Perşembe , Ağustos 16 2018

Anasayfa / Genel / Kredi Kartı Yapılandırma Yapı Kredi Bankası

Kredi Kartı Yapılandırma Yapı Kredi BankasıKredi Kartı Yapılandırma Yapı Kredi Bankası

Kredi kartlarının her geçengün arttığı ülkemizde, tüketiciler tarafından birden fazla kredi kartı kullanılmaktadır. Devletimiz tarafından kredi kartı limitlerine her ne kadar sınırlama getirilmiş olsada, bankalar ödeme durumu yerinde olan kişilere kredi kartı vermeye devam etmektedirler. Kredi kartları, tüketicilerin nakit gereksinimlerini karşıladığı veya taksitli alışveriş yaptıkları bir finansal araçtır. Gelişi güzel kullanılan kredi kartları, daha sonradan ödenemez hale geldiğinde, yapılandırma yapılması adına sürekli bankalar tarafından tüketiciler aranmaktadır. Peki kredi kartı yapılandırma Yapı Kredi Bankası nedir? nasıl yapılır?

Kredi kartınızın ekstresinin asgari ödemesini dahi yapamaz hale gelmişseniz ve ödemelerinizi gecikmeli ödüyorsanız, yüksek kredi kartı faiz oranları ödemek yerine hemen Yapı Kredi Bankası’nı arayarak, kredi kartı borcumun yapılandırmasını istiyorum, nasıl yapabilirim? sorularını yöneltirseniz, size yardımcı olacaklardır. Çünkü banka yetkilisi olan kişide, sizin ödemelerinizi görerek, kredi kartı yapılandırmanız hakkında bilgi vererek, kaç taksitte ödeyebileceğinizi, kredi kartı yapılandırma faiz oranının ne olacağı gibi bir çok konuda sizi bilgilendirecektir.

Yapı Kredi Bankası kredi kartı yapılandırma işlemlerini, telefon bankacılığı ile hallede bileceğiniz gibi, mobil ve internet şubesindende başvuru yapmanız mümkündür. En yakın Yapı Kredi Bankası şubesine giderekte kredi kartınız için yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz.

Yapacağınız yapılandırma işlemi ile kredi kartınızın toplam borcu ekstrenizi eşit taksitler halinde yansıyacaktır. Bu eşit taksitlerle yansıyacak olan toplam borcunuzu, tek seferde bir alışveriş yapmışsınızda taksit taksit ödüyormuş gibi düşünebilirsiniz. Kredi kartınız banka ile görüşmelerinize göre açık kalabilir veya kullanıma kapatılabilir. Banka tarafından yapılacak olan yapılandırmalar kredi notunuzu etkilememektedir. Kredi siciline zarar vermemektedir.

Yapılandırma için diğer bir çözüm ise 2016 yılı Eylül ayında çıkarılmış olan yeni kredi kartı düzenlemesi ile 72 ay yapılandırma imkanıdır. Bir tüketicinin bir defalık kullanabileceği 72 ay yapılandırma ile kredi kartı borçlarını kolaylıkla ödeme imkanına sahip olabilirler.

Bir diğer yapılabilecek yapılandırma şekli ise, uygun faiz oranları ve 48 ay vadelendirme imkanlarıyla uygun bir ihtiyaç kredisi kullanmaktır. Kullanılacak olan ihtiyaç kredisi faiz oranları emin olun geciktirerek ödediğiniz kredi kartı ekstrenizin faiz oranlarından daha uygun ve hesaplı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Çiftçi Kredisinde Ziraat Bankası Bitkisel Üretim Kredileri

Tarla, bağ, bahçe, örtü altı, topraksız ve su kültürü üretimi yapan çiftçilerimiz üretimleri konu girdi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir