Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartıyla Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartıyla Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?Kredi Kartıyla Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Kredi kartları günümüzde hemen hemen her yerde geçmektedir ve nakitten daha çok kullanılır duruma gelmiştir. Nakitin piyasada az döndüğü günümüzde, kredi kartı ile alışverişler yapıldığı gibi faturalarda ödenebilmektedir. Kredi kartıyla fatura ödeme işlemleri bir kaç şekilde yapılabilmektedir. Bunların arasında en çok tercih edileni ise kredi kartına tanımlanan otomatik fatura ödeme talimatlarıdır. Hem bunlar sayesinde chip paralar kazanabilirsiniz. Gelin birlikte kredi kartıyla fatura ödeme nasıl yapılır bakalım.

Kredi kartınıza tanımlayacak olduğunuz otomatik ödeme talimatı ile bankanın sizin yerinize faturalarınızı takip etmesini sağlayacaksınız. Son derece güvenli olan bu sistemlerde son teknoloji kullanılmakta olup, günü gününe hiç şaşmadan faturanız son ödeme gününde ödenmektedir ve kredi kartınızın ilk ekstresine yansıtılmaktadır. Faturanızın son ödemesinin hangi gün olduğunu takip etmenize gerek kalmadığı gibi faturanızın o gün ödenmesi gereken tutarının cebinizde kalmasını sağlayarak, ekstrenizin kesilmesi ve son ödeme tarihine kadar olan 40-45 günlük bir süre kazanmış oluyorsunuz.

Bankaların hepsinde birden fazla kredi kartı çeşidi bulunmaktadır ve hepsinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Her birinde verilecek olan otomatik fatura ödeme talimatı ile para puanlar kazanılabilmekte yada taksit yapma imkanı kazanılabilmektedir.

Otomatik ödeme talimatı dışında kredi kartı ile fatura ödeme merkezlerinden ödeme yapabilirsiniz. Ayın şekilde internet bankacılığından kredi kartınıza ait olan hesaplar üzerindende fatura ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Telefon bankacılığı ile bankanızı arayarak otomatik ödeme talimatı verebileceğiniz gibi tek bir faturanın ödenmesinide sağlayabilirsiniz. Bankaların şubelerine giderekte otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz, ATM’lerden de bu işlemleri kolaylıkla halledebilirsiniz.

Kredi kartı ile fatura ödeme yöntemleri sayesinde fatura ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Trepaş fatura ödeme yapmak gibi her fatura banka tarafından ödenemeyebilir. Bazı faturaların ödenmesi için mutlaka ilgili kurumun anlaşmalı olduğu ödeme noktalarına gitmek gerekli olabilir. Kartla fatura ödemesi yapabilmeniz için arka yüzündeki yazan açıklamaları okuyarak faturanın ödeme yerleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kredi kartı ile fatura ödeme talimatı vermişseniz, mutlaka kredi kartınızda faturalarınız için limit bırakınız. Genel olarak son ödeme tarihinde yapılan işlemler neticesinde kredi kartınızda limit bulunamaması halinde karttan fatura ödeme işlemi yapılamayacak ve size bu konuda sms yada telefonla arayarak bilgi verilmektedir. Müsait olmamanız durumunda ilgili faturanız ödenemeyecektir.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir