Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Krediler / GARANTİ BANKASI TİCARİ / KURUMSAL KREDİLER

GARANTİ BANKASI TİCARİ / KURUMSAL KREDİLERBorçlu Cari Krediler, Spot ve Kapama Opsiyonlu Spot TL Kredileri, Taksitli Krediler, Aktif (Tek) Hesap

Garanti Bankası kurumsal bankacılık alanında da şirket bazında müşterilerine değişik seçeneklerle farklı kredi hamleleri sunmaktadır. Bu yazımızda Garanti Bankası kurumsal kredi türlerinden; borçlu cari kredi, spot ve kapama opsiyonlu spot TL kredi, taksitli kredi ve aktif (tek) hesap ticari kredilerine yer verdik. Yazının devamında kredi ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.

Garanti Bankası Ticari Kurumsal Krediler
Garanti Bankası Ticari Kurumsal Krediler

Borçlu Cari Krediler

Garanti Bankası borçlu cari hesap kredisi ile kısa sürede var olan nakit ihtiyacınızı karşılayabilir ve kredi talebinde bulunabilirsiniz. Borçlu cari krediler herhangi bir vade içermeyen ve faiz ödemeleri dönemsel olarak yapılan ticari kredi türüne girmektedir. Borçlu cari kredi ile şirketinizin maddi yükünü hafifletmekte tercih edebilirsiniz.

Borçlu Cari Kredi Özellikleri:

  • Kredinin rotatif olarak kullandırılması sonucu 3 ayda bir faiz ödeme seçeneği ile hem maddi hem de finansal bütçenize kolaylık sağlar.

(Rotatif kredi: herhangi bir teminat karşılığında bankaların şirketlere açtığı limit çerçevesinde kullandıkları kredi türüdür. )

  • Çek ya da senet teminatlarını nakite dönüştürmede, nakit ödemede tamamen veya kısmen dolaylı olarak kapatılabilmesi özelliği ile ticari açıdan firmanız için faiz yükümlülüğünü en aza indirgemenizi sağlar.

Spot ve Kapama Opsiyonlu Spot TL Kredileri

Ticari işletmenizin nakit girişini aşağı yukarı tahmin edebiliyorsanız kısa vadeli yatırım ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, vade boyunca faiz oranı değişmeyen nakdi kredi türü olan spot kredileri tercih edebilirsiniz. Kobilerin tercihi arasında olan bir kredi türüdür. Garanti Bankası: Spot TL Kredisi, Spot Döviz Kredisi ve Erken Kapama Opsiyonlu Kredi olarak 3 seçenek sunmuştur.

Spot Türk Lirası Krediler: Faiz oranı ve vadesi kredinin kullanıldığı tarihteki piyasa şartlarına göre saptanan kredidir. Faiz oranı diğer kredilerden daha düşüktür. Anapara ödemesi bittikten sonra faiz tahsilatı yapılır.

Spot Döviz Krediler: Kredi tutarı, vadesi, faizinin vade boyunca sabit kaldığı faiz türüdür.

Erken Kapama Opsiyonlu Spot Kredi: Spot krediden tek farkı vade bitimini beklemeden kredinizin tamamının kapatılabilmesidir. Kredinin kullanıldığı tarihteki faiz ve vade sabitlenir ve değişiklik gösteren piyasa faiz oranlarından etkilenmezsiniz.

Taksitli Krediler

Taksitli kredileri, kısa ve orta vadede finansman ihtiyaçlarınızı karşılamak amacı ile kullanmakta fayda var. Taksitli kredide 3 seçenek vardır. Bunlar:

  • Taksitli ticari kredi
  • Otomobil (araç) Kredisi
  • İş yeri (şirket) kredisi

olmak üzere özel tüketici kredileri arasına girmektedirler.

Aktif (Tek) Hesap

Önceden belirlenen limitleri aşmadan, ihtiyacınız kadar parayı hesabınız müsait olmasa bile kullanabilirsiniz. Bu şekilde maddi sıkıntı çekmeden bütün bankacılık işlemlerinize ara vermeden devam edebilirsiniz.

Aktif (Tek) Hesap Özellikleri:

  • Bakiyeniz sıfır bile olsa hesabınız aktiftir.
  • Hesap bakiyeniz ‘’0’’ (sıfır) olsa bile otomatik fatura ödemeleri, çek/senet tahsilatları vb. işlemleriniz hesabınızın hareket görmesi ile yapılmaya devam edecektir.
  • Aktif Hesap ile bütün bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve tüm hesap hareketlerinizin her ay tarafınıza gönderilmesini talep edebilirsiniz.
  • Garanti ATM’ leri kullanarak günün 24 saati kredi kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan GARANTİ BANKASI 3390 SMS İLE İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir