Çarşamba , Nisan 15 2020

Anasayfa / Krediler / Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi BaşvurusuYapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Kredi kullanmak neredeyse günümüzün bir zorunluluğu haline gelmiştir. Nakite ihtiyaç duyan pek çok kişi tanıdığı birisinden borç almak yerine banka kredisi kullanmayı tercih etmektedir. Bizde sizlere bu yazımızda her türlü ihtiyacı karşılamaya yönelik olarak sunulan bireysel krediler arasında en çok tercih edilen ihtiyaç kredisi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Ayrıca ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır,Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için hangi yollar izlenmelidir, Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken istenen belgeler nelerdir sorularına yanıt bulmaya çalışacağız.

İhtiyaç Kredisi Nedir?

Piyasada hemen hemen her bankanın sunmuş olduğu bireysel  kredi türü olan ihtiyaç kredisi tatilden alışverişe sağlıktan eğitim masraflarına  kadar her türlü ihtiyacınız için kullanabieceğiniz bir kredi çeşididir. Konut ve araç almak isteyenler için ayrıca bu başlıklarda krediler mevcuttur.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için bir çok yol mevcuttur. Bunlardan en çok bilineni ve kullanılanı şüphesiz ki internet  sitesi aracılığıyla yapılan başvurulardır. Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen banka müşterileri için daha özel yollar mevcuttur. Hafta sonu da dahil olmak üzere Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak mümkündür. Ayrıca kısa mesaj yolu, ATM aracılığı ile ve yine internet şubesi üzerinden işlem yapılabilir. Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen ancak bankanın müşterisi olmayan kişiler de isterlerse şubeye gelerek isterlerse de internet üzerinden işlem yaparak ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirler.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için gerekli belgeler şu şekildedir;

Başvuru yapanın kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi,

Başvuru yapanın gelir belgesi ,

Başvuru yapanın ikametgah belgesi.

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için 18 yaşından büyük olmak gerekir. 18 yaş altına ihtiyaç kredisi verilmemektedir.

Yapı Kredi bankası ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında istenen gelir belgesi kişiden kişiye çalışma durumuna göre değişiklik göstermektedir. İstenen gelir belgesi çeşitleri şu şekildedir;

Özel sektör çalışanları için SGK Hizmet Dökümü,

Emekliler için emekli maaşı cüzdan bilgileri,

Serbest çalışanlar için vergi levhası ,

Ticari işletmelerin sahiplerinden vergi levhası ve Ticaret Sicili Gazetesi‘inde çıkan kuruluş ilanı.

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken vade süresini araştırarak kendinize en uygun vade süresi ve faiz miktarını belirleyin. İhtiyaç kredisi vadeleri en çok 48 ay olmaktadır. Bu süreyi dilerseniz ödeme gücünüze göre kısaltabilirsiniz.

Hangi banka olursa olsun ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce bu krediye gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını düşünün. Çünkü bazen keyfi olarak alınan krediler geri ödeme zamanı geldiğinde kullanıcıyı ve otomatikman bankayı zora sokmaktadır. Banka alamadığı kredi ödemesine faiz işletirken krediyi alan kişi için ise daha önemli bir sonuç doğar. Kredi notu düşer. Bu durumda ilerleyen zamanlarda kredi kullanımı yapmak istediğiniz zaman olumsuz bir tablo olarak önünüze çıkar.

Bir önceki yazımız olan Aktif Bank Kredi Yapılandırma başlıklı makalemizde aktif bank 72 ay yapılandırma, aktif bank idari takip ve aktif bank kredi kartı yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir