Salı , Nisan 7 2020

Anasayfa / Bankalar / Kredi Kartı Borcu Olan Kişi İhtiyaç Kredisi Çekebilir Mi?

Kredi Kartı Borcu Olan Kişi İhtiyaç Kredisi Çekebilir Mi?



Kredi Kartı Borcu Olan Kişi İhtiyaç Kredisi Çekebilir Mi?

Birçok kişinin kafasında olan soru kredi kartı borcu olan kişilerin ihtiyaç kredisi alıp alamayacağıdır. Günümüzde bir çok kişide kredi kartı bulunmaktadır. Aynı oranda kredi kartı borcu da kredi kartı sahipleri oranında çoktur.

Kredi kartları alınırken yapılan en büyük hata limitlerini belirlemeden yapılan kredi kartı başvurusudur. Kredi kartı alındıktan sonra yapılan en büyük hata ise bilinçsiz harcamalardır. Bu sebeple kredi kartı kullanmak isteyen kişiler harcamalarına dikkat etmezlerse kredi notları maalesef düşmektedir.

Kredi kartı borcu olanlar ihtiyaç kredisi kullanmak isterlerse bunu yapmaları için önlerinde hiçbir engel yoktur. İhtiyaç kredisi kullanmak için borcunuzun olması değil kredi notunuzun durumu daha etkin rol oynamaktadır.

Kredi Notunu Hangi Durumlar Etkiler?

Kredi kartı borcu olsa dahi bu borçların zamanında ödenmesi halinde kredi notunuz olumsuz etkilenmez. Ancak kredi kartı borcu sık sık ödenmiyor ise kredi notu kaçınılmaz olarak düşecektir. İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler birçok farklı açıdan araştırılsa da en önemli nokta kredi notunuzun durumudur.

Borcu olmayan kimse yoktur. Hele ki kredi kartı borcu olmayan çok az kişi vardır. Ancak kredi kartı borcu olsa dahi ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin gereksiz yere kredi başvurusu yapması kendilerine karşı olumsuz bir durum ortaya çıkacaktır.

Burada kredi kartı borcu olanların da ihtiyaç kredisi başvurusu yapabileceğini söyledik. Ancak kredi kartı borcu olmasa dahi kişiler olumsuz kredi notları yüzünden de kredi alamayabilirler. Bu sebeple kredi notunuzu düşürmemek için;

İhtiyacınız kadar harcama yapın,

Kredi kartı borcunuzu zamanında ödeyin,

İhtiyacınız olmadığı halde kredi kullanımına gitmeyin,

Her bankadan kredi kartı almak yerine tek banka ile çalışın,

Tek banka ile çalışmanız da kredi notunuzu arttıran bir diğer etkendir.

Kredi kartı kullanımı esnasında şifrenizi herkes ile paylaşmamaya özen gösterin. Özellikle halka açık yerlerde alışveriş yaparken dikkatli olmanız kendi yararınıza olacaktır.

İhtiyaç kredileri bazı zamanlarda kampanya halinde sunulmaktadır. Böyle zamanlarda ihtiyaç kredileri faiz oranları normal faiz zamanlarından düşük olmaktadır. Böyle zamanlarda ihtiyaç kredisi almak daha iyi bir seçenektir. Üstelik ihtiyaç kredisi için vade süresi 48 aya çıkmıştır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir