Cuma , Kasım 2 2018

Anasayfa / Krediler / Varlık Şirketine Devredilen Borç Yapılandırma Yapılabilir Mi?

Varlık Şirketine Devredilen Borç Yapılandırma Yapılabilir Mi?Varlık Şirketine Devredilen Borç Yapılandırma Yapılabilir Mi?

Tüketicilerin kullanmış oldukları kartların, kredilerin sonucunda bankalara borçlar artmaktadır. Borçların artmasıyla birlikte kişinin maaşı yetmeye bilmekte ve ödemelerinde gecikmeler olmakta, gecikmelerin bir sonraki aşamasında ise hiç ödenemez hale gelmektedir. Ödenemeyen kredi kartları sonucunda ve krediler sonucunda bankalar tarafından takibe gireceksinizdir. İdari olarak takibe alınan kredi veya kredi kartı için bankalar yapılandırma yapabilmektedir. Fakat avukata devredilen borçlarınızın yapılandırmasını yapabilmek için avukat ile görüşerek anlaşmanız gereklidir.

Varlık şirketlerine devredilen borç yapılandırma yapılabilir mi sorusuna verilecek olan cevap ise bütün kredi veya kredi kartı borçlarında olduğu gibi aynı şekilde varlık şirketine devredilen borçlar içinde yapılandırma yapılabilir. Yapılandırma işlemi olmadığı zaman zaten borcunu ödeyemeyen kişi tek seferde bütün borcunu nasıl ödesin, burda bir mantıksızlık ortaya çıkacaktır. Mecburen kişinin ödemesini sağlamak adına varlık şirketide olsun, avukatta olsun, bankada olsun yapılandırma yapmak zorundadırlar.

Kredi ve kredi kartı borçlarının zamanında ödenememesi ve takibe girmesi aşamasından sonra kişilerin kredi notu düşmektedir ve sicili etkilenerek kara listeye alınmıştır. Bu aşamadan sonra 5 yıl kadar kredi veya kredi kartı kullanamayacak olunması, idari takibin başlamasında veya başlamadan önce mutlaka borçla ilgili olarak bankaya başvuru yaparak bankayla anlaşma sağlayarak yapılandırma yapılması gereklidir. Bankanın telefonlarını açmamak veya kaçmak bu konuda çözüm olmayacaktır. Eninde sonunda borç için banka avukatları sizi bulacaktır ve tahsil yapacaklardır.

İcralık olan veya avukata düşen kredi kartı veya kredi borçlarında mutlaka avukatlar ile görüşerek, borcumu nasıl ödeyebilirim, ne yapabiliriz, nasıl yapılandırma yapalım gibi görüşmeler mutlaka yapınız ve kolaylık tanınacak şekilde borcunuzu ödeyebileceksinizdir. Sonuç olarak bankalar vermiş oldukları borçları tahsil etmek, borcuda ödemek isteyen kişide ödemek isterse uyum içinde çözüm sağlanacaktır. Bu işlemlerin borçların taksitlerini ödeyemeyeceğinizi anladığınız zaman yapmalısınız. Mutlaka hemen bankaya başvuru yaparak yapılandırma talebinde bulununuz. Gecikmeli ödemelerde zaten mutlaka banka sizi arayarak yapılandırma yapabileceklerini, sicilinizin bozulmaması için bunu yapabileceklerini belirteceklerdir.

Bir önceki yazımız olan Masrafsız Kredi başlıklı makalemizde en az masraflı kredi, en düşük masraflı kredi ve masrafsız kredi akbank hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir