Çarşamba , Ekim 31 2018

Anasayfa / Bankalar / Banka Borcu Sorgulaması

Banka Borcu SorgulamasıBanka Borcu Sorgulaması

Bugünkü Türkiye şartlarında genellikle herkesin ya kredi ya da kredi kartına borcu vardır. Fakat bazen maddi imkansızlıktan veya unutma gibi durumlarda, ödenmemesi halinde aksayabiliyor. Böylece faiz eklenerek ödenmesi daha da zor oluyor. Bunun gibi durumlarda, borcunuzu takip etmek ve sorgulamak gereklidir. Banka borcu sorgulaması yazımızda sorgulama nasıl yapılırın cevabına bakacağız. Borç sorgulama işleminde en bilinen yol bankaya giderek öğrenme yöntemidir. Bir de müşteri temsilcilerini arayarak da öğrenilen bir durumdur. Ayrıca borç sorgulama işlemi internet üzerinden de yapılabilir. Çalışmış olduğunuz bankanın resmi internet sitesine girerek, borcunuzu sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numarası ile hem devlete hem de bankalara olan borcunuzu öğrenebilirsiniz. Aslında bankaya giderek banka borcunuzu öğrenmek en garantili yöntemdir. Burada sizi yoracak olan şey sıra numarası alarak beklemeniz olacaktır.

E-Devlet İle Banka Borcu Sorgulama

E- Devlet şifresini kullanarak da borçlarınızı öğrenmeniz mümkün. Eğer bankaya olan borcunuz gecikmeye girmişse ve icraya girmişse borcunuzu öğrenebilirsiniz. Bankaya olan borçlarınızı öğrenmek için bankaların borç sorgulama servislerini kullanabilirsiniz. 7/24 borçlarınız ile ilgili olarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Hem şimdi ki borçlarınızı hem de geçmiş dönem borçlarınızı çok rahat bir şekilde öğrenmeniz mümkün. Banka borcu sorgulaması ile bankalardan çekmiş olduğunuz kredi veya kredi kartı borcunuzu öğrenebilirsiniz. Akbank, Ziraat Bankası, Odeabank, Denizbank, Garanti Bankası, İş Bankası, TEB, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank gibi daha birçok bankanın borç sorgulamasını internet sayesinde öğrenebilirsiniz. Böylece ne kadar borcunuz olduğunu, ne kadar faiz işlediğini öğrenerek, kendinize bir ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Sorgulama

Banka borcu sorgulaması başlıklı yazımızda, şimdi de kredi kartı borcu sorgulamasına bakalım. Kredi kartı sorgulaması için öncelikle internet bankacılığını kullanıyor olmanız gereklidir. İnternet bankacılığı ile birçok işlem yapılmakla beraber, kredi kartı borcu sorgulaması da yapabilirsiniz. Borcunuzun tamamını, ödeme tarihini, dönem borcunu, asgari ödeme tutarını ayrıntılı olarak öğrenme şansınız vardır. İnternet üzerinden giriş yaparak, sizden istenen bilgileri doğru olarak girdiğinizde istediğiniz bilgiyi elde edebilir, zamanında önlem alabilirsiniz. Aslında en iyi yöntem gününde ve düzenli ödeme yaparak borcunuzun faize girmesini engellemektir. Çünkü geciken ödemelerden faiz alındığı gibi, yasal işlem de başlatılabilir. Ayrıca kredi kartı borcunuzu müşteri temsilcisini arayarak öğrenebilirsiniz. Kredi kartınızın resmi internet sitesine girerek öğrenebilirsiniz. Kredi kartınızın ait olduğu bankanın bireysel bankacılık işlemlerini kullanarak öğrenebilirsiniz. Bunu cep telefonunuzla ve bilgisayarınızla TC numarasını girerek yapabilirsiniz. İstediğiniz takdirde başvuru yaparak mail gelmesini de sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde İpotek Karşılığı Kredi, Kefilsiz Kredi ve kredi çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir