Perşembe , Temmuz 11 2019

Anasayfa / Kosgeb / KOBİ’lere 50 Bin Lira Faizsiz Kredi 2017

KOBİ’lere 50 Bin Lira Faizsiz Kredi 2017KOBİ’lere 50 Bin Lira Faizsiz Kredi 2017

Ekonominin çıkmaza girmemesi adına yapılan KOBİ destekleri, işçi alımlarında sigortasının devlet tarafından karşılanması gibi devlet desteklerinden biri olan, KOBİ’lere 50 Bin lira faizsiz kredi 2017 yılı için Şubat ayının 20’sinde başvuruları sona erecektir. Başvuralarınızı hemen yaparak verilecek olabn 50 bin liralık faizsiz kredi imkanından sizde faydalanabilirsiniz. Alıncak olan kredinin ödemesinde de kolaylık sağlanacak ve KOBİ’lere verilen 50 Bin lira faizsiz kredinin can suyu olması amaçlanmaktadır.

Kredi kullanamayan ve borçlarından dolayıda iş yapamaz hale gelen küçük ve orta büyüklükteki işletmelere verilen 50000 TL’lik kredi faizsiz olarak sunulacak. Hükümet tarafından yapılan bu proje aslında 2016 yılında başladı. 2016 Yılında yapılan KOBİ desteklerine 250 bin kişinin başvuru yapması ve bütçeninde sadece 15 bin kişiye KOBİ destek kapsamında 50 bin lira verilecek olması, faizsiz kredi ihtiyacının ne kadar fazla olduğunu ortaya çıkartı ve bu başvurular için süre, aynı zamanda bütçede arttırıldı ve yapılan açıklamalara göre bütün ihtiyacı olan ve başvuru yapan KOBİ’lere faizsiz kredi verilecek. Sanayi Bakanı olan Sayın Faruk Özlü şu şekilde açıklamada bulundu:  “Bu yıl 2.5 milyar bütçeyle bu programı daha da genişlettik. Yani KOBİ’miz için 10.3 milyar lira faizsiz kredi hacmi oluşturmuş olacağız.”

Faizsiz 50 Bin Lira Krediye Yoğun Başvuru

KOBİ’ler için yapılacak olan bu başvuruya daha önceden başvuru yapmışsanız yani 2016 yılı sonunda başlayan 50 bin faizsiz krediye başvuru yapanların tekrar başvuru yapmasına gerek yoktur. Daha önce faizsiz krediye başvuru yapmamış olanlar varsa elini çabuk tutup, 50 bin faizsiz kredi başvurusu son günü olan 20 Şubat’a kadar başvurularını yapmaları gereklidir. Sayın Bakan Özlü: “KOBİ’lere 2002-2016’da 3.5 milyar lira destek sağladık. Bakanlık olarak KOBİ’lere destek vermek amacıyla devreye alınan 2017 bütçesi 2.1 liradan 2.7 milyar liraya çıkarıldı. Artışta, faizsiz krediye olan talep etkili oldu.” diyerek duruma açıklık getirdiler.

Üretim Reform Paketi olarak yeni köklü reformların yapılacağını ve her alanda çalışmaların yapıldığını belirten Sanayi Bakanı Sayın Faruk Özlü, konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundular: “Üretim Reform Paketi’nde, yeni sanayi parselleri oluşturmak, parselleri daha uygun şartlarda sanayicinin kullanımına sunmak, şehir içinde kalmış sanayi alanlarının daha uygun yerlere taşınmasını sağlamak için önemli düzenlemeler yapacağız.” dediler.

Kaçırmayın!

KOSGEB Destekleri Ve Başvuru İşlemleri

icindekiler1 KOSGEB Destekleri1.1 KOSGEB Veri Tabanı1.2 KOSGEB Veri Tabanına  Nasıl Kayıt Olurum?1.3 KOSGEB Veri Tabanına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir