

One comment

  1. kredi notu öğrenme ücretsiz

    Hi, the whole thing is going sound here and ofcourse every one
    is sharing data, that’s really fine, keep up writing.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir