Salı , Eylül 19 2017


Anasayfa / Genel / PTT’ye Gitmeden E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

PTT’ye Gitmeden E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?
PTT’ye Gitmeden E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Yaklaşık olarak 11 sene önce başlayan e-devlet uygulaması ile milyonlarca vatandaşımız bu hizmeti kullanmakta ve faydalanmaktadır. E-devlet sistemi ile bürokrasiden kurtulan işlem sayısı her geçen gün artmakta ve bakanlıklar hizmetlerini kurdukları veritabanları ile e-devlet üzerine aktarmaktadırlar. E-devlet hizmetlerinden yararlanmak için PTT’lerden alınması gereken e-devlet şifresi bir kerede olsa alınmak zorundadır. Birkere alınan e-devlet şifresi sayesinde, hastanelere giderek sıra beklemeden önce randevu alabilir, devletimize olan vergi borçlarınızı sorgulayabilir ve öğrenebilir, mahkemelerde adınıza kayıtlı dosya varmı yokmu öğrenebilirsiniz. PTT’ye gitmeden e-devlet şifresini nasıl alırım sorusuna verilecek cevap ise bu şu aşamada mümkün değildir. Bir defaya mahsus olmak üzere alınması gereklidir. Bir defa alındıktan sonra unutulan e-devlet şifresini ptt’ye gitmeden nasıl alırım?

Unutulan e-Devlet Şifresini PTT’ye Gitmeden Nasıl Alırım?

Unutulan e-devlet şifrelerini tekrar hatırlamak için yeni bir PTT şifresi almanıza gerek yoktur. Bunun için yapabileceğiniz işlemler şu şekildedir:

E-devlet şifresini ilk defa aldıktan sonra mutlaka Profilim sekmesini tıklayarak, iletişim bilgileri kısmına cep telefonu numaranızı yazınız. Cep telefonunuzla birlikte e-posta adresinizi yani mail adresinizide yazmanız ilerleyen zamanda unutulacak olan edevlet şifrenizi size hatırlatacaktır. Bu sayede şifre yenileme hizmetinden yararlanarak yeni bir şifre almak için PTT’ye gitmenize gerek kalmayacaktır.

E-devlet sistemine giriş yollarından diğerleri ise şu şekildedir:

  • Mobil İmza ile e-devlete giriş
  • Elektronik İmza ile e-devlete giriş
  • İnternet bankacılığı şifresi ile e-devlete giriş
  • Nüfus Cüzdanı (yeni verilen çipli kimlik kartları) ile e-devlete giriş

Bu seçeneklerden en çok kullanılan, internet bankacılığı şifresi olmaya başlamıştır. Bir çok banka aracılığı ile sunulan bu hizmetten yararlanmak için tek yapmanız gereken, müşterisi olduğunuz bankanın kullandığınız internet bankacılığı şifresidir. Bu sayede hızlı bir şekilde ve güvenilir biçimde e-devlet hizmetlerine giriş yaparak uygulamalardan yararlanabileceksinizdir.

Unutulan şifrelerinizi hatırlamak için şifremi unuttum seçeneğinden hatırlama yaparak cep telefonunuza mesaj olarak şifreniz gelecektir veya isteğinize bağlı olarak mail adresinize gelebilecektir. Bu sayede PTT’ye gitmeden e-devlet şifresini almış olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

qnb finansbank

QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu

QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu Kredi kartı kullanımının son derece yaygınlaşması ve kişi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir