Salı , Ocak 22 2019

Anasayfa / Kredi Kartları / Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Kartı BaşvurusuZiraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Günümüzde hemen herkes nakit kullanımının yanı sıra kredi kartı kullanma yolunu da tercih etmektedir. Ancak yine birçok kişi kredi kartı kullanma konusunda maalesef bilinçsiz olarak haraket etmektedir. Biz de sizlere fikir vermesi açısından Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu nasıl yapılır sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapabilmek için öncelikle 18 yaşından büyük olmak gerekir. 18 yaş altı olsanız ancak geliriniz olsa dahi Ziraat Bankası kredi kartına başvuru yapamazsınız. Bu sebeple reşit olma yaşını beklemek gerekir. Ana karta bağlı olarak kullanılabilinen ek kart başvurusu için yine ek kartı kullanacak kişi değil ana karta sahip olan kişi Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmak zorundadır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nereden Yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartına sahip olmak isteyenler için bankanın çeşitli başvuru kanalları mevcuttur. En çok kullanılan kanal Ziraat Bankası şubesine giderek başvuru yapmaktır. Ancak günümüz teknoloji çağı ile birlikte bankalarda artık çoğu işlemlerin internet üzerinden yapılmasına olanak sağlamıştır. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için internet şubesi üzerinden işlem yapmak da mümkündür.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu İçin İstenen Belgeler

Ziraat Bankası kredi kartı için istenen belgeler şu şekildedir;

Kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişinin kimlik fotokopisi ve gelir belgesi istenen  temel belgelerdir. Ayrıca Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapılırken banka kredi notunuzu da kontrol etmektedir. Kredi notunun  düşük olması halinde kredi kartı alma imkânınız da düşmektedir. Kredi notu hem kredi kartı alırken hem de kredi çeşitlerinden yararlanmak isterken önemli bir etken oluşturmaktadır. Kredi notunun düşmesinin çeşitli sebepleri vardır ki bunlardan bir tanesi geç borç ödeme bir diğeri ise gelirin olmamasıdır. Kredi kartı borçlarını geri ödememeyi  alışkanlık haline getiren kullanıcıların kredi notları düşmektedir. Hatta bazı kullanıcılar kara liste adı verilen güvensiz kullanıcı kategorisine girmektedirler. Kredi notunu yükseltmek için tüm borçlarınızı temizlemeli ve varsa devlete olan vergi borçlarınızı da ödemeniz gerekmektedir. Kara listeden çıkmanız ise en iyi ihtimalle 3 yılı bulmaktadır. Yani borcunuzu kapatmanız olumlu bir etki yaratırken hemen listeden çıkmanız mümkün değildir.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir