Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Bankalar / Halk Bankası Kiralık Kasa Fiyatları

Halk Bankası Kiralık Kasa FiyatlarıHalk Bankası Kiralık Kasa Fiyatları

Evde veya işyerinde durmasından çekindiğiniz ve güvenli bir yerde muhafaza etmek istediğiniz, ziynet eşyası, nakit para, evrak veya sizin için maddi ve manevi değeri olan her türlü eşyayı, kiralık kasa hizmetinden belirli bir ücret karşılığında yararlanarak, bankanın size özel kasasında saklayabilirsiniz.

Bankaların Kiralık Kasası Güvenilir Mi?

Bankalar belirli yasal prosedürler çerçevesinde, müşteriye güvence vererek kiralık kasa hizmeti sunar. Banka şubelerinin kasa odalarında yer alan özel kasanıza gitmeniz için kimlik bilgileri teyidinden sonra banka personeli kasa odasını açar. Kişiye özel kasanın 2 adet anahtarı bulunur ve kasa ancak 2 anahtar kullanılarak açılabilir. Bu anahtarlardan biri müşteriye aittir diğeri ise banka şubesinin görevli personelinde bulunur. Bu şekilde kasayı müşteri ve personelin birlikte açması gerekir. Personel, kasa açıldıktan sonra müşteriyi odada yalnız bırakır bu şekilde kasa içeriğini görmez.

 Kiralık kasa hizmetine başvururken ve hizmetin devam ettiği süre boyunca kasanıza eşya bırakıp, eşya alırken bankaya içeriği ve değerini bildirmeniz gerekmez. Bu şekilde mahremiyet sağlanmış olur. Kiralık kasa kişiye özel olarak açıldığından, kasaya yalnızca kasa sahibinin erişimi mümkündür. Müşteri anahtarını teslim alarak gelen yakınları ve aile bireyleri dahil kimse kişinin yerine kasayı açamaz.

Kiralık Kasa Boyutları Nelerdir?

Muhafaza edilmesi planlanan eşyaların sığacağı büyüklükte bir kasaya ihtiyaç olacaktır. Bankaların genellikle 3 farklı ebatta kasaları bulunur. Kasa ebatlarının standartları şu şekilde belirlenmiştir:

– Küçük Boy: Yükseklik: 11,5 cm Derinlik: 41 cm Genişlik: 24,5 cm

– Orta Boy: Yükseklik:16,5 cm Derinlik: 41 cm Genişlik: 24,5 cm

– Büyük Boy: Yükseklik: 26,5 cm Derinlik: 41 cm Genişlik: 24,5 cm

Halkbank Kiralık Kasa Fiyatları

Halkbank’ta kiralık kasalar 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık veya 1 yıllık olarak kiralanabilir. Kiralık kasa fiyatları seçilen kasa boyutuna ve kiralama süresine göre değişir. Ayrıca kasa kiralama bedeline ek olarak depozito ücreti alınır. Ancak alınan kiralama hizmeti süresi dolduğunda, kiralamaya devam edilmemesi durumunda depozito ücreti müşteriye geri ödenir.

2018 yılı Halkbank kiralık kasa fiyatları tarifesi şu şekildedir:

– Küçük Boy: 1 Aylık: 50 TL, 3 Aylık: 75 TL, 6 Aylık: 150 TL, 1 Yıllık: 270 TL.

– Orta Boy: 1 Aylık: 50 TL, 3 Aylık: 100 TL, 6 Aylık: 200 TL, 1 Yıllık: 325 TL.

– Büyük Boy: 1 Aylık: 50 TL, 3 Aylık: 100 TL, 6 Aylık: 200 TL, 1 Yıllık: 325 TL.

Kasa kiralama bedeli dışında 1 defaya mahsus olarak, her boy kasa için sabit 250 TL depozito ücreti alınmaktadır.

Halkbank Kiralık Kasa Hizmetine Nasıl Başvurulur?

Halkbank’ın kiralık kasa hizmetinden yararlanmak için kiralık kasası bulunan Halkbank şubelerine kimlik fotokopisi ve 1 adet fotoğraf ile şahsen müracaat edilmesi gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde İpotek Karşılığı Kredi, Kefilsiz Kredi ve kredi çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir