Cumartesi , Kasım 3 2018

Anasayfa / Krediler / Taşıt Kredisi

Taşıt KredisiTaşıt Kredisi

Tüketiciler tarafından genel olarak alınmak istenen yeni yani sıfır araçlarta olsun ikinci el alınacak araçlarda olsun genelde taşıt kredisi kullanılmaktadır. Taşıt kredisi kullanılarak bankalar aracılığı ile borç para bulunarak alınan araba eğerki sıfır arabaysa banka tarafından almış olduğunuz araca ipotek konacaktır.

Çekilen otomobil kredisi bitinceye kadar, almış olduğunuz araba bankanın olmaktadır. Borcu bittikten sonra araç üzerindeki ipoteği kaldırarak aracın tam olarak sahibi olabilirsiniz. Aksi takdirde ödenmeyen kredi borçları için bankalar araçlara el koymaktadırlar ve icra yolu ile arabaları satarak vermiş oldukları krediyi karşılamaktadırlar.

Araç kredilerinde alınacak otomobil 2. el olacaksa, bazı bankalar 5 yaşındaki araçlar için kredi vermektedirler, bazılarıda 8 yaşına kadar olan araçlar için araba kredisi kullanmanıza izin vermektedirler.

Araba alacak olan kişilerin kesinlikle ihtiyaç kredisi kullanmasına gerek yoktur. Çünkü araç kredileri ihtiyaç kredilerinden daha iyi şartlara sahiptirler. Avantajlı araç kredisi faiz oranları ve hesaplamalarda işinize yarayacak geniş vadelendirme imkanları. Araç kredileri her zaman ihtiyaç kredilerinden daha avantajlıdır. Çünkü bankanın tahsil edemediği zaman teminatı hazırdır ve hemen el koyabilmektedir.

Araç kredilerini otomobil firmalarıda yapabilmektedir. Bankalar sorabileceğiniz krediyi, alacak olduğunuz arabanın markasının bağlı olduğu araç firmasınada sorarak uygun faizlerle kredi bulabilirsiniz. Bir çoğu sıfır faizler yani faizsiz araç kredisi vermektedir.

Araç Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

  • Akbank araç kredisi
  • Yapı Kredi Bankası araç kredisi
  • Vakıfbank araç kredisi
  • TEB otomobil kredisi
  • Ziraat Bankası araba kredisi
  • QNB Finansbank araç kredisi
  • Deniz Bank araba kredisi
  • Halkbank otomobil kredisi
  • Garanti Bankası araç kredisi
  • Türkiye İş Bankası araç kredisi

Bu bankalar dışında kalan bütün bankalarda da araç kredileri bulunmaktadır. Araç kredisi hesaplaması yapmak, araç kredileri hakkında ayrıntılı bilgileri almak için, bankaların internet şubelerine giriş yapabilirsiniz, en yakın banka şubesine uğrayabilirsiniz, telefon bankacılıklarından bilgi alabilirsiniz.

Araç kredisi faiz oranları sürekli değişmekte olup en uygun araç kredisi veren banka hangisi olduğunu tam olarak yazamamaktayız. Bunun nedenleri arasındada uygulanan araç kredisi faiz oranlarının kişiye, kuruma, araca bağlı olarak değişiklikler gösterebilmesidir.

Bir önceki yazımız olan Masrafsız Kredi başlıklı makalemizde en az masraflı kredi, en düşük masraflı kredi ve masrafsız kredi akbank hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir