Cumartesi , Haziran 29 2019

Anasayfa / Bankalar / İş Bankası İnternet Bankacılığı

İş Bankası İnternet Bankacılığıİş Bankası İnternet Bankacılığı

İş Bankası internet bankacılığı, köklü bir banka olması sebebi ile çok güvenli ve çok hızlı bir yapıya sahiptir. 7/24 işlem yapabilme olanağına sahip bu sistem sayesinde bankaya gitmeden oturduğunuz yerden işlem yapabilmektesiniz. Bütün bu işlemlerin dökümlerini alabilir, pdf olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ayrıca İş Bankası işlemlerinizi internet bankacılığı ile yaptığınızda birçok işlem ücretsizdir. İş Bankası internet bankacılığını kullanabilmeniz için kurumsal ya da bireysel banka müşterisi olmanız gereklidir. Müşteri değilseniz, hesap açtırmalısınız. Şubeye giderek ya da internet üzerinden hesap açmanız mümkün. Bir İş Bankası müşterisi iseniz karşınızdaki ekranda başvur butonunun yanında bulunan şifre kısmına giriniz. Açılan pencereden şifre alma işlemini seçerek müşteri tipini seçip, TC numaranız veya müşteri numaranız ile beraber cep telefonunuzu yazmalısınız. Alt kısımda bulunan doğrulama kodu yazan kısma hemen yanında bulunan 6 haneden oluşan karakteri yazarak devam edeceksiniz. Daha sonra cep telefonunuza gelecek olan onay kodunu ilgili yere yazarak devam edin. Son olarak yapmanız gereken, kart numarasını, güvenlik kodunu, şifresini ve son kullanma tarihini yazarak şifrenizi alabilirsiniz ve yeni şifrenizle altta bulunan iki yere de yazarak yenileme butonuna basmanız yeterli olacaktır. Artık aldığınız şifre ile bütün İş Bankası internet bankacılığı işlemlerini yapmaya hazırsınız.

Şifre Yenileme İşlemi

Şifrenizi unuttunuz veya hatalı girerek bloke ettiniz. Korkmanıza gerek yok. Hemen internet üzerinden, ATM’den ya da müşteri hizmetlerini arayarak şifrenizi oluşturabilirsiniz. Bu işlemi İş Bankası internet bankacılığı ile yapmak istiyorsanız, anında şifre bölümüne girerek hemen yeni şifre alabilirsiniz. Burada müşteri tipinizi ve bilgilerinizi, kart bilgilerinizi ve mobil onay şifrenizi girerek anında şifre alabilmektesiniz. Aldığınız şifreyi kaybetmemeye ve yanlış girmemeye özen göstermelisiniz. Zaten 6 ayda bir şifrenizi değiştirmeniz için banka sizi uyaracaktır. Bu güvenlik açısından oldukça önemli bir durumdur. İş Bankası internet bankacılığı ile yapabileceğiniz işlemler oldukça fazladır. Mesela, temanızda değişiklik yapabilir, ailenizin ya da yakınlarınızın fotoğraflarını yükleyebilir ve çok basit bir para aktarımı yapabilirsiniz. Hesabınızdaki tüm işlemlerinizi bildirim alanı ile takip edebilir, hiçbir ücret ödemeden, canlı olarak borsa verilerini ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası internet şubesi çok yüksek güvenlik önlemleri ile donatılmıştır. Sayfada bulunan Facebook – Twitter seçeneklerini tıklayarak hangisini isterseniz onu hesabınız ile birleştirebilirsiniz. Bütün kampanya ve fırsatlardan anında haberiniz olur ve Fırsatla uygulaması ile kampanyalar hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca Ticari İnternet Şubesini kullanarak onaylanan işlemlerinizi, hesap bilgilerinizi, ödeme tarihi gelen ödemelerinizi de görebilirsiniz. Hareketli takvim sayesinde çekleriniz hakkında bilgiye ulaşarak, çek- senet menüsü ile firmanıza ait çeklerle ilgili olarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Ticari internet şubesi ile maaşınızla ilgili olan işlemlerinizi yapabilirsiniz. Çoklu havale, DBS ve EFT işlemlerinizi yapabilir, firmanız ile ilgili onay ve yetki sınırlaması yapabilirsiniz. Üye iş yerlerinden işlem detaylarınızı ve ekstrenizi görüntüleyebilirsiniz. Hangi bilgiyi istiyorsanız e-posta adresine gelmesini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde İpotek Karşılığı Kredi, Kefilsiz Kredi ve kredi çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir