Çarşamba , Ekim 31 2018

Anasayfa / Kredi Kartları / QNB Finansbank Kredi Kartı Faiz Oranları

QNB Finansbank Kredi Kartı Faiz OranlarıQNB Finansbank Kredi Kartı Faiz Oranları

Ülkemiz genelinde kredi kartı sayısı her geçen gün artmaktadır. Son verilere göre 55 milyonun üzerinde banka kartı ve kredi kartı vardır. Dünya sıralamalarına girdiğimiz bu rakamlar, sürekli artmakta ve azalmamaktadır. Milyonlarca kişininde kredi kartı borcundan dolayı idari veya yasal takibi vardır. QNB Finansbank kredi kartı faiz oranları sadece bu bankaya özel değildir ve geç ödemelerde, nakit çekimlerinde uygulanmaktadır.

Kredi kartı limitiniz dahilinde yurt için ve yurt dışı faiz oranları şu şekildedir:

Alışveriş faiz oranı: Yurt içinde  %1,84 Yurt dışında %1,47
Nakit çekim faiz oranı : Yurt içinde %1,84 Yurt dışında %1,47
Gecikme faiz oranı : Yurt içinde %2,34 Yurd dışında %1,97’dir.

Kredi kartı şifrenizi yazılı olarak cüzdanınızda taşımayınız. Bir görevliye yada başkasına güvenerek kesinlikle kredi kartı şifrenizi söylemeyiniz. Kart sahipleri şifresini korumak başkalarına vermemekle sorumludur. Aynı şekilde kredi kartınızın bilgilerini saklamakla başkalarına vermemekle, kullandırmakla oluşabilecek sorunlarda tamamen kredi kartı hamili sorumludur. Bu gibi durumların tarafınızdan gerçekleşmemesi veya kartınızın kaybolması, çalınması, şüpheli işlem olması, çalınması gibi durumlarda mutlaka hemen 0850 222 0900 nolu telefonu arayarak bilgi vermekten kartın sahibi sorumludur.

Kredi kartı şifresini unuttuysanız ve hatırlamak istiyorsanız, SMS ile SIFRE yazıp kartınızın son dört hanesinide yazdıktan sonra annenizin kızlık soyadının ilk harfini aralarda boşluk bırakarak yazıp 2273 SMS kart şifresi hatırlamaya göndermeniz halinde, kartınıza tanımlı olan kayıtlı cep telefonu numaranıza şifre gelecektir. Örnek : SIFRE 1234 A

Kredi kartınızla ilgili bütün işlemleri QNB Finansbank Mobil şubesinden yapabilirsiniz. Kredi kartı borcunuzu mobil şubeden öğrenebileceğiniz gibi internet şubesinden, atmlerden veya bankanın şubelerinden öğrenebilirsiniz.

QNB Finansbank’ın Ticaret sicil nosu: 237525’dir. Aynı şekilde Mersis No: 0388-0023-3340-0576’dır.

Kart sahipleri adres ve diğer bilgi değişikliklerini 15 gün içinde bankaya yazılı olarak bildirmekle yükümlüdür.

Kredi kartınızın süresi bittiyse ve yenisi geldiyse şifreniz bir önceki son kullanımı biten kartın şifresi ile aynı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde kredi kartı dikkat edilmesi gereken, kredi kartı işlemleri ve kredi kartı limiti nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir