Salı , Nisan 7 2020

Anasayfa / Kredi Kartları / Halk Bankası Paraf Kredi Kartı Yapılandırma

Halk Bankası Paraf Kredi Kartı YapılandırmaHalk Bankası Paraf Kredi Kartı Yapılandırma

Tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda, ihtiyaç duydukları nakit para gereksinimlerini ve almak istedikleri ürün, hizmetler için kredi kartına başvurabilirler. Kredi kartları taksitli alışverişlerde ve nakit ihtiyaç gereksinimlerinde oldukça faydalı bir araçtır. Hesabını bilerek, kredi kartı limitini dikkatli bir şekilde kullanılarak yapılan harcamalarda kişiye yarar sağlamaktadır. Kimi zaman ipin ucunu kaçırsakta kredi kartı ödemelerimizi düzenli bir şekilde ve zamanında yapmamız gereklidir. Zamanında ödenemeyen kredi kartları tüketicilere olumsuz kredi notu olarak dönmektedir.

Kredi kartının asgari ödemesini dahi yapamıyorsak, mutlaka Halk Bankası’nın iletişim kanallarıyla irtibata geçerek kredi kartı borcunun yapılandırılmasını talep ediniz. Banka yetkilileri bu durum karşısında sizin ödemelerinizdeki gecikmelere bağlı olarak yapılandırma talebinizi kabul etmesi mümkündür. Kredi kartının borçlarının zamanında ödenmemesi durumunda, olumsuz olarak etkilenecek olan kredi notunuz sonucunda, başka bankalardan da kredi kartı almanız imkansız olacak ve buna bağlı olarakda kredi ihtiyacı duyduğunuzda kredi çekmenizde imkansız olacaktır.

Kredi notunuzu düşürmemek ve kredi sicilinizi olumsuz yönde etkilemek istemiyorsanız, mutlaka Halk Bankası ile iletişime geçiniz veya en yakın şubesine giderek Paraf kredi kartı yapılandırmasını talep ediniz.

Halk Bankası 72 ay yapılandırma imkanınızda vardır. Geçtiğimiz zaman diliminde çıkan yeni kredi kartı düzenlemesi ile taksit sayılarındaki değişmelerin yanı sıra kredi kartı veya kredi borçları için kişilere bir defaya mahsus olmak üzere 72 ay yapılandırma imkanı sunulmuştur. Belki faiz oranları normal şartlardan yüksek olabilir fakat, kredi notu düşünenler için 72 ay yapılandırma tek çıkış yolu olabilir. Kredi kartı borcunuzu aksatmalı olarak ödeyebiliyorsanız mutlaka Halk Bankası kredi kartı 72 ay yapılandırma işlemini yaptırmalısınız.

Bir diğer yapılandırma seçeneğiniz ise kredi kartınızın borcu doğrultusunda 48 ay vadeli olarak uygun faiz oranları ile Halk Bank aracılığıyla bir ihtiyaç kredisi kullanarak kredi kartı borcunuzu kapatma yoluna gitmektir. Bu şekilde daha uygun faiz oranları ile kredi kartı borcunuzu kapatmış olacaksınız ve kredi notunuzuda düşürmemiş olacaksınızdır.

Bankalar tarafından yapılan yapılandırma işlemlerinde, banka kredi kartı kullanımınızı kapatabildiği gibi kredi sicilinizide etkileyebilecek işlemler yapabilir. Bunların daha sonradan fark edilmemesi için işlemlerinizi yaptırırken mutlaka bankanız ile herşeyi açık açık konuşun.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir