Salı , Eylül 19 2017


Anasayfa / Genel / Kredim Varken Başka Kredi Çekebilir Miyim?

Kredim Varken Başka Kredi Çekebilir Miyim?
Kredim Varken Başka Kredi Çekebilir Miyim?

Acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak adına veya eğitim, tatil, yeni bir araba için çekilen kredilerin ödenmesine başlandığında, hesapta olmayan ihtiyaçların ortaya çıkması sonucunda dikkat edilmeyen harcamalar sonucunda yeni ihtiyaç kredisi çekme ihtiyacı duymaktadırlar. Yeni çekilen kredi ile hem eski kredi kapatılmak istenebilir hemde yeni nakit ihtiyacı karşılanmak istenir. Kredi varden kredi çekilebilir mi yada ikinci kredi çekilebilmesi mümkünmüdür?

Mevcut bir kredisi varken yeni bir kredi çekmek isteyen kişilerin, bankalar tarafından bakılacak olan kredi notunun yüksek olması gereklidir. Yada bankaya sunabilecekleri gelir durumunu gösteren belgenin yüksek olması gereklidir. Bu şekilde yeni çekecek olduğunuz krediyi ödeyebileceğinizi, geliriniz yeteceğini bankaya kanıtlamış olacaksınız.

Eğer tüketicinin mevcut kredi notu yüksekse ve borcu olan kredilerini rahatlıkla ödeyebiliyorsa, bankalar tarafından bu kişiye ikinci, üçüncü kredi dahi verilebilmektedir. Kredi kullanılırken bakılmakta olan kredi notu her zaman için bu noktada etkili olacak önemli kriterdir. Peki ikinci kredi çekebilmek için şartlar ne olmalıdır? Bunun için yüksek kredi notunuz ve belgeleyebildiğiniz gelir tutarınız. Bunları yerine getiriyorsanız ikinci krediyi çekebilirsiniz.

Bu anlatmış olduğum durumların tam terci olarak asgari ücretle çalışmakta olan bir tüketicinin, mevcut ihtiyaç kredisini zar zor ödüyorsa veya gecikmeler yapıyorsa, düzgün ödeme yapmaması sonucunda ikinci kredi çekmek için hangi bankaya başvuru yaparsa yapsın onay alamayacaktır. Aksatılmakta olan kredi ödemesi kredi notunu düşürecektir ve belgelenecek maaş tutarınında az olması neticesinde, bu kişilerin yeni bir kredi onayı alması mümkün olmamaktadır.

İkinci kredi çekebilir miyim diye soran kişilerin ilk olarak bilmesi gereken kredi notudur. Kredi notu düşük olanların başvuru yapmasına bile gerek yoktur, çünkü her kredi başvurusuna alacağınız ret cevabı bile kredi notunuzu düşürebilmektedir. Kredi ve kredi kartı borçlarını düzenli ve titiz bir şekilde ödeyen kişiler için kredi notu hep yükselecektir. Kredi kartı borçlarınının tamamının yatırılması ve kredi borçlarının zamanında ödenmesi kredi notu için önemlidir. Kredi notuda krediniz varken yeni bir kredi çekme imkanı verecek olan kriterdir.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

kredigo

QNB Finansbank KrediGo

QNB Finansbank KrediGo Nedir? Ne İşe Yarar? Günümüzde gelişen teknoloji ile hemen hemen bütün tüketiciler …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir