Salı , Aralık 12 2017


Anasayfa / Bankalar / Ziraat Bankası Kredi Çekme Şartları

Ziraat Bankası Kredi Çekme Şartları
Ziraat Bankası Kredi Çekme Şartları

Her bankada kredi çekme şartları hemen hemen aynıdır. Fakat yine de küçük farklar bulunabilir. Bu çekeceğiniz kredi türüne ve miktarına göre değişiklik gösterebilir. Kredi kullanırken en önemli konu kredi sicili ve kredi notudur. Bugün Ziraat Bankası kredi çekme şartları ile ilgili bilgi vereceğiz. Kredi başvurusunda bulundunuz ve hiç bir sorun çıkmadı. Krediniz onaylandıktan sonra sizden bazı evraklar istenecektir. Bu evrakları eksiksiz bir şekilde getirmeniz gerekir. Gerekli evraklar ise, gelir belgesi, başvuru formu, nüfus cüzdanının aslı ya da fotokopisi( sürücü belgesi ve pasaport da olabilir), bankanın kendi içinde isteyebileceği diğer evraklar. Masrafsız tüketici kredisi için istenen belgeler başvuru formu, nüfus cüzdanı ya da fotokopisi, gelir belgesi, tüzel kişilerden şirketlerine ait üyelik belgesi fotokopisi, serbest meslek çalışanları için bağlı oldukları kuruluşun üyelik belgesi fotokopisi, belgeler. Avans kredisi için gerekli evraklar başvuru formu, nüfus cüzdanı ya da fotokopisi, nakit teminatı. Eğitim kredisi için istenen evraklar başvuru formu, nüfus cüzdanı ya da fotokopisi, gelir belgesi ve ek belgeler. Bireysel konut kredisi ile ilgili evraklar başvuru formu, gelir belgesi, nüfuz cüzdanı ya da fotokopisi, konutun tapu fotokopisi, serbest meslek çalışanları için bağlı oldukları kurumun üyelik belgesinin fotokopisi, tüzel kişilerde şirkete ait ticari sicil gazetesinin fotokopisi, ek belgeler.

Ortak Konut Kredisi için Gerekli Evraklar

Ortak konut kredisi için Ziraat Bankası kredi çekme şartları ise başvuru formu, gelir belgesi, tüzel kişilerde ortak bulundukları şirkete ait ticari sicil gazetesinin fotokopisi, serbest meslek çalışanları için bağlı oldukları kuruluşa ait üyelik belgesi fotokopisi ve satın alınacak konutun tapusunun fotokopisi. Bireysel taşıt kredisi için istenen evraklar ise gelir belgesi, başvuru formu, serbest meslek çalışanları için bağlı oldukları kurumun üye belgesi fotokopisi, tüzel kişilerde ortak bulundukları şirkete ait ticari sicil gazetenin fotokopisi ve şubece istenen diğer evraklar. İndirimli taşıt kredisi için istenen evraklar ise başvuru formu, gelir belgesi, tüzel kişilerden ortak bulundukları şirkete ait ticari sicil gazetesinin fotokopisi, serbest meslek çalışanları için bağlı oldukları kuruma ait üyelik belgesi fotokopisi ve ek belgeler.

Tarımsal Kredi İçin İstenen Evraklar

Tarımsal kredi için Ziraat Bankası kredi çekme şartları ise nüfus cüzdanı, çiftçi belgesi, krediye karşılık gösterilen yerin teminat belgeleri, işletmenin son üç yılına ait gelir belgesi ile bilançosu, işletmenin tevsik belgeleri. Tüzel kişiler için ise oda kayıt belgesi, ticaret sicili gazetesi, çiftçi belgesi, noterden onaylı imza sirküleri, vergi levhası, son üç yıla ait gelir belgesi, tevsik belgesi ve teminatın belgeleri. Bireysel pakette ise başvuru formu, kredili mevduat hesabı, nüfus cüzdanı, gelir belgesi. Gençlik paketi için istenen evraklar ise başvuru formu, öğrenci kimlik fotokopisi, var ise burs numarası, nüfus cüzdanı, gelir varsa belgelemesi. Komisyonsuz taşıt kredisi için istenen evraklar ise başvuru formu, gelir belgesi ve serbest meslek çalışanları için bağlı oldukları kurumun üyelik belge fotokopisi.

Bir önceki yazımız olan Aktif Bank Kredi Yapılandırma başlıklı makalemizde aktif bank 72 ay yapılandırma, aktif bank idari takip ve aktif bank kredi kartı yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

aktif bank yapilandirma

Aktif Bank Kredi Yapılandırma

Aktif Bank Yapılandırma Tüketiciler tarafından kullanılmakta olan krediler veya kredi kartları ülkemiz genelinde her geçen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir