Cumartesi , Nisan 4 2020

Anasayfa / Bankalar / İş Bankası Emekli Promosyonu

İş Bankası Emekli Promosyonuİş Bankası Emekli Promosyonu

Uzun süredir konuşulmakta olan emekli promosyonu müjdesinde son aşamaya gelinerek bankalar ile teker teker anlaşmalar yapılarak protokoller imzalanmaktadır. İmzalanan ilk protokol devlet bankası olan Ziraat Bankası ile yapılmıştı ardından bugün Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre İş Bankası emekli promosyonu konusunda protokolün imzalandığı yönünde oldu.

Emeklilerin 3 yıl kadar İş Bankası’ndan alacakları sözleşmenin yapılmasının ardından ve bankanın belirleyeceği özel promosyon şartlarını yerine getirilmesinin ardından, ikinci protokol olarak imzalanan İş Bankası emekli promosyonunu alma hakkına kavuşacaksınız. Nisan ayı veya Mayıs ayı gibi emeklilere yapılacak olan promosyonlar bankalar tarafından ödenmeye başlanacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yazılı olarak yapılan açıklama ile İş Bankası’nın ülkemiz genelinde 818 bin emekli ile çalışma yaptığını ve maaş işlemlerinde bankanın kullanıldığını belirterek, özel sektörde emekli müşteri sayısı olarak en çok işlem yapan banka olarak belirtildi.

SGK tarafından emeklilere verilecek olan promosyonla ilgili olarak protokolün İş Bankası ile imzalandığı yönünde oldu ve yazılı olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Promosyon ödemelerine en geç mart ayında başlanacak ve ödemelere nisan ve mayıs aylarında da devam edilecek. Banka promosyonu almak isteyen emekliler kurumumuz ile protokol imzalayan bankalara müracaat edebilirler.”

Yaklaşık olarak 6 milyar kadar ödemenin emeklilere yapılacağını belirtilirken, açıklamada ilk protokolün Ziraat Bankası ile yapıldığıda belirtildi.

Devlet bankalarının ardından özel bankalarla imzalanmaya başlanan emekli promosyonları sayesinde emeklilere maaşlarını kullandıkları bankalardan ekstra bir gelir söz konusu oldu. İlerleyen zamanda bankaların promosyonları almak adına sundukları şartlar ortaya çıkacaktır.

emekli promosyonlari

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

One comment

  1. kredikartıistiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir