Pazar , Nisan 5 2020

Anasayfa / Krediler / Halkbank İmar Barışı Destek Kredisi (% 1,33 Faiz Oranı)

Halkbank İmar Barışı Destek Kredisi (% 1,33 Faiz Oranı)T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından İmar Affı olarak başlatılan ve 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılan ruhsatsız ya da ruhsat mevzuatına aykırı olarak inşa edilen konutları (yapı, mesken) kayıt altına almak için İmar Affı uygulamasını sisteme koymuştur. Halkbank, İmar Barışı Destek Kredisi adı altında yaptığı kampanya ile imar ve ruhsat sıkıntısı yaşayan vatandaşlara düşük faizli ( %1,33 ) kredi seçeneği sunmaktadır.

Halk Bankası İmar Barışı Destek Kredisi

İmar Barışı Destek Kredisi Nedir?

İmar barışı kapsamında vatandaşların yapı kayıt kısmında ödeme sıkıntısı yaşamaları sebebi ile nakit gereksinimlerine cevap verebilmek adına 60 ay vadeli ve % 1,33 faiz oranlı Halkbank kampanyalı kredidir.

Halk Bankası İmar Affı Kredisi Tutar ve Ödeme Koşulları

  • 20.000 TL’ ye kadar 60 ay vade seçeneği ve % 1,33 faiz oranı
  • 20.001 TL – 100.000 TL arası 60 ay vade seçeneği ve % 1,48 faiz oranı
  • 100.001 TL ve üzeri için 60 ay vade ve % 1,65 faiz oranı olarak belirlenmiştir.

Örnek ödeme tablosu aşağıdaki gibidir.

               İmar Barışı Destek Kredisi
Kredi Tutarı Kredi Vadesi    Faiz Oranı Tahsis Ücreti Taksit Tutarı Yıllık Maliyet Oranı
20.000 TL 60 AY % 1,33 YOK 520,49 TL 20,9259

Halkbank gerekli gördüğünde kredi şartlarını değiştirme ve kredi kullanımını durdurma hakkını bünyesinde saklı tutmaktadır.

‘’ Kredi üst limiti 30.000 TL’dir. ‘’

İlginizi Çekebilir: https://enuygunkrediverenbanka.com/3-ay-ertelemeli-kredi-veren-bankalar/

Halkbank İmar Barışı Destek Kredisinden Nasıl Faydalanabilirsiniz?

  • İmar Barışı başvurunuzu E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden yaparsanız ilgili Bakanlık Kaleminden onay SMS’ i gönderilecektir.
  • Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine kişisel başvuru yapabilirsiniz. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinden yaparsanız müdürlükten Yapı Kayıt belgesi verilmektedir.

‘’ Bu iki yöntemden hangisini tercih ederseniz edin krediye başvurmadan önce ya e-devlet üzerinden gelen SMS’ i ya da İl Müdürlüğünden almış olduğunuz Yapı Kayıt belgesini bankanıza onay niteliğinde vermeniz gerekmektedir. Bir nevi İmar Affı için kredi çektiğinizi beyan etmekle mükellefsiniz. ‘’

Bir önceki yazımız olan Bayram Kredisi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde Bayram Kredisi, ev kredisi ve Faiz oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir