Pazartesi , Nisan 27 2020

Anasayfa / Kredi Kartları / İcralık Kredi Kart Borcu Taksitlendirme

İcralık Kredi Kart Borcu Taksitlendirmeİcralık Kredi Kart Borcu Taksitlendirme

Tüketiciler tarafından ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla nakit ihtiyacını gidermek adına ilk başvurulan yerdir bankalar. Bankaların vermiş olduğu kredi kartları veya krediler sonucunda kişiler taksit ödemek zorunda kalmaktadırlar. Geçtiğimiz zamanlarda yeni çıkan yasalarla sınırlandırılan kredi kartı limitleri olmasaydı yine binlerce aile kredi kartı borçları yüzünden sıkıntılar yaşamaya devam edeceklerdi. Kredi kartı kullanılması ayrı bir hesap kitap gerektiren durumdur. Gelişi güzel alınan kredi kartları ve olmayan paraları harcamalar sonucunda bankalara ciddi borçlar oluşmakta ve ödenemediği zamanda kredi kartı borcu icralık olmaktadır.

İcralık kredi kartı borcu taksitlendirme mümkünmüdür. Tabikide mümkündür. Sonuçta banka alacağı olan parayı almak ister ve bunuda avukatları kanalıyla yapmaktadırlar. Gerek gelen avukata durumunuzu anlatarak ödemelerinizi yapacağınızı belirte bilirsiniz. Gereksede bankaya giderek taksitlendirme yada borcunuza yapılandırma talep edebilirsiniz. Sonuçta borcunu ödemek isteyipte ödeyemediğinizi bankaya anlatırsanız anlayışla karşılanacaksınızdır.

Bankalar tarafından verilen kredi kartlarının limitlerinde düzenlemeler yapılmış olup bu düzenlemeler ile tüketicilere sınırlamalar getirilmiştir. Kredi kartı limitleri ile getirilen sınırlamaların yanı sıra taksit sınırlandırmalarıda getirilerek, kredi kartı kullanımını artniyetli kullanan kişilere karşıda önlem alınmıştır.

Kredi kartından çekilen nakit paralar, en yüksek faizi olan borç paralardır. Hemen ilk ekstre borcu ile ödenmez ise katlanmış şekilde karşınıza çıkacaktır. Bu olumsuz durumla karşılaşmamak için ve icralık olmamak için ödemelerinizi zamanında yapmalısınız. Asgari ödemesi olsa bile kredi kartınızı birikim olarak kalan paranızı yatırmalısınız.

Kredi kartı borcu 72 ay yapılandırma yapılabilmektedir. 72 Ay yapılandırma geçtiğimiz Eylül ayında çıkan ve Resmi Gazetede yayınlanan yasa ile resmilik kazandı. Kişilerin bir defaya mahsus olmak üzere kredi ve kredi kartı borçlarını yapılandırmalarına fırsat verilmiştir. Bu yapılandırmayı yapmak isteyen banka müşterilerinin, kredi kartı borçlarını aksatarak ödemeler yapması gereklidir ve kredi kartı borçlarının takibe girmemiş olması gereklidir. Takibe girmiş kredi kartı borçları için bankalar 72 ay yapılandırma yapmaya yanaşmamaktadırlar. Yeni çıkan 72 ay yapılandırma yasası bankalar tarafından tamamen rast gele kişiye göre değişin kurallarla uygulanmakta olup, kimine yapılandırma yapılmakta kiminede yapılmamaktadır. En yakın bankanızın şubesine giderek yapılandırma hakkında bilgi alabilirsiniz ve size yapılandırma yapılıp yapılamayacağını öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir