Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Bankalar / Vakıf Bankası Kiralık Kasa Fiyatları

Vakıf Bankası Kiralık Kasa FiyatlarıVakıf Bankası Kiralık Kasa Fiyatları

Paranın icadıyla birlikte ticaretin en büyük sorunu ortadan kalktı, bu durum paranın icat edildiği Anadolu’yu ticaret merkezi haline getirdi. Ancak her şey güzel gitmedi ve ortaya güvenlik sorunu çıkmaya başladı. Çünkü parayı herkes istiyordu ve ona sahip olduktan sonra onu korumak güç gerektiriyordu. Bankalara ihtiyaç duyulmaya başladı ve kurulan bankalar, insanların maddi varlıklarının savunuculuğu görevini üstlendi. Zamanla bankalar verdikleri güvenle birlikte insanların sadece parasını değil, diğer kıymetlerin de muhafazasını üstlendi. Bu sayede kötü amaçlı kişilerin nefesini bireylerin üzerinden çekip almış oldu. Sizce de ülke güvenliğinde bankalar önemli bir konumda bulunmuyorlar mı?

 Banka Kasaları

Teknolojinin de gelişmesiyle zamanla, bankalarda elektronik hesaplar kullanılmaya başlandı ve güvenlik seviyesi bir adım daha artmış oldu ancak kiralık kasa sistemi kalıcılığını sürdürdü. Ticari belge, tapu senedi, mücevherat, tahvil ve hisse senedi gibi fiziksel değerler için koruma sağlayan kiralık kasa sistemi banka güvencesiyle günümüzde de hizmet vermeye devam etmekte. Peki nasıl kiralık kasa kullanabiliriz?

 Kasa Fiyatları

Kiralık kasalar çeşitli bankalar tarafından kişilere sunulan bir hizmettir. Bankaya gidip kiralık kasa için görüşürsünüz ve belirli fiyatlar karşılığında istediğiniz büyüklükte kasa kiralayabilirsiniz. Bu kasalar sayesinde istediğiniz değerinizi banka içerisinde muhafaza edebilirsiniz. Kasaların değişken büyüklükleri vardır. Kasanın büyüklüğü, kiralık kasa fiyatları için en temel etkendir. Diğer etken ise seçtiğiniz bankadır. Ayrıca kasayı açtırdığınızda sizden depozito ücreti talep edilir. Bu ücret kasayı kapattırmanız durumunda iade edilecektir. Kasa büyüklükleri küçük boy, orta boy ve büyük boy olmak üzere üçe ayrılır.

Vakıf Bank küçük boy kiralık kasa fiyatları 300 TL’dir. Bu ücrete küçük boy kasa depozitosu olan 300 TL eklenir ve yıllık toplam küçük boy kasa fiyatı 600 TL olarak hesaplanmış olur. Vakıf Bank orta boy kiralık kasa fiyatları 385 TL’dir Bu ücrete orta boy kiralık kasa depozitosu olan 300 TL eklendiğinde toplam fiyat 685 TL olarak hesaplanmış olur. Vakıf Bank yıllık büyük boy kasa kiralama ücreti 520 TL’dir. Büyük boy kasa depozitosu olan 300 TL de fiyata eklendiğinde Vakıf Bank’tan yıllık olarak büyük boy kasa kiralama ücreti 820 TL olarak hesaplanmış olur.

  Vakıfbank Güvenirliği

1954 yılında kurulmuş olan Vakıf Bank 64 yıldan beri tüm bankalar gibi kişilerin değerlerini güvence altına almayı görev edindiğini belirtmektedir. Liderlik, sadakat, takım olmak, yenilikçi olmak, müşteri odaklılığı, sonuç odaklılığı, sosyal sorumluluk ve güvenirlik değerlerini kendine temel almıştır. Gelişmekte olan dünyaya ayak uydurmakla birlikte vizyonunu bölgesinin en çok değer yaratan, tercih edilen ve en iyi bankası olmak olduğunu söylemiştir. Yılların birikimi ve vizyonuyla beraber Vakıf Bank, kişilerin parasal değerlerini olduğu gibi kiralık kasalarla fiziksel değerlerini de güvence altına almayı Türk insanı için benimsemiş durumdadır.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde İpotek Karşılığı Kredi, Kefilsiz Kredi ve kredi çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir