Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Kredi Kartları / Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırması

Ziraat Bankası Kredi Kartı YapılandırmasıZiraat Bankası Kredi Kartı Taksitlendirmesi

Kredi kartı kullanımının gitgide daha fazla yaygınlaşması, kişilerin olmayan paralarını bankalara borçlanarak kolaylıkla harcamaları ve ödemelerini ayarlayamamaları sonucunda, bankalar tarafından yüksek faiz oranları uygulanarak borçlarının büyümesi sonucunda ön göremedikleri yaptırımlarla karşı karşı kalmaktadırlar. Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırması olarak size bahsetmek isteyeceğim konu, ödeyemediğiniz kredi kartı ekstreleri sonucunda karşılaşacağınız olumsuz durumlar ve kredi kartı kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Kredi kartı yapılandırma işlemini yapmak öyle sandığınız kadar sizi zarara uğratmamakta aksine ilerki zamanlarda karşılaşacağınız olumsuzluklara önlem olmaktadır. Kredi kartınızın ekstre borcunun asgari ödemesini dahi yapamıyorsanız veya hiç kredi kartınıza ödeme yapacak durumunuz yoksa, hemen bankanıza giderek durumu bildirmeniz ve size karşı yapılabilecek olan yapılandırmaları sunmalarını istemeniz gereklidir. Bankalarda sonuçta verdikleri paraları almak istedikleri için size kesinlikle yardımcı olacaklardır. Kredi kartınıza yapılandırma yapacaklardır ve durumunuza göre ilerki bir zamanda ödemelerinize başlamanızı sağlayacaklardır. Yapılacak olan işlemler sayesinde, kredi sicilinizin bozulmamasını sağlayacağınız gibi kredi notunuzunda düşmesinin önüne geçeceksiniz. Kredi notunuz düştüğü zaman uzun yıllar eski haline gelememekte ve kredi kartı borcunuz takibe girdiği zamanda hiç bir banka size ne kredi kartı vermeye nede kredi vermeye yanaşacaktır. Bu olumsuzluklarla karşılaşmamak için ödeyemediğiniz kredi kartı borçlarınızı biran önce bankanıza giderek yapılandırmasını talep ediniz.

Kredi kartı kullanımında dikkat edilmesi gereken hususların başında, kredi kartı limitiniz kesinlikle ödeyemeyeceğiniz tutarlarda olmamalı. En azından, kredi kartı limitiniz dolu olduğu zaman asgari ödemesini yapabileceğiniz seviyelerde olmalı. Çünkü büyük tutarlardaki limitler size faydadan çok zarar olacaktır. İnsanoğlunun ihtiyaçlarında sınır yoktur. Daima hep daha iyisini, hep daha yenisini istemektedir ve nefsinize hakim olamayarak harcamalar yapabilirsiniz. Bunu dizginlemekte yine sizin elinizdedir. Mantıklı harcama yapıldığı zaman kredi kartı en güzel finansal bir araçtır. Ama yanlış kullanımlar sonucunda da bir çok ocağı söndürdüğü gibi çok da tehlikeli olabilmektedir.

Ziraat Bankası‘nın hem devlet bankası olması hemde çok fazla şubesinin olması sonucunda en çok tercih edilen bankalardan biri olması neticesinde, en fazla kredi kullanımı ve kredi kartı kullanımını gerçekleştirmektedir. Kredi kartı borçlarınızı aksatarak ödemeler yapıyorsanız, banka kredi kartı borcunu 72 ay yapılandırma yapmaktadır. 72 ay kredi kartı borcu yapılandırma Ziraat Bankası‘nın yanı sıra bütün bankalarda mevcut olup, yapılandırmanın en büyük şartlarından birisi, borçlarınızı aksatarak ödüyor olmanız. Birdiğeri de kredi kartı veya kredi borcunuzun takibe girmemiş olması gereklidir. Bu hallerin oluşması veya oluşmaması durumunda bankalar 72 ay yapılandırmaya yanaşmamaktadır. 72 ay yapılandırma bir kişi için en fazla bir defa yapılabilmektedir.

Kredi kartı borçlarından kurtulmanın bir diğer yoluda, uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredisi çekmek ve 1,14 gibi faiz oranları ile kredi kartı borcundan kurtulmanızdır. Bu yapacağınız işlem 72 ay yapılandırmadan daha karlı olacaktır. Çünkü 72 ay yapılandırmanın vadesinin uzun olması sonucunda fazla faiz oranları ile yapılandırma yapılmakta olup, borcunuz hemen hemen iki katına çıkmaktadır ve buda 2 katı faiz ödemeniz anlamına gelmektedir. 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanarak, kredi kartı borcunuzu 48 ay yapılandırmış olacaksınız. Hem daha az faiz ödeyeceksiniz hemde takibe girmeden kredi kartı borçlarından kurtulacaksınız. Bu işlemlerin yapılması için en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gereklidir.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir