Çarşamba , Ekim 31 2018

Anasayfa / Haberler / Kredi Ve Kredi Kartı Sicil Affı Düzenlemesi 2017

Kredi Ve Kredi Kartı Sicil Affı Düzenlemesi 2017Kredi Ve Kredi Kartı Sicil Affı Düzenlemesi 2017

Şirketler ve vatandaşlar tarafından kullanılan kredi ve kredi kartları sonucunda bankalara olan borçları artmakta. Çeşitli nedenlerden dolayı ödeyemedikleri kredi borçları ise sicillerinin bozulmasına, bankalardan kredi veya kredi kartı kullanamamasına neden olmaktadır. Mevcut kredi borçlarını aksatarak ödeyenler veya hiç ödeyemeyenler, bankaların alacaklarını takibe almasıyla birlikte kişinin veya şirketin kara listeye alınmasına neden olmaktadır. Kredi ve kredi kartı sicil affı düzenlemesi 2017 nedir? Sicil affı resmi gazetede yayınlandı mı?

Sicil affı düzenlemesi bankalarla ortak çalışmalar halinde yürütülmektedir. Yürütülen bu çalışma bir kaç hafta içinde Resmi Gazete’de yayınlanarak uygulamaya konacaktır. Yasanın uygulamaya girmesiyle birlikte, sicil affından kimlerin faydalanacağı, ne gibi işlem yapmaları gerektiği gibi sorular ortaya çıkacaktır. Sicil affından yararlanmak isteyenler için öngörülen şartlardın iki tanesi ise şu şekildedir:

  1. Kredi veya kredi kartı sicilini düzeltmek ve aftan yararlanmak için kişi bütün borçlarını bankalara başvuru yaparak yapılandırması gereklidir.
  2. Bir diğer sicil affından yararlanma şartıda, mevcut banka borçlarının 6 ay içinde ödenerek bitirilmesidir.

Borcunuz yoksa zaten şirketlerin ve esnafların yararlanacağı düşünülen sicil affından otomatikman yararlanarak Merkez Bankası sicil affı ile 2017 yılı içinde yeni kredi kartı veya kredi kartı kullanabileceksiniz.

Hükümetin amacı olarak esnafın doların artışından veya çeşitli nedenlerden dolayı mağdur olmaması, ticari hayatına devam edebilmesi ve istihdam sağlaması adına sicil affı getirilmektedir.

Kredi ve kredi kartı sicil affı ne zaman çıkacak 2017

Sicil affı en son hali ile yasa tasarısı olarak durmakta olup ilerleyen zamanlarda onaylanarak Resmi Gazete’de yayınlanacak ve milyonlarca kişi sicil affından yararlanarak yeni krediler kullanabilecek.

Kredi sicilinin temizlenmesi normal şartlarda 5 yıl kadar sürmektedir. Yapılacak olan bu sicil affı düzenlemesi ile kişi ve esnafların 6 ay kadar kısa bir sürede sicillerin temizlenecek ve bu sayede ticari hayatta yeni bir hareketlenme başlatılacak.

Sicil affının Resmi Gazete’de yayınlandığı zaman kredikartiyapilandirma.com internet sitemiz üzerinden duyuru yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Büyükanne Çocuk Bakım Parası Sorgulama başlıklı makalemizde anneanne çocuk bakım parası, babaanne çocuk bakım parası ve büyükanne çocuk bakım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

İmar Barışı ( İmar Affı 2018 ) Başvuruları Başladı

8 Haziran Cuma günü İmar Barışı başvuruları başladı. Bu yazımızda imar affı (imar barışı) başvurularını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir