Çarşamba , Nisan 8 2020

Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı Yapılandırması Yapan Bankalar

Kredi Kartı Yapılandırması Yapan BankalarKredi Kartı Yapılandırması Yapan Bankalar

İnsanoğlunun ihtiyaçları bütçesine göre değişiklik göstersede asla bitmemekte ve tükenmemektedir. Hep daha fazlasını, daha iyisini istemektedir. Nefse hakim olmak güçtür belki ama bütçemize göre harcamalar yapmak, hem sizi hemde ailenizi sıkıntıya sokmayacaktır. Ülkemizde her geçen gün artan kredi kartı sayısı ve kullanım oranları gösteriyor ki bir çok kişi kredi kartı ile hayatını sürdürmekte ve borçlarını bu şekilde çevirmekteler. 1 Ay kadar vadelendirme yapılan tek çekimli alışverişlerde kişilere cazip gelmekte, taksitli alışveriş yapmakta bu konuyu tetiklemektedir.

Kredi kartınını gelişi güzel kullanılması veya ödemelerinin kaçırılmasının ardından, biriken ekstre ve asgari ücret ödenemez hale gelmektedir. Yeni düzenlemeler ile kredi kartı limitlerine her ne kadar sınırlamalar getirilmiş olsada, daha önceden kredi kartı almış olanlar ve limitleri arttırılmış olanlar için bu yasa düzenleyici olmamıştır. Biriken ekstre borçlarının ödenememesi sonucunda bankalara talepler yapılmakta ve kredi kartı yapılandırması isteği sunulmaktadır. Kredi kartı yapılandırması yapmak, gecikmeli ödeme yapmaktan iyidir. Çünkü hem kredi sicilinizi etkilemez hemde kredi notunuzun düşmesine engel olur.

Kredi kartı yapılandırma yapmak isteyen kişiler, kartın ait olduğu bankaya giderek talepte bulunabilirler ve yapılandırma talep edebilirler. Normal şartlarda kredi kartı yapılandırması yaptırma hakkınız vardır. Ama 72 ay kredi kartı yapılandırmalarında, bankalar kendi insiyatiflerine göre kişiden kişiye değişen şekillerde ve yüksek faiz oranlarıyla yapılandırma yapmaktadırlar. Eğerki kredi kartı borcunuz yüksek tutarlarda ise yapılandırmadan ziyade, ihtiyaç kredisi kullanarak kredi kartı borcunuzu kapatmak daha avantajlıdır. Çünkü yapılandırmalarda uygulanan faiz oranları çok yüksek tutarlarda olmasına karşılık ihtiyaç kredileri şu günlerde oldukça düşük faiz oranlarıyla ve taksit avantajlarıyla verilmektedir. Hemen hemen her bankada ihtiyaç kredisi kampanyaları mevcut olup, yapılandırma yaptırmadan önce kredi kullanabiliyormusunuz buna bakmanızda fayda vardır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırması
Garanti
Yapı Kredi
Vakıfbank
İNG Bankası
Denizbank
QNB Finansbank
Halkbank
Türkiye Ekonomi Bankası
Türkiye İş Bankası
Odeabank
Akbank
Şekerbank
Burgan Bank
Bank Pozitif
ABank
Fibabanka
HSBC

Bankaların hepsinde kredi kartı yapılandırması mevcuttur. Talebiniz halinde gecikmeli ödemelerinizde vaya hiç ödeme yapamamanız durumunda bankalar yapılandırma taleplerinizi kabul edecektir. Sonuç olarak bankalarda vermiş oldukları borç paraları tahsil etmek istemektedirler.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir