Çarşamba , Ekim 31 2018

Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartıma Fazla Para Yatırırsam Ne Olur?

Kredi Kartıma Fazla Para Yatırırsam Ne Olur?Kredi Kartıma Fazla Para Yatırırsam Ne Olur?

Günümüzde hemen hemen herkesin kredi kartı mevcuttur. Kredi kartları nakite ihtiyaç duyduğumuz zaman en büyük kurtarıcımız olmaktadır. Kredi kartı kullanmanın zararlı olduğu söylense de sunmuş olduğu avantajlar nedeni ile birçok kişi ek kredi kartı almaya bile başlamıştır. Tabi ki kredi kartı kullanmak her ne kadar gerekli ise bilinçsiz bir şekilde kredi kartı kullanmak da gereksizdir. Kredi kartı kullanırken ihtiyaç halinde kullanım yapmak ve kredi kartı kullanmanın verdiği bedava alışveriş hissine fazla kapılmamak gerekir. Bu sebeple yaptığımız harcamalarında bir karşılığı olduğu hepimizin farkında olduğu bir durumdur. Peki kredi kartını borcumuzu öderken yani kredi kartına para yatırırken borcunuzdan fazla para yatırırsanız  ne olur ?Eğer fazla para yatırırsak kredi kartınıza bunu geri alabilir miyiz ? Sizlere bu yazımızda bu sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

Kredi Kartına Fazla Para Yatırmak

Kredi kartı kullanımları ay sonunda belirli bir asgari ödeme ile bankaya geri ödenmesi gereken bir durum ortaya çıkarır. Geri ödemeler yapılırken bazı müşteriler kredi kartına fazladan para yatırmaktadırlar. Kredi kartına yatırılan o fazladan paralar sizin için hiçbir sorun teşkil etmez. Ekstra olarak borcunuzun haricinde yatırmış olduğunuz fazla tutar kredi kartı limitinizi eklenir ve borcunuz eksi bakiye düşer.Yani bir sonraki hesap kesim tarihine kadar gelecek olan borç; yatırdığınız paradan düşükse ekstra borç otomatik olarak ödenir. Kalan tutar da diğer aya yansıtılır. Ancak yatırdığınız miktar borcunuzdan düşükse banka otomatik olarak fazla bakiyeyi kredi kartınızdan düşürür. Bu sebeple geri kalan bakiyeyi de yüklemek zorunda kalırsınız.

Kredi Kartına Yatırılan Fazladan Para Nakit Olarak Çekilir Mi?

Kredi kartına fazladan para yatıranların ortak sorusu olan fazla parayı nakit olarak çekme sorusunun cevabı evettir. Ancak fazladan kredi kartına para yatırmak yeni bir limite sahip olmak demektir. Kredi kartına fazladan yatırılan para artık nakit avans olarak görülür. Ve bu parayı çekmeniz halinde artık faiz ödemek zorunda kalırsınız. Bu sebeple kredi kartınaza fazladan para yatırmamaya dikkat ediniz. Aylık borcumuz kadar ödeme yaparak nakit avans faizinden de kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir