Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Kredi Kartları / Ziraat Bankası Maximum Kredi Kartı Başvurusu ve Sorgulama

Ziraat Bankası Maximum Kredi Kartı Başvurusu ve SorgulamaZiraat Bankası Maximum Kredi Kartı Başvurusu ve Sorgulama

Kredi kartları, ülkemiz genelinde milyonlarca kişide bulunmakta ve kullanımı her geçen gün artmaktadır. Kredi kartı ile taksitlendirme imkanlarının olması veya nakit ihtiyacınız olduğunda karşılayabilmeniz açısından son derece avantajlı bir finansal araçtır. Tüketicilerin kullanımları sonucunda para puanlar kazandığı, ekstra taksit avantajları sağladığı veya otomatik ödeme talimatı ile faturalarını takip etmek zorunda kalmadığı bir çok avantajı kredi kartı sunmaktadır.

Milyonlarca kişinin kullanmış olduğu kredi kartlarınada, devletimiz tarafından her yıl yeni kredi kartı düzenlemeleri getirilmektedir. Bunun bazen kötü amaçlı kullanımı engellemeye yönelik kimi zamanda ödenemeyecek kadar yüklü tutarlarda kredi kartı sahibi olmanın önüne geçmektir. Ziraat bankası maximum kredi kartı başvurusu ve sorgulama işlemleri yapmadan önce bir takım bilgilerden bahsetmek istedim.

Temassız alışveriş imkanı sunan Ziraat bankası maximum kredi kartına başvuru yapmak isterseniz, bunun bir kaç değişik şekli mevcuttur. Bunlardan en çok kullanılanı, çağrı merkezini arayarak, müşteri hizmetleri ile yapılan görüşmeler sonucundadır. Ziraat bankasının en yakın şubesine giderekte Maximum kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bankanın internet sitesi üzerinden yapılabilecek başvuruların yanı sıra, Ziraat Bankası müşterisi iseniz, internet şubesine giriş yaptıktan sonra başvurularım kısmından, kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat mobil ve ATM’lerden de başvurularınızı yapmanız mümkündür.

Ziraat Bankası Kart Başvurusu

Ziraat Bankası Maximum kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra, banka tarafından siciliniz incelenecektir ve mevcut olan kredi kartlarınızın limit tutarları veya borçlarına bakılacaktır. Ödeme düzenliliğinizin ne olduğu, nasıl olduğu, bütçenizin yeni bir kredi kartı ödemesini kaldırıp kaldıramayacağı gibi bir çok kriter incelenerek kart başvurunuza olumlu veya olumsuz şekilde cevap verilecektir. Kredi kartı başvurunuzun sonucunun olumlu olması halinde banka size kredi kartınızı nasıl almak istersiniz diye bir soru soracaktır. İster ikametgah adresinize gönderimini sağlayabilirsiniz istersenizde bankanın şubelerinden kredi kartınızı teslim alabilirsiniz. Bu işlemlerin her ikisinde de sadece kart basım ücreti talep edilebilir, adres teslimi yapılacak olan kredi kartı için banka ekstra bir ücret almamaktadır.

Kredi kartı başvurunuzu sorgulamak için, bankanın çağrı merkezi numarası olan 0850 220 00 00 numarayı arayarak başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda internet sitesi üzerinden hem kredi kartı başvurusunda bulunabilir hemde kredi kartı başvurunuzun sonucunu aynı şekilde sorgulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde kredi kartı dikkat edilmesi gereken, kredi kartı işlemleri ve kredi kartı limiti nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

One comment

  1. kredikartıihtiyacımvar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir