Çarşamba , Ekim 31 2018

Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı Onaylandıktan Sonra Kaç Günde Gelir

Kredi Kartı Onaylandıktan Sonra Kaç Günde GelirKredi Kartı Onaylandıktan Sonra Kaç Günde Gelir

Bir kişi yeni bir kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra kredi kartı banka tarafından hazırlanarak anlaşmalı taşıyıcı ile gönderilmektedir. Banka ve müşteri arasında yapılan görüşme sonrasında eğer özel bir istek yoksa genel olarak müşterinin bankada bulunan son adresine gönderilir. Adres değişikliği ise başvuru yapan kişi tarafından değiştirilebilir. Kredi kartı onaylandıktan sonra kaç günde gelir yazımıza kredi kartı nasıl gönderilir ile devam edelim. Kredi kartları genel olarak bir dağıtıcı veya kurye tarafından kullanıcıya, PTT tarafından gönderilir. Kredi kartının kaç günde ulaşacağı da kuryenin yoğunluğuna ve adrese göre değişebilir. Yeni kredi kartları, banka tarafından hazırlandıktan sonra kullanıcıya gönderilmek üzere kuryeye verilir. Kredi kartı sözleşmesiz ise, evde yoksanız dahi soyadınız aynı olan kişiye teslim edilebilir. İş yerinizde ise müdür yardımcısı ya da müdür tarafından teslim alınabilir. Kredi kartı sözleşmeli ise yalnızca kart sahibine, kimlik kartına bakılarak teslim edilir. Teslimat formu doldurulup imzalanarak teslim alınır.

Yeni kredi kartının şifresi nasıl alınır

Yeni kredi kartı sahibinin daha önceden kartı varsa ve sadece yenileme işlemi yapıldıysa şifre eski kartla aynıdır. İstenirse şifre değiştirilerek yeni bir şifre belirlenebilir. Bu işlemden sonra kredi kartı kullanıma hazır hale gelir. Yeni kredi kartı için internet üzerinden başvuru yapmış iseniz ne zaman geleceğini, yola çıkıp çıkmadığını yine internet üzerinden takip edebilirsiniz. Kredi kartı onaylandıktan sonra kaç günde gelir başlıklı yazımıza şimdi de kredi kartının tarafınıza ulaşmadığında ne yapabilirsiniz sorusuna cevap bulmaya çalışalım. Kredi karları banka tarafından kuryeler ile gönderildiği için teslimattan sonra kartın hangi bölümde, hangi birimde, hangi ilde olduğunu yine bankadan alınabilecek olan kuryenin teslimat no’su ile takip edebilirsiniz. Yeni kredi kartının kuryede olup olmadığını da internet üzerinden veya müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz. Bankalara yapılan yeni kredi kartları başvurularının onay süreci ve incelenmesi her bankaya değişiklik gösterebilir. Buna rağmen genellikle her bankanın teslimat süresi birbirine oldukça yakındır. Bir müşterinin üç farklı teslim alma yolu vardır. Bu seçenekler ise kredi kartlarının geliş sürelerini belirleyen unsurlardır. Bunlar ev adresine teslim, banka şubesinden teslim, iş adresine teslim.

Kredi kartlarının şubeye geliş süresi nedir

Kredi kartına başvuran kişinin kredi kartının onaylanma süresi bankaya göre değişiklik göstermektedir. Kredi kartı onaylandıktan sonra kaç günde gelir sorusunun cevabına gelince, kartın şubeye gelme süreci yaklaşık olarak 10 iş günüdür. 10 günlük süre içerisinde başvuru yapan kişi banka şubesine gidip kredi kartını alabilir. Bu 10 günlük süre, kredi kartının ev adresine istenmesi halinde bankanın anlaşmış olduğu kargoya göre değişiklik gösterebilir. Artık günümüzde bankacılık işlemleri ve kargo şirketlerinin çalışmaları oldukça başarılıdır. Kargo şirketleri teslimat sürelerini ortalama olarak 28 gün belirlemiş olsalar da bankalar sayesinde bu süre 3 ve 15 iş günü gibi bir süreye inmiştir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde kredi kartı dikkat edilmesi gereken, kredi kartı işlemleri ve kredi kartı limiti nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir