Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Krediler / Yeni Çekilen Kredi Yapılandırma Yapılabilir Mi?

Yeni Çekilen Kredi Yapılandırma Yapılabilir Mi?Yeni Çekilen Kredi Yapılandırma Yapılabilir Mi?

İhtiyacınız olan mal veya hizmeti almak için yada nakit ihtiyacınızı karşılamak için kullandığınız ihtiyaç kredileri, yeni konut almak için veya değiştirmek için kullandığınız konut kredilerinde çekilmiş olan yeni bir kredi için yapılandırma yapmak amacıyla bankaya başvuru yapabilirsiniz.

İhtiyaç kredilerinde, çekilen kredinin belli bir gün geçmesi koşulu bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Kiminde 90 günü geçmesi gereklidir gibi ibareler yer almaktadır. Bu ayrıntılar kredi alınırken yapılan kredi sözleşmesinde mevcuttur. Bu durumu bankanıza sorarak öğrenebilir ve yeni çekmiş olduğunuz ihtiyaç kredisini yeni faiz oranları ile yapılandırma yapabilirsiniz.

Yeni düzenleme ile 48 aya çıkan ihtiyaç kredisi vadelendirme imkanı ilede, daha önce çekmiş olduğunuz 36 aylık ihtiyaç kredinizi 48 ay olarak yapılandırma yapabilirsiniz. Hem uygun faiz oranlarından yararlanırsınız hemde vade avantajından yararlanmış olursunuz. Bu fırsatı değerlendirerek kullanmış olduğu ihtiyaç kredisinin vadesini arttırarak daha kolay bir şekilde ödemelerini yapan binlerce tüketici mevcuttur. Yapılandırma ile hem bütçenize göre taksit tutarlarınızı tekrar ayarlayabilir hemde daha düşük faiz oranları ile kredinizi kullanmış olursunuz.

Konut kredilerinde yapılacak olan yapılandırmalar ile ilgili ise, bankalar yapılandırma yapmamaktadır. Bankaların konut kredilerinde yapılandırma yapmamalarının nedenide, açıklanan yeni konut kredisi faiz oranlarının sadece yeni konut alımlarında geçerli olmasındandır. Bankalar tarafından yapılan konut kredisi kampanyaları ve avantajlı faiz oranları sadece yeni konut alımları için yapılmakta olup daha önceden konut kredisi kullanmış olanlara uygulanmamaktadır.

Kullanılan kredilerin, iyi hesaplanmadan yapılan taksit tutarları yüzünden gecikmeli olarak zor şartlar altında ödemelerini gerçekleştiriyorsanız, 72 ay yapılandırma yapma hakkınız vardır. Eylül ayında yapılan yeni kredi düzenlemesi ile bu hak bir tüketiciye bir kereye mahsus olmak üzere verilmiştir. Gerçi 72 ay yapılandırmalarda faiz oranları oldukça yüksektir. Üstelik bankalar 72 ay yapılandırmaları tamamen kişiye göre uygulamakta olup kimine yapmakta kiminede yapmamaktadır.

Eğer bir ihtiyaç kredisi yapılandırması yapacaksanız, mutlaka ihtiyacınıza göre kredi seçimi yapınız. Yani bankadan borç olarak alınacak olan parayı, eğitim içinmi kullanacaksınız, evlilik mi, tatil mi? Bunu belirledikten sonra bankalardaki faiz oranlarına bakarak kredi yapılandırması için başvuru yapınız. Sonuç olarak çekilecek olan kredi türüne göre değişik kredi kampanyaları ve avantajları bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Aktif Bank Kredi Yapılandırma başlıklı makalemizde aktif bank 72 ay yapılandırma, aktif bank idari takip ve aktif bank kredi kartı yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir