Perşembe , Kasım 1 2018

Anasayfa / Kredi Kartları / Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Yapılandırma

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı YapılandırmaTürkiye İş Bankası Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi kartları tüketiciler tarafından alışverişlerde kullanılan veya nakit ihtiyacı giderilen bir finansal araçtır. Kredi kartı kullanımıda iyi bir muhasebe gerektirir. Gelişi güzel kullanılan kredi kartları yüzünden milyonlarca kişi sıkıntı yaşamaktadır. Sıkıntı yaşamamak veya kredi sicilinizi etkilememek için kredi kartlarının ödemelerini zamanında yapmanız gereklidir. Kredi kartının asgari ödemesini yapabilirseniz buda sicilinize zarar vermeyecektir. Hiç ödeme yapmama sonucunda kredi kartı borcunuzun takibe girmesi ile banka yetkilileri icra işlemlerine başlayacaklardır.

Kredi kartı kullanımında limitlerin doldurulması sonucunda, ödenemeyen kredi kartı ekstreleri birikmekte ve sonuç olarak takibe girmektesiniz. Takibe giren tüketici için bankalar kredi ve kredi kartı vermemektedir. Türkiye İş bankası kredi kartı yapılandırma işlemlerinde müşterilerine olanak vermektedir ve bu şekilde kredi sicilinizin etkilenmemesini bankada istemektedir. Sonuç olarak müşteri kazanmaya çalışan veya verdiği borcu almak isteyen bir banka, aksatmalı olarak ödenen kredi kartı borçlarında yapılandırma yapacaktır. Bu sayede daha rahat bir şekilde kredi kartınızı ödeyebileceksiniz.

Kredi kartı yapılandırmasının yanı sıra bankadan kullanılabilecek ihtiyaç kredisi ilede kredi kartı borçlarınızı kapatabilirsiniz. Bu sayede daha rahat bir şekilde ödemelerinizi yaparak kredi sicilinizi etkilemeyeceksiniz ve kredi kartı ekstresi borcundan kurtulabileceksinizdir.

Kredi kartı borçlarınızı aksatmalı olarak ödüyorsanız, 72 ay yapılandırma imkanınızda bulunmaktadır. Bunun için bankanın şubesine giderek başvuru yaparak sonuç alabilirsiniz.

Kredi kartı yapılandırması bankalar tarafından yapılmak zorunda değildir. Banka sadece müşterisini ve alacağı parayı düşündüğü için yapılandırma yaparak kolaylık sağlamaktadır. Bu nokta yapılandırma yapmak herhangi bir şekilde kredi notunuza etki yapmayacaktır veya kredi sicilinizi etkilemeyecektir. Tam aksine yapılandırma yapılmayan kredi kartı borçları kredi notunu düşürmekte ilerleyen aşamada takibe giren kredi kartı borçları yüzündende hiç bir bankadan kredi kullanma fırsatınız olmayacak.

Kredi kartı kullanımı konusunda ve yapılandırmalar konusunda kredikartiyapilandirma.com internet sitemizde oldukça fazla bilgi bulunmaktadır. Kredi kartı düzenlemeleri ve yapılandırmalar konusunda en güncel bilgileri internet sitemizde bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde kredi kartı dikkat edilmesi gereken, kredi kartı işlemleri ve kredi kartı limiti nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

One comment

  1. kredikartıihtiyacımvar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir