Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Yapılandırması Yapan Bankalar

Kredi Yapılandırması Yapan BankalarKredi Yapılandırması Yapan Bankalar

Bankadan çektiğiniz kredinin yeniden yapılandırılması ve borç transferi birbirine çok benzer. Fakat aralarında küçük de olsa fark vardır. Yeniden yapılandırma, kredi kullandığınız bankaya ödeme yapamadığınızda, aynı banka ile görüşerek yeniden bir ödeme planı oluşturulmasıdır. Borç transferinde de bir veya birçok bankaya olan borçların bir tek banka tarafından ödenebilmesidir. Kredi yapılandırması yapan bankalar başlıklı yazımızda bugün bu konuyu ele alacağız. Konut kredisinde yeniden yapılandırma uygulanırken, kredi kartı ve kredi borcu için borç transferi yapılmaktadır. Şimdi kredi yapılandırmasına bakalım. Konut kredisini yeniden yapılandırmak istediğinizde dikkatli olmanız gereken birkaç önemli konu vardır. Bunlar; Faiz oranları arasındaki farklar, toplam kredi maliyeti, ödemekte olduğunuz taksit tutarı ve kalan borç tutarı. Ayrıca yapılandırma işlemini aynı banka ile de yapabilirsiniz. Borçların ödenememesi durumunda bankalar bu tür yapılandırmalara açıktır. Yapılandırılan kredilerin geri ödeme tutarları da ona göre olacaktır.

Borç Transferi

Borç transferinde amaçlanan, genel olarak birkaç bankaya birden olan borçların bir bankada toplanmasıdır. Sizin de kredi kartı, kredi borçlarınız varsa ve ödemekte güçlük çekiyorsanız bu yolu seçebilirsiniz. Kredi yapılandırması yapan bankalar borç transferi yaparken, anlaşma yaptığınız banka ile tüm borçlarınızı kapatarak, yeniden yapılandırabilirsiniz. Bu şekilde transfer yapan bankalar ara ara kampanyalar yapmaktadır. Transfer ve kampanya koşulları bankalar arasında değişiklik gösterebilir. Faiz oranlarındaki bu farklılıklar, vade süresinin yasalarla düzenlenmesinden dolayı en uzun vade 72 aydır. 2017 yılında 72 ay vade ile yapılandırma yapan bankaların bazılarını derledik. Bu bankaların herhangi birine borcunuz varsa sizde bu seçenekten faydalanabilirsiniz. Yapmanız gereken, size en uygun bankaya karar vermek.

Borç transferi yapan bankalar

Garanti Bankası: Türkiye’deki bankalar arasında en fazla kredi çeşidi bulunan Garanti Bankası, 72 ay vade seçeneği ile müşterisi olmasanız dahi hizmet veren bir bankadır. Garanti Bankası’nın herhangi bir şubesine giderek konut, taşıt ve ihtiyaç kredilerinizi yeniden yapılandırabilirsiniz.

Vakıfbank: İhtiyaç, taşıt ve konut kredilerinde büyük olan borçlar için 72 ay vade sağlayarak müşterilerine kolaylıklar sağlamaktadır. Siz de Vakıfbank şubelerine giderek bu kampanyadan yararlanabilirsiniz.

Halkbank: Kredi yapılandırması yapan bankalar arasında Halkbank da vardır. Devlet destekli olması Halkbank’ı ayrıcalıklı kılmaktadır. Kredi yapılandırma işleminizi Halkbank’tan almamış bile olsanız borç transferi yapabilirsiniz. Bunun için Halkbank’ın size en yakın şubesine giderek 72 ay vade seçeneklerinden yararlanabilir ve müşteri temsilcisi ile de görüşerek bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası: Türkiye’nin büyük ve güçlü bankalarından birisi olan Ziraat Bankası, yine 72 ay vade seçenekleri ile müşterilerine hizmet vermektedir. Bu kampanyadan yararlanmak için bir Vakıfbank şubesini ziyaret edebilir ve müşteri temsilcisi ile de görüşebilirsiniz.

İş Bankası: İş Bankası da diğer bankalarda olduğu gibi 72 ay vade ile yapılandırma yapmaktadır. Bunun için İş Bankası müşteri temsilcisiyle görüşerek ya da şubeye giderek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde kredi kartı dikkat edilmesi gereken, kredi kartı işlemleri ve kredi kartı limiti nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir