Çarşamba , Ekim 31 2018

Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı Borcu Olan Kişi Yurt Dışına Çıkabilir Mi?

Kredi Kartı Borcu Olan Kişi Yurt Dışına Çıkabilir Mi?Kredi Kartı Borcu Olan Kişi Yurt Dışına Çıkabilir Mi?

Günümüzde hemen hemen herkes kredi kartı kullanmaktadır. Kredi kartlarının alışverişlerde sağladığı avantajlı taksit seçenekleri bazen ise borç erteleme kampanyaları kredi kartı kullanımını arttırmaktadır. Kredi kartlarının bu denli yaygın kullanıldığı bu dönemde elbette ki bilinçsizce yapılan harcamalar da ödenemeyen borçları doğurmaktadır. Çoğu kişinin aklında borcu ile ilgili pek çok soru yer alırken bunlardan belki de en önemlisi kredi kartı borcu olan kişi yurt dışına çıkabilir mi ? sorusudur.

Kredi Kartı Borcu Olan Kişi Yurt Dışına Çıkabilir Mi?

Kredi kartı borcu ve kredi borcu olmayan kişi sayısı azımsanmayacak şekilde fazladır. Az ya da çok kredi kartı borcu olan birçok kişi ise borçlarını ödemekte zorluk çekerken bazı bankalar borç kredisi adı altında kredi kullanma imkânı sunmaktadır. Ancak yine de kredi kartı borcu olan kişilerin bazılarının kafasında yurt dışına çıkabilir miyim sorusu vardır. Ülkemizde bir kaç yıl öncesine kadar kredi kartı borcu olanlar yurt dışına çıkamıyordu. Ancak kişi hak ve hürriyetlerinden mahrum kalındığı için yeni yasal düzenlemeler ile birlikte artık kredi kartı borcu olan kişiler için yurt dışına çıkabilmelerine hiçbir mani yoktur. Kredi kartı borcu olanlar rahatça yurt dışına çımaya başlamıştır.

Kredi Kartı Borcu Yasal Takibe Girenler Yurt Dışına Çıkabilir Mi?

Bazı krediler ve kredi kartı borçları ödenmediği takdirde yasal takip aşamasına kadar bile gidilmektedir. Bu bir borçlunun geleceği son noktadır. Yasal takibe girdiği halde borcunu hala ödemeyenler için ise kara liste yolu gözükür. Kara listeye girmeniz ise tüm borçlarınızı ödeseniz bile 5 yıl süre ile listeden çıkmanıza engeldir. Böyle bir durumda hiçbir bankacılık işleminden yararlanamazsınız. Peki yasal takibe düşen kişiler yurt dışına çıkabilir mi? Elbette yasal takibe girseniz bile yurt dışına çıkabilirsiniz. Yasal takibe düşmek yurt dışına çıkmaya engel değildir.

Kredi kartı borçları ve kredi borçları için sık sık olmasa da bazı zamanlarda bankalar ile devlet anlaşma yoluna gidip faiz borçlarını silebilmektedir. Borcunuzu ödemek için bu gibi durumlar meydana geldiği zaman fırsatları değerlendirmek kendi yararınıza olacaktır.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir