Salı , Nisan 7 2020

Anasayfa / Bankalar / Fibabanka İnternet Bankacılığı

Fibabanka İnternet BankacılığıFibabanka İnternet Bankacılığına Giriş Ve Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelişen teknoloji ile bir çok tüketici artık internet bankacılığı sistemlerini kullanmaktadırlar. Gerek mobil cihazlarında olsun gereksede masaüstü bilgisayarlarınızdan olsun güvenli bir şekilde internet bankacılığı girişlerini yaparak, saniyeler içinde kredi başvurusu yapabilir, havale/eft gibi işlemlerinizi yapabilir veya faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Fibabanka internet bankacılığı sistemleride her geçen gün geliştirilmekte ve müşterilerine daha iyi hizmet verebilme adına güncellenmektedir. Peki Fibabanka internet bankacılığı ile kredi başvurusu nasıl yapılabilir, güvenilir bir şekilde nasıl kredi başvurusu yapılır veya başka hangi işlemler kolaylıkla yapılabilir, bu yazımızda sizlere bilgilendirme yapacağım.

Fibabanka İnternet Bankacılığı nedir?

Fibabanka İnternet Bankacılığı,7 gün 24 saat şubeye gitmeden pek çok bankacılık işlemini, internet erişiminin olduğu her yerden kolaylıkla yapabileceğiniz servis kanalımızdır.

Fibabanka İnternet Bankacılığı’nı kullanmak için ne yapmalıyım?

 • Bireysel Kullanıcı olmak için; Fibabanka müşterisi olmanız yeterlidir. www.fibabanka.com.tr linkinden Bireysel Fibabanka İnternet Bankacılığı sayfasına ulaşıp, açılan sayfada “Yeni Bireysel Kullanıcı Talebi” üzerinden bilgilerinizin girilmesi ardından, cep telefonunuza SMS olarak şifreniz iletilecektir. Fibabanka İnternet Bankacılığı’na bu şifre ile giriş yapabilirsiniz. Müşteri numaranızı bilmiyorsanız veya giriş aşamasında sorun yaşıyorsanız 444 88 88 Fibabanka Telefon Bankacılığı’nı arayabilirsiniz.
 • Kurumsal Fibabanka İnternet Bankacılığı hakkında bilgi almak için Fibabanka Şubelerine başvurmanızı rica ederiz.

Fibabanka İnternet Bankacılığı’nı kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Fibabanka İnternet BanKacılığı’na, tarayıcınızın adres çubuğuna www.fibabanka.com.tr adresini yazarak giriniz. E-posta ile gelen linkler yolu ile veya başka internet adresleri üzerinden, kesinlikle giriş yapmayınız.

Bankamız, e-posta yoluyla müşterilerinin kişisel bilgilerini güncellemesini istemez, şifre değişiklikleri yaptırmaz. Daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Müşteri numarası nedir?

Müşteri numarası, Fibabanka’da hesabınız açılırken size özel olarak verilen, bankamızda sizi tanımlayan numaradır. Müşteri numaranızı bilmiyorsanız veya unuttuysanız 444 88 88 Fibabanka Telefon Bankacılığı’nı arayarak veya Fibabanka Şubesi’ne başvurarak öğrenebilirsiniz.

Kullanıcı adı nedir?

Kullanıcı adı, Fibabanka İnternet Bankacılığı’na giriş yaparken kullanılan,  kullanıcı tarafından tanımlanmış bir koddur. Yeni bireysel kullanıcı adınızı oluştururken  ön koşullara uymak şartı ile istenilen kod belirlenebilir. Kullanıcı adınız 1 kereye mahsus olmak üzere belirlenir ve sonrasında değiştirilemez.

Fibabanka İnternet Bankacılığı Giriş ekranında hangi bilgilerin girişini yapmam gerekiyor?

Kullanıcı Adı, Şifre ve telefonunuza gönderilen Tek Kullanımlık SMS şifresi ile Fibabanka İnternet Bankacılığı’na giriş yapabilirsiniz.

Kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

Kullanıcı adınız, 1 kere tarafınızca belirlendikten sonra değişiklik yapılamamaktadır.

Fibabanka İnternet Bankacılığı şifresi nedir?

İnternet şifresi, Fibabanka İnternet Bankacılığı’na girerken kullanılan karakter dizisidir. Şifrenizi unutmanız durumunda Fibabanka İnternet Bankacılığı giriş sayfasında  şifremi unuttum linkini tıklayıp şifrenizi tekrar oluşturabilirsiniz.

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Fibabanka İnternet Bankacılığı Güvenlik menüsünden “Şifre Değiştir” adımını kullanarak şifre değişiklik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Güvenlik resmi ve mesajı nedir?

Kullanıcı adı ve şifre girildikten sonra, tek kullanımlık SMS şifresi girilen sayfada güvenlik resmi ve güvenlik mesajı gösterilir. Müşteri bu bilgilerin kendi belirlediği şekilde olup olmadığını görerek, Fibabanka İnternet Bankacılığı’na girdiğinden emin olması sağlanır.

Tek Kullanımlık SMS Şifresi nedir, ücretli midir?

Tek kullanımlık SMS şifresi, Fibabanka İnternet Bankacılığı girişlerinizde güvenliğinizi arttırmak için cep telefonunuza SMS ile iletilen, belirli bir süre için geçerli olan ve kullanım sonrasında veya belirlenen süre sona erdiğinde geçerliliğini yitiren ve bir sonraki kullanım için yeniden üretilmesi gereken sayı dizisidir.

Tek Kullanımlık SMS Şifresi cep telefonuma gelmezse ne yapmalıyım?

Tek Kullanımlık SMS Şifresi gönderiminde operatör kaynaklı olarak iletim süreleri değişebilmektedir. SMS Şifrenizi alamıyorsanız lütfen 444 88 88 Fibabanka Telefon Bankacılığı’nı arayınız.

Fibabanka İnternet Bankacılığı nasıl bloke olur ve blokeyi nasıl kaldırabilirim?

Şifrenizi belirli bir sayının üzerinde hatalı girdiğiniz zaman Fibabanka İnternet Bankacılığı kullanımınız bloke olur. Blokenizi, 444 88 88 Fibabanka Telefon Bankacılığı’nı arayarak kaldırabilirsiniz.

Fibabanka İnternet Bankacılığı sayfası boş geldiğinde ne yapmalıyım?

Bu durum internet tarayıcınızdan kaynaklı olabilir. Destek için 444 88 88 Fibabanka Telefon Bankacılığı’nı arayabilirsiniz.

Ana sayfada yer alan başarısız giriş denemeleri nedir?

Fibabanka İnternet Bankacılığı’na kullanıcı adınız ile yapılan şifre veya SMS şifresindeki başarısız giriş denemelerinin gösterildiği bölümdür.

Akıllı Arama Moduna nasıl geçiş yapabilirim ?

Fibabanka İnternet Bankacılığı anasayfada sağ üst köşede yer alan “Görünüm Seçimi” ile akıllı arama moduna geçiş yapabilir, klasik görünüme dönmek için aynı adımı kullanabilirsiniz.

Anasayfada yeralan Finansal Özet nedir?

Finansal özetlerinize dair Vadesiz TL Bakiye, Vadesiz TL Kullanılabilir Bakiye, Aylık Gelir/ Gider tutarlarınızın gösterildiği bölümdür.

Akıllı Arama nedir?

“AKILLI ARAMA” modunu seçerek tek bir kelime ile geçmiş işlemlerinizi tekrarlayabilir ya da gerçekleştirmek istediğiniz işlem adımına  ulaşabilirsiniz. Örneğin, “cem” adıyla kaydı yapılmış tanımlı EFT işleminizi gerçekleştirmek için “cem” yazmanız veya Mobil TL Yükleme işlem sayfasına ulaşmak için arama çubuğuna “mobil” yazıp öneriler arasından Mobil TL Yükleme’yi seçmeniz yeterlidir. Tutara göre arama yapmak istediğinizde iki tutar aralığını arada boşluk bırakarak arama çubuğuna yazdığınızda, o tutar aralığında yaptığınız tüm işlemleri gözlemleyebilirsiniz.  Örneğin; tutar aralığına ” 100  1.000″ yazarsanız  100-1.000 TL/USD/Euro ve tüm diğer döviz cinslerindeki işlemlerinizi gözlemleyebilirsiniz.

Akıllı Arama modundan Klasik Görünüm moduna nasıl geçiş yapabilirim?

Kullanımınız esnasında, dilediğiniz zaman “Görünüm Seçimi” tercihinizi değiştirerek bir önceki sistemimiz üzerinden işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Anasayfadaki ajandaya nasıl not ekleyebilirim?

Ana sayfada sağ tarafta yer alan takvim üzerine not eklemek için, takvimin altındaki “Ajanda”yı tıklayarak eklemek istediğiniz tarihi ve açıklamayı girerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi para birimlerinde vadeli hesap açılışı yapabilirim?

Hesaplar, Hesap Açılışı, Vadeli Hesap Açılışı adımı ile  ABD Doları, Euro, Türk Lirası döviz cinslerinden hesap açılışı yapabilirsiniz.

Favori işlemler nedir?

Ana sayfada sağ tarafta yer alan Favori İşlemler alanında, Fibabanka İnternet Bankacılığı’nda en çok yapılan işlemleriniz sıralanmıştır. İsterseniz bu alandaki işlemleri diğer işlemlerle değiştirebilirsiz.

Hangi para birimlerinde vadesiz hesap açılışı yapabilirim?

Hesaplar, Hesap Açılışı, Vadesiz Hesap Açılışı adımı ile ABD Doları, Altın, Avustralya Doları, Danimarka Kronu, Euro, İngiliz Sterlini, İsveç Kronu, İsviçre Frangı, Japon Yeni, Kanada Doları, Norveç Kronu, Rus Rublesi, Türk Lirası cinslerinden hesap açılışı yapabilirsiniz.

İnternet Banakacılığı’nda vadeli hesap açılışında işlem limiti var mıdır?

Fibabanka İnternet Bankcalığı’nda TL vadeli hesap açılışında alt limit 1.000 TL olup üst limit 1.000.000 TLdir.

Fibabanka İnternet Bankacılığı’nda hesaplarımı kapatabilir miyim

Evet. Hesap Kapama adımı ile tüm vadeli hesaplar ile Fibabanka İnternet Bankacılığı’ndan açılan vadesiz hesaplarınızı kapatabilirsiniz.

Fibabanka İnternet Bankacılığı’ndan yaptığım işlemlerde nasıl dekont alacağım?

Bir önceki yılın Ocak ayı başına kadar yapmış olduğunuz tüm işlemlere ait dekontları, Fibabanka İnternet Bankacılığı’ndan Hesaplar, Hesap Bilgileri/Hareketleri adımından Hesap seçimini yaptıktan sonra görüntüleyebilirsiniz. Dekontlar, bilgilendirme amaçlıdır. Dekontunuzu resmi işlemlerinizde kullanmak istediğinizde, en yakın  Fibabanka Şubesi’ne başvurarak temin edebilirsiniz.

Hesap Hareketlerimi Fibabanka İnternet Bankacılığı’nda nasıl görüntüleyebilirim?

Hesap hareketlerinizi Hesaplar, Hesap Bilgileri/Hareketleri adımından Hesap seçimini yaptıktan sonra Hesap Hareketlerini tıklayıp hareketlerinizi görüntüleyebilir, ayrıca bu sayfadan hesap hareketlerini excel veya pdf uzantılı dosya formatında indirip, e-posta ve çıktısını alabilirsiniz.

Hesap hareketlerimi nasıl filtreleyebilirim?

Hesaplar, Hesap Bilgileri/Hareketleri adımından Hesap seçimini yaptıktan sonra açılan Hesap Hareketleri sayfasında tarih aralığına, tutar aralığına, işlem türüne ve yapılan işleme göre arama yapıp hesap hareketlerinizi inceleyebilirsiniz.

Vadesiz Hesabımı Çalışkan Hesaba nasıl dönüştürebilirim?

Hesaplar, Hesap Bilgileri/Hareketleri adımından dönüştürmek istediğiniz TL Vadesiz Hesabı seçip, Hesap Detaylarını tıkladıktan sonra sağ alt tarafta yer alan Çalışkan Hesap Yap alanını tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka İnternet Bankacılığından yaptığım işlemlerden alınan ücretler nelerdir?

Fibabanka İnternet Bankacılığı’ndan yapılan EFT ve Havale işlemleri ücretsizdir. Diğer işlem ücretlerini görmek için tıklayınız.

Fibabanka İnternet Bankacılığı kullanılarak yapılan işlemler ne zaman gerçekleşir?Fibabanka İnternet Bankacılığı’ndan yapılan işlemler online olarak anında gerçekleşmektedir. İleri tarihli emirleriniz veya düzenli ödemeleriniz ise tanımladığınız tarihte hesap bakiyeniz yeterli ise otomatik olarak gerçekleşir.Fibabanka İnternet Bankacılığı’nda yapacağım işlemlerde saat sınırlaması var mı?

EFT işlemlerinizi, iş günlerinde saat 09:00 ile 16:00 arasında gerçekleştirebilir, 7 gün 24 saat ileri tarihli EFT talimatı verebilirsiniz. Havale ve fatura ödeme işlemlerinizi ise 7 gün 24 saat gerçekleştirebilirsiniz.

Yanlış bir hesaba EFT yaptım, iptal işlemi için ne yapabilirim?

444 88 88 Fibabanka Telefon Bankacılığı’nı arayarak iptal talebinizi iletebilirsiniz.

Yabancı Para Transferi işlemini Fibabanka İnternet Bankacılığı’ndan nasıl yapabilirim?

Para Transferleri, Yabancı Para Transferi(Swift) girişi  adımıyla, IBAN, Swift Kodu yada  Ülke Kodu bilgilerini girerek diğer bankalara yabancı para transferi yapabilirsiniz.

Ödeme talimatı nasıl verilir?

Para Transferleri, Ödeme Talimatları, Talimat Verme adımıyla düzenli ya da değişken ödeme planları girerek havale,EFT ve karta EFT talimatları verebilirsiniz. Ödeme talimatları sayfası altında, verilen talimatları sorgulayabilir veya iptal edebilirsiniz.

Fibabanka İnternet Bankacılığı’ndan “Başka Banka Kredi Kartı” için düzenli EFT talimatı verebilir miyim?

Evet. Para Transferleri, Ödeme Talimatları, Talimat Verme adımından Transfer Türünü “Karta EFT” seçip talimat işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka İnternet Bankacılığı’ndan yapılan işlemler için alt/üst limit nedir?

Fibabanka İnternet Bankacılığı’nda, Güvenlik, İşlem Limit ve Erişim Yönetimi adımını kullanarak Fibabanka İnternet Bankacılığı’ndan yapılan tüm işlemleriniz için günlük/anlık limit belirleyebilirsiniz. Bu adımdan sadece limit azaltma işlemi yapabilirsiniz.  Limitin tekrar yükseltilmesi sadece şubelerimiz kanalı ile yapılmaktadır.

Para transferi işlemlerimi nasıl görüntüleyebilirim?

Para Transferleri, Transfer Sorgulama adımından transferleri tarih aralığına, transfer türüne, tutar aralığına, transfer durumuna göre listeleyebilirsiniz.

Transfer işlemlerim için kayıtlı alıcılar tanımlayabilir miyim?

Para Transferleri, Tanımlı Alıcı Yönetimi adımından  EFT, Havale, Swift işlemleriniz için tanımlı alıcılar ekleyebilir, güncelleme yapabilir ve tanımlı alıcıları silebilirsiniz.

Fibabanka İnternet Bankacılığı’nda işlem yaparken internet bağlantım kesildi. İşlemin gerçekleştiğini nasıl kontrol edebilirim?

“İşleminiz tamamlanmıştır.” mesajını almadan internet bağlantınız kesilir ya da bilgisayarınızda herhangi bir sorun oluşursa 444 88 88 Fibabanka Telefon Bankacılığı’nı arayarak işleminizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Fibabanka İnternet Bankacılığı’ndan bankadaki tüm portföyümü nasıl görüntüleyebilirim?

Finansal Bilgiler, Varlıklarım adımıyla bankamızda bulunan yatırım ürünlerinizin toplam TL ve ABD Doları karşılıklarını görebilir, grafik olarak görüntüleyebilir ve detay butonu ile ilgili ürünün detaylarını inceleyebilirsiniz.

Mobil TL Yüklemelerini nasıl gerçekleştirebilirim?

Ödemeler, Mobil TL İşlemleri adımı ile Mobil TL Yükleme işleminizi yapabilirsiniz.

Okul Ödemelerini nasıl gerçekleştirebilirim?

Ödemeler, Okul Ödemeleri adımı ile Okul’u seçip Öğrenci No ile okul ödemesi yapabilirsiniz.

Otomatik ödeme talimatı verdiğim faturaların ne zaman ödeneceğini veya ödenip ödenmediğini nasıl inceleyebilirim?

Ödemeler, Fatura Ödeme, Ödenmiş/Ödenecek Faturalar Gözlem adımıyla otomatik ödeme talimatı verilen faturaların ne zaman ödeneceğini ve ödeme durumunu öğrenebilirsiniz.

Online fatura ödeme işleminde faturamı sisteme tanımlayabilir miyim?

Ödemeler, Fatura Öödemeleri, Online Ffatura Öödemeleri menüsünden faturalarınızı ödeyebilir ve tanımlı fatura olarak kaydedebilirsiniz. Tanımlı fatura işlemleri menüsünden de tanımlı faturalarınızı görüntüleyebilir, güncelleyebilir ve/veya silebilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesini nasıl yapabilirim?

Ödemeler, Vergi ve Trafik Cezası Ödemeleri, Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödemesi adımıyla online ya da beyan usulü ödeme seçeneklerini kullanarak motorlu taşıtlar vergi ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Trafik Cezası borcumu Fibabanka İnternet Bankacılığı’ndan nasıl ödeyebilirim?

Ödemeler, Vergi ve Trafik Cezası Ödemeleri, Trafik Cezası Ödeme adımıyla sorgulu ya da sorgusuz ödeme seçeneklerini kullanarak trafik cezası ödemesi yapabilirsiniz.

Fibabanka İnternet Bankacılığından bankadaki tüm portföyümü nasıl görüntüleyebilirim?

Finansal Bilgiler, Varlıklarım adımıyla bankamızda bulunan yatırım ürünlerinizin toplam TL ve ABD Doları karşılıklarını görebilir, grafik olarak görüntüleyebilir ve detay butonu ile ilgili ürünün detaylarını inceleyebilirsiniz.

Döviz Alış/Satış,Parite işlemlerimi nasıl gerçekleştirebilirim?

Yatırım, Döviz İşlemleri menüsüne tıklayarak döviz alış/satış ve  parite işlemlerinizi  gerçekleştirebilirsiniz.

Altın işlemlerimi Fibabanka İnternet Bankacılığı’ndan gerçekleştirebilir miyim?

Yatırım menüsü Altın işlemleri adımıyla Altın Alış/ Satış işlemlerinizi en az 1 gr satış yapmak kaydı ile TL ya da ABD Doları para birimlerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Fonlarıma ait emirlerimin durumunu nasıl görüntüleyebilirim?

Yatırım, Fon İşlemleri, Fon Emir İzleme adımıyla yatırım fonlarınıza ait emirlerinizin durumunu görüntüleyebilirsiniz.

Güncel kur ve faiz oranlarını gözlemleyebilir miyim?

Yatırım, Kur ve Oran Gözlem adımı ile vadeli hesap oranlarını, döviz kurlarını, pariteyi, fon fiyatlarını gözlemleyebilirsiniz.

Vadesi yaklaşan yatırım ürünlerimi Fibabanka İnternet Bankacılığı’ndan ödeyebilir miyim?

Yatırım, Vadesi Yaklaşan Yatırım Ürünleri adımıyla vadesine 30 gün kalan yatırım ürünlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Kredi detaylarımı nasıl inceleyebilirim?

Krediler, Kredi Görüntüleme adımıyla kredilerinize ait vade tarihi,vade,kalan taksit sayısı,kalan anapara, bir sonraki taksit tarihi ve ödeme planı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Fibabanka İnternet Bankacılığı’ndan kredi başvurusu yapabilir miyim?

Başvurular, Kredi Başvurusu adımıyla İhtiyaç, Konut ve Taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Fibabanka İnternet Bankacılığı’nda Kredili Mevduat Hesabı (KMH) nasıl açabilirim?

Bireysel müşterilerimiz Başvurular, Kredi Başvurusu adımından Kredi Türünü “Kredili Mevduat Hesabı” seçip başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi taksit ödememi Fibabanka İnternet Bankacılığı’ndan nasıl yapabilirim?

Krediler, Kredi Taksit Ödeme adımıyla ödeme yapmak istediğiniz kredinizi seçerek o gün son ödemesi olan kredi taksidinizi ödeyebilirsiniz.

Fibabanka İnternet Bankacılığı’ndan kredi kartı hesap kesim tarihinden sonra yaptığım harcamaları görüntüleyebilir miyim?

Kredi Kartları, Kredi Kartları Gözlem, Dönem İçi İşlemler adımıyla hesap kesim tarihinden sonra yapılan harcamalarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Kredi Kartı ekstremi nasıl görüntüleyebilirim?

Kredi Kartları, Kredi Kartları Gözlem, Ekstre Görüntüleme adımıyla istediğiniz dönem için ekstrenizi görüntüleyerek pdf dosya formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Fibabanka İnternet Bankacılığı’ndan kendi kredi kartımın veya başka Fibabanka kredi kartının borcunu nasıl ödeyebilirim?

Kredi Kartları, Kredi Kartı Borç Ödeme adımından kendi kartınızın veya başka Fibabanka kredi kartının borcunu ödeyebilirsiniz.

Fibabanka İnternet Bankacılığı’ndan kredi kartımdan nakit avans çekebilir miyim?

Kredi Kartları, Nakit Avans adımından nakit avans işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka İnternet Bankacılığı’ndan başkası adına sigorta başvurusu yapabilir miyim?

Evet. Başvurular, Sigorta Başvurusu adımıyla kendiniz için ya da başkası adına sigorta başvurusu yapabilirsiniz.

Yapmış olduğum sigorta başvurumu nasıl takip edebilirim?

Başvurular, Sigorta Başvurusu,Sigorta Başvurusu İzleme adımıyla yapmış olduğunuz başvurunuzun detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

Fibabanka İnternet Bankacılığı’nı daha güvenli hale getirmek için ne yapmalıyım?

Fibabanka İnternet Bankacılığı Güvenlik menüsünden Tarih/Saat, Yurtdışı erişim, IP erişim kısıtlamaları yapabilir, bilgilendirme mesajları seçeneği ile hesabınızdan Fibabanka İnternet Bankacılığı ile yapılan tüm işlemler için bilgilendirme alabilirsiniz.

Yardım menüsü ne işe yarar?

Yardım adımını tıkladığınızda bulunduğunuz sayfa hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cep telefonu numaramı ve e-posta adresimi nasıl güncelleyebilirim?

Cep telefonu numaranızı, en yakın Fibabanka Şubesi‘ne başvurarak, e-posta adresinizi, 444 88 88 Fibabanka Telefon Bankacılığı’nı arayarak veya Profil, Kişisel Bilgiler, E-mail adresleri adımını kullanarak güncelleyebilirsiniz.

Güvenli Fibabanka İnternet Bankacılığı için öneriler nelerdir?

 • Kullanıcı isminizi ve şifrenizi kimseyle paylaşmayınız.
 • Şifrenizi düzenli olarak değiştiriniz.
 • Fibabanka Internet Bankacılığı’na bağlı iken bilgisayarınızı başkasına kullandırmayınız.
 • İşleminizi tamamladıktan sonra ekranın sağ üst köşesindeki ‘Çıkış’ seçeneğini tıklayınız ve İnternet tarayıcınızı kapatınız.
 • Fibabanka İnternet Bankacılığı girişleriniz “Bir önceki kullanım zamanınız” ifadesi ile en son işlem yaptığınız tarih ve saati görebilirsiniz. Bu bilgiyi kontrol ederek, sizden başka üçüncü bir şahsın hesaplarınızı kullanıp kullanmadığını kontrol edebilirsiniz.
 • Halka açık bilgisayarlardan bankacılık işlemleri yapmayınız. Halka açık bilgisayarlarda, hesap bilgilerinizi ve kişisel şifrelerinizi ele geçirmekte kullanılan çeşitli şifre kırma (keylogger, hacking) programları kullanılabilir.
 • Mail aracılığıyla veya başka bir ortamda sunulan web sayfaları kullanmamaya özen gösteriniz. Farklı sayfalardan Fibabanka İnternet Bankacılığı’na yönlendirilme yoluyla giriş yapmayınız.
 • Bankamız kanalları üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemler güvenliğiniz için kayıt altına alınmakta ve yasal süresi boyunca saklanmaktadır.

Fibabanka İnternet Bankacılığı için ek güvenlik uygulamaları nelerdir?

Fibabanka İnternet Bankacılığı işlemlerinizin güvenliğini arttırmak için geliştirdiğimiz ek güvenlik uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Uygulamalara üst menüde yer alan Güvenlik adımıyla ulaşabilirsiniz.

 • Tarih/Saat Kısıtlama: Fibabanka İnternet Bankacılığı’na giriş yapılabilecek günleri ve saat aralığını belirleyebilir, istediğiniz tarih aralığında giriş yapılmasını engelleyebilirsiniz. Güvenlik menüsü altından bu adımı gerçekleştirebilirsiniz.
 • IP Erişim Kısıtlama: Fibabanka İnternet Bankacılığı’na girişte kullanacağınız sabit IP veya IP aralığını tanımlayabilir, böylece farklı IP numaralarından erişilmesini kısıtlayabilirsiniz. Güvenlik menüsü altından bu adımı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Yurtdışı Erişim Kısıtlama: Yurtdışı Erişim bilgilerinizi güncelleyerek, hangi ülkelerden Fibabanka İnternet Bankacılığı’na erişmek istediğinizi belirleyebilirsiniz. Güvenlik menüsü altından bu adımı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bilgilendirme Mesajları: Bilgilendirme yapılmasını istediğiniz işlem adı, işlem limiti ve e-mail ya da SMS gönderimi seçilerek bilgilendirme tanımlamalarınızı yapabilirsiniz. 444 88 88 Fibabanka İnternet Bankacılığı’nı arayarak kısıtlama işlemlerinizi iptal edebilirsiniz.

Güvenlik resmi nasıl değiştirilir?

Fibabanka İnternet Bankacılığı’nda phishing (olta) saldırılarını engellemek amacıyla Güvenlik Resmi uygulaması kullanılmıştır. Güvenlik resminizi kullanıcı tarafından Fibabanka İnternet Bankacılığı’na ilk giriş yapılırken belirlenir. Profil, Güvenlik Resmi ve Mesajı adımıyla Fibabanka İnternet Bankacılığı’na girişinizde kontrol edeceğiniz güvenlik resminizi ve mesajınızı değiştirebilirsiniz.

Vadeli hesap kapama işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Hesaplar, Hesap Kapama, Vadeli Hesap Kapanışı adımından kapatmak istediğiniz hesabı seçerek hesap kapanışı yapabilirsiniz. Vadeli hesap kapama işleminin vade tarihinden önce yapılması durumunda hesabınız faiz ödemesi yapılmadan kapatılır.

Vadesiz hesap kapama işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Hesaplar, Hesap Kapama, Vadesiz Hesap Kapanışı adımından kapatmak istediğiniz hesabı seçerek hesap kapanışı yapabilirsiniz. Vadesiz hesabın kapatılması için hesaba tanımlı ürün bulunmamalıdır.

Kredi kartı nakit avans işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Kredi Kartları, Nakit Avans adımından Fibabanka Kredi Kartınızı seçip, kartınıza ait bilgileri ve tutarı girdikten sonra tutara göre değişecek işlem ücreti karşılığında işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Fon alış/satış işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Yatırım, Fon İşlemleri menüsüne tıklayarak fon alış/satış işlemlerinizi, fonun işleme açık olduğu saatler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Kurumsal internet bankacılığında alt kullanıcı tanımlama işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Fibabanka Kurumsal İnternet Banakacılığı kullanımı için tüm tüzel kişi müşterilerimiz başvuru yapabilir. Fibabanka Kurumsal İnternet Bankacılığı kullanıcı başvuruları şubelerimizden gerçekleştirebilir, Kurumsal İnternet Bankacılığı giriş ekranı “Yeni Kurumsal Kullanıcı Talebi” adımından ve kurumsal internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra Kullanıcı Yönetimi, Yeni kullanıcı Talebi menü adımından başvuru yapılabilir.

Kurumsal İnternet Bankacılığı giriş ekranından yapılan başvuruların geçerli olabilmesi için şirket yetkileri tarafından imzalanmış başvuru formunun şubenize iletilmesi gerekmektedir.

Kurumsal İnternet Bankacılığına giriş yapıldıktan sonra tam yetkili kullanıcılar herhangi bir dokümana gerek olmadan, hazırlayıcı veya izleyici kullanıcı tanımlayabilirler. Yeni yetkili ve onaycı kullanıcı talepleri için ise şirket yetkilileri tarafından imzalanmış başvuru formunun şubelerimize iletilmesi gerekir.

Fibabanka İnternet Bankacılığı İşlem Haritası

Bireysel İnternet Bankacılığı

 • Hesaplar
  • Hesap Bilgileri Gözlem
  • Hesap Açılışı
   • Vadesiz Hesap
   • Vadeli Hesap Açılışı
  • Hesap Kapama
   • Vadesiz Hesap Kapama
   • Vadeli Hesap Kapama
 • Para Transferleri
  • Havale
   • Hesaplar Arası Para Transferi
   • Başka Hesaba Havale
   • İsme Havale
  • EFT
   • Hesaba EFT
   • Karta EFT
   • İsme EFT
  • Yabancı Para Transferi (Swift)
   • Yabancı Para Transferi (Swift) Girişi
   • Swift Sorgulama ve swift mesajı görüntüleme
  • Ödeme Talimatları İşlemleri
  • Transfer Sorgulama
  • Tanımlı Alıcı işlemleri
 • Ödemeler
  • Fatura Ödeme İşlemleri
  • Mobil TL Yükleme İşlemleri
  • Vergi Ödeme
   • Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödemesi
   • Trafik Cezası Ödemesi
   • Diğer Vergi Ödemeleri
  • SGK Ödemeleri
   • SGK Online Ödeme
   • SGK Beyan Usulü Ödeme
   • Diğer Vergi Ödemeleri
  • Okul Ödemeleri
  • Bağış Ödemeleri
  • Bilyoner Ödemeleri
 • Yatırım
  • Portföy Görüntüleme
  • Vadeli Mevduat Açılışı
  • Döviz İşlemleri
   • Döviz Alış
   • Döviz Satış
   • Parite
  • Altın İşlemleri
   • Altın Alış
   • Altın Satış
  • Fon İşlemleri
   • Fon Alış
   • Fon Satış
   • Fon Emir izleme/iptal
  • Kur, Oran & Vade Gözlem
  • Vadesi Yaklaşan Yatırım Ürünleri Gözlem
 • Krediler
  • Kredi görüntüleme
  • Kredi başvurusu
  • Kredi taksit ödeme

 

 • Kredi Kartları
  • Kredi Kartları Gözlem
  • Kredi Kartı Borç Ödeme
  • Taksitli Nakit Avans
  • Nakit Avans
 • Başvurular
  • Kredi başvurusu
  • Sigorta Başvurusu
 • Finansal Bilgiler
  • Varlıklarım
  • Borçlarım
  • Bekleyen Ödemeler
  • Sigortalarım
 • Profil
  • Kişisel Bilgiler
  • Güvenlik Resmi ve Mesajı
 • Güvenlik İşlemleri
  • Şifre Değiştirme
  • Yurtdışı Erişim Kısıtlama
  • Tarih/Saat Kısıtlama
  • IP Erişim Kısıtlama
  • İşlem Yetki ve Limit Yönetimi
  • İşlem SMS Yönetimi
  • Bilgilendirme Mesajları

Kurumsal İnternet Bankacılığı

 • Hesaplar
  • Hesap Bilgileri Gözlem
  • Hesap Açılışı
   • Vadesiz Hesap
  • Hesap Kapama
   • Vadesiz Hesap Kapama
   • Vadeli Hesap Kapama
 • Çek İşlemleri
 • Senet İşlemleri
 • Para Transferleri
  • Havale
   • Hesaplar Arası Para Transferi
   • Başka Hesaba Havale
   • İsme Havale
  • EFT
   • Hesaba EFT
   • Karta EFT
   • İsme EFT
  • Yabancı Para Transferi (Swift)
   • Yabancı Para Transferi (Swift) Girişi
   • Swift Sorgulama ve Swift Mesajı Görüntüleme
  • Düzenli Para Transfer İşlemleri
  • Transfer Sorgulama
  • Tanımlı Alıcı işlemleri
 • Ödemeler
  • Fatura Ödeme İşlemleri
  • Mobil TL Yükleme İşlemleri
  • Vergi Ödeme
   • Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödemesi
   • Trafik Cezası Ödemesi
   • Diğer Vergi Ödemeleri
  • SGK Ödemeleri
   • SGK Online Ödeme
   • SGK Beyan Usulü Ödeme
 • Yatırım
  • Portföy Görüntüleme
  • Döviz İşlemleri
   • Döviz Alış
   • Döviz Satış
   • Parite
  • Altın İşlemleri
   • Altın Alış
   • Altın Satış
  • Fon İşlemleri
   • Fon Alış
   • Fon Satış
   • Fon Emir izleme/iptal
   • Fon getiri hesaplama
  • Kur, Oran & Vade Gözlem
  • Vadesi Yaklaşan Yatırım Ürünleri Gözlem
 • Finansal Bilgiler
  • Varlıklarım
  • Borçlarım
  • Bekleyen Ödemeler
 • Onay İşlemleri
  • Onayda bekleyen işlemler
  • Onaya Gönderdiklerim
  • Onayladıklarım
  • Düzeltme için geri gönderilenler
 • Kullanıcı Yönetimi
  • Kullanıcı Yönetimi
  • Yeni Kullanıcı Talebi
  • Onay Kural Tanımları
 • Güvenlik İşlemleri
  • Şifre Değiştirme
  • Yurtdışı Erişim Kısıtlama
  • Tarih/Saat Kısıtlama
  • IP Erişim Kısıtlama
  • İşlem Yetki ve Limit Yönetimi
  • İşlem SMS Yönetimi
  • Hesap Kısıtı Ayarları
  • Alıcı Kısıtlama
  • Güvenlik Resmi ve Mesaj
  • Bilgilendirme Mesajları

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde İpotek Karşılığı Kredi, Kefilsiz Kredi ve kredi çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir