Cumartesi , Nisan 4 2020

Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı Yapılandırması Nedir? Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Yapılandırması Nedir? Nasıl Yapılır?Kredi Kartı Yapılandırması Nedir? Nasıl Yapılır?

Kredi kartı yapılandırması, mevcut kredi kartı borcunun, belli bir faiz ödenerek eşit taksitlerle ekstrenize, alışveriş gibi taksitlendirilerek yansıtılması sonucunda ödemelerinizi taksitleriniz kadar yapmanızı sağlayan, bankalar tarafından yapılmakta olan bir refinansmandır.

Kredi kartı ile yapılan alışverişler veya nakit ihtiyaçlarını karşılamak adına ATM’lerden çekilen nakit avanslar, mevcut olan kredi kartı ekstrenizi şişirmekte ve bitirmektedir. Kredi kartlarının limitlerininde gelirimizin üstünde olduğunu düşünürsek ödenemeyen ekstre borçları birikmekte ve asgari ödemeleri dahi yapılamamaya başlamaktadır. Kredi kartı yapılandırma işlemleri tamda burda imdadınıza yetişecektir.

Kredi kartı yapılandırması nasıl yapılır?

Kredi kartı yapılandırması yapmak isteyen tüketiciler, bankalarını arayarak yapabilecekleri yapılandırma başvurusu işlemleridini, dilerlerse en yakın banka şubesinden de yapabilirler. Banka şubesine gittiğinizde veya telefon bankacılığını aradığınızda kredi kartınızın yapılandırılmasını ve bu şekilde ödemelerinizi yapacağınızı belirtmelisiniz. Zaten banka yetkilisinin sizinle görüşürken baktığı kredi kartı borçlarınızı ve ödemelerdeki aksaklıkları veya asgari ödemeleri yaptığınızı görmesi ile yapılandırma talebinizi olumlu karşılaması bir kaç saniye içinde gerçekleşecektir.

Başvurunuz ile kredi kartınızın ödeyemediğiniz ekstrenizin toplam borcu uygun faiz oranları ile yapılandırmaya sokulacak ve eşit taksitlerle ödeyebileceğiniz şekilde ayarlanarak kredi kartınızı sanki bir taksitli alışverişmiş gibi yansıtılarak ödemeniz sağlanacaktır.

Bankalar tarafından artan batık kredilerin azaltılması adına sürekli girişimler yapıldığından, kredi kartı yapılandırması yapmak isteyenlere kolaylıklar sağlanmaktadır.

72 Ay Kredi Kartı Yapılandırması Nedir? Nasıl Yapılır?

Eylül 2016’da çıkarılmış olan kredi kartı düzenlemesi ile getirilmiş olan 72 ay yapılandırma yapabilme fırsatından her tüketici bir defalık başvurma hakkına sahip oldu. Bankalar tarafından, müşterilerine yapılmakta olan 72 ay vadelendirme ile kredi kartı yapılandırması ile kredi sicili bozulacak olan ve kara listeye girecek olan tüketicilere borçlarını ödeme konusunda kolaylık tanınmaktadır. Kredi çekemez duruma gelmeden yani kara listeye girmeden önce aksatarak ödediğiniz veya hiç ödeyemediğiniz kredi kartı borçlarınızı 72 ay yapılandırma yapmak için bankanızın en yakın şubesine giderek yapılandırma başvurusunda bulununuz.

Kart yapılandırması nedir konusunda sormak istediğiniz sorularınızı yorum kısmı aracılığı ile tarafımıza iletirseniz kısa süre içerisinde cevaplanacaktır.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir