Çarşamba , Nisan 15 2020

Anasayfa / Kredi Kartları / Sicil Affı İçin Kredi Kartı Yapılandırması

Sicil Affı İçin Kredi Kartı YapılandırmasıSicil Affı İçin Kredi Kartı Yapılandırması

Kredi kartı tüketiciler açısından kullanılmaya başlandığında dikkatli olunmadığında ödemelerinin yetiştirilemediği, ödemekle bitmeyen bir hal aldığı genel olarak gözlemlenmektedir. Kredi kartı sahibi olan kişilerin, kartlarından her gün sürekli alışveriş yaptığı hatta bütün ihtiyaçlarını kredi kartıyla almaları günümüzde hayli yaygınlaşmıştır. Kimse yanında nakit para taşımamakta, sadece kredi kartıyla dünyanın öbür ucuna bile giderek seyahat edebilmektedir. Mahalle bakkallarında bile bulunan pos cihazları hemen hemen her yerde yaygınlaştı ve bunun sonucundada ülkemizde 55 milyon kredi kartı sahibi oldu.

Kredi kartlarının ödenememesi sonucunda takibe giren kişilerin sayısında son yıllarda artış hızlandı. 12.5 Milyon kişi kredi veya kredi kartından dolayı takibe girmekte, bir çoğu kredi kartının borcu takibe girmeden banka aracılığı ile yapılandırma yapmaktayken, çoğuda avukatlık olan kredi kartı borcunu avukat vasıtası ile yapılandırma yaptırmaktadır. Kredi kartı borcunuz takibe girdikten sonra banka tarafından yapılandırma yapılmamaktadır. Artık avukatlık olan kart borcunuz ya avukat aracılığı ile yapılandırılacak yada icralık olup maaşınızdan veya başka bir yolla tahsili yapılacaktır.

Sicil affı için kredi kartı yapılandırması yapmak isteyen kişiler, yasanın bankalara iletilerek uygulamaya konulmasından sonra başvurularını yapabileceklerdir. Bankalara iletilecek olan uygulama içeriğine göre kimi banka size yapılandırma yapabilirken kimiside yapmaya bilecektir. Buda tamamen kredi kartı müşterisi olduğunuz banka ile sizin çalışma koşullarınız ve mevcut olan kredi notunuza bağlı durumlar sonucunda banka size yapılandırma yapacaktır. Genel olarak yüksek kredi notuna sahip olan kişileri bankası sürekli arayarak, ödemesinin geciktiğini buna karşılık yapılandırma yapabileceklerini belirtirler. Her zaman kredi kartı ekstresini tam olarak ödeyen kişilerin kredi notları yüksek olacaktır. Bankalar kart düzenlemeleri düzenli olan kişilerle olmayan kişileri çok iyi ayırt etmekte olup, kart yapılandırması yapacak oldukları kişiler ile yapmayacakları kişileri iyi ayırt etmektedirler.

Kredi kartı yapılandırmaları olsun diğer kredi yapılandırmaları olsun ilerleyen süreçte bankalar tarafından uygulamaya konulduktan sonra tüketicileri fazla mağdur etmeden bankalar tarafından uygulanacağına inanıyorum. Çok düşük kredi notu olupta ödemelerine sadık olmayan kişilerin takibe girmiş kredilerini ödememeleri durumunda sicil affından yararlanamayacağı aşikardır. Tabi iyi niyetli olupta borcunu ödemek isteyen kişiler bir şekilde avukatlarada olsa borçlarını ödemektedirler.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir