Pazartesi , Nisan 13 2020

Anasayfa / Krediler / İcralık Kredi Borcu Yapılandırma

İcralık Kredi Borcu Yapılandırmaİcralık Kredi Borcu Yapılandırma

Kredi ve kredi kartı borçları vatandaşın belini büyümektedir. Kredi borçlarının takibe girmesi icralık olması sonucunda her gün banka avukatları aramakta ve zor zaman geçiren gerçekten borcunu ödemek isteyen kişilere yardımcı olunmaktadır. Kredi borcunu yapılandırma yapmak isteyene bankalar her daim yardımcı olmaktadır. Tabi bu durumda faiz oranları ayrı belirlenmektedir. Sonuç olarak banka borç vermiş olduğu parayı bir şekilde faizi ile birlikte geri almak istemektedir. İcralık kredi borcu yapılandırma konusunda da bahsedeceklerim şu şekilde;

İcralık olmuş kredi borcu yapılandırma yapılabilir mi?

Ödeyemediğiniz kredi borcunuzda veya kredi kartı ekstrelerinizde size uyarılar yapılmaktadır. Banka tarafından olsun avukatlar tarafından olsun aranmaktasınızdır. Cep telefonu ile arama yapan banka ise ve ödemesi gecikmiş kredi veya kredi kartınız varsa mutlaka telefonlara cevap vermelisiniz. Telefondaki banka yetkilisi ödeyemediğiniz kredi veya kredi kartı borcunuz için sizi aramaktadır ve size yardımcı olmak için arama yapmaktadır. Bu telefonları açmayarak krediniz, kredi kartınızın takibe girmesini sağlayacaksınız ve icralık olacaksınızdır. Takibe giren kredi için banka karşılık ayırmaktadır ve bunu Merkez Bankası‘na bildirmektedir. Batık krediler olarak da bilinen bu  kredi veya kredi kartı borcu için bu aşamada yapılabilecek ne yapılandırma vardır nede başka türlü bir seçenek. Tek çıkar yolunuz kredi veya kredi kartı borcunuzu bir şekilde avukatla anlaşarak ödeme yoluna gitmenizdir. Kredi notunuzun ve kredi sicilinizin etkilenmesi sonucunda da hiç bir banka size uzun süreler kredi veya kredi kartı vermeyecektir.

Takibe girmiş icralık kredi borcu yapılandırması yapılabilir mi?

Takibe girmiş kredi demek artık kredinizi ödeyemeyeceğinizin banka tarafından kanaat getirilmesidir. Bu aşamadan sonra açılacak olan icra dosyası ile avukatlar gerekli yasal işlemleri başlatacaktır. Yapabileceğiniz banka avukatları ile anlaşarak borcunuzu ödemektir. Başka bankalara borcunuzu ödemek için kredi veya kredi kartı başvurusunda bulunsanız dahi olumsuz cevap alacaksınızdır. Bankacılık sisteminin ilerlemesi ve teknolojinin de oldukça fazla kullanılması neticesinde, bankalar arası bütün borçlarınız ve takibe girmiş kredileriniz sonucunda oluşan kredi notu sayesinde kredi vermemektedirler.

Takibe giren krediniz sonucunda icralık olmuşsanız tek yapabileceğiniz borçlarınızı en erken bir şekilde ödeyerek, kredi sicilinizi temize çıkarmaya çalışmaktır. 2017 yılı içinde kredi borçlarınızı öderseniz veya yapılandırma imkanınız olduğunda yapılandırma yaparsanız sicil affı yasasından yararlanabileceksiniz ve sicil affı düzenlemesi 2017 sayesinde 6 ay kadar kısa bir sürede siciliniz temizlenecek ve kara listeden çıkarılacaksınız. Bu aşama normal şartlarda, borcunuzu ödemenize rağmen 5 yıl kadar sürmektedir ve uzun yıllar kredi ve kredi kartı kullanımınıza izin verilmemektedir. Sicil affı yasasından yararlanmak için elinizi çabuk tutmanız tavsiye edilir.

Bir önceki yazımız olan Masrafsız Kredi başlıklı makalemizde en az masraflı kredi, en düşük masraflı kredi ve masrafsız kredi akbank hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir