Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Bankalar / Garanti İnternet Bankacılığı

Garanti İnternet BankacılığıGaranti İnternet Bankacılığı

Genel anlamda internet bankacılığı, internet üzerinden ya da şubeden aldıkları şifre ile bankadaki bütün işlemlerini yapabildikleri bir uygulamadır. Bunun için internetinizin ve akıllı cihazınızın olması yeterlidir. Her bankanın kendisine özel bir uygulaması vardır. Biz burada bugün Garanti internet bankacılığı ile ilgili bilgiler vereceğiz. Elbette ki internet bankacılığından faydalanmak için öncelikle şifrenizin olması gerekmektedir. Şifrenizin olması için de Garanti Bankası müşterisi olmanız gerekir. Müşteri iseniz şifre almak çok kolaydır. Eğer Garanti Bankası müşterisi değilseniz hesap açtırmanız gerekecektir. Bunun için ise Garanti Bankasının resmi internet sayfasına girerek müşteri değilim seçeneğinden girerek, gerekli yönlendirmeler yapılarak müşteri olmanız sağlanır. Garanti Bankası müşterisi iseniz, internet üzerinden sayfaya girdiğinizde karşınıza çıkan ekranda şifre ve parola butonuna tıklayarak, ister müşteri numarası ister TC numarası ile giriş yapabilir. Burada istenilen bilgileri yani kart bilgileri ve iletişim bilgilerini doğru bir şekilde girerek çok düşük bir ücret ile işlem yapılabilir. 7 gün 24 saat hizmet alınabilen bir sistemdir. Girilen bilgilerden sonra telefonunuza onay kodu gelecektir. Bu onay kodunu girerek kendi şifrenizi oluşturun ve akılda kalan bir şifre oluşturmaya dikkat edin. Arada bir şifrenizi değiştirin. Güncellemelerinizi aksatmayın. Bu bankacılık işlemlerinizin güvenliği için çok gereklidir.

Garanti İnternet Bankacılığı İşlemleri

Garanti Bankası internet bankacılığı ile havale ve EFT işlemlerinizi yapabilir, altın alım ve satımı yapabilir, hisse senedi alım ve satımı yapabilir, döviz hesabı açarak işlem yapabilir, borsa hareketlerini takip edebilir, e-devlet kapısı işlemlerini gerçekleştirebilir, Turkcell paketleri satın alabilir, İtunes kodu satın alabilir, gelir ve gider yönetimi yapabilir, bankacılık işlemleri yapabilir, western union ile para gönderimi ve alımı yapabilir, kredi risk ve çek raporunu görüntüleyebilir, parola işlemleri yapabilir, kredi kartı ve kredi ödemeleri yapabilir, kurum ödemeleri yapabilir, e-posta adresinize bilgi gönderimini sağlayabilirsiniz. Garanti İnternet bankacılığı sayesinde bütün bu işlemlerinizi istediğiniz yerden ve zamanda yapabilirsiniz. Parola almak için ise bankamatik ya da kredi kartınızın şifresini de kullanabilmektesiniz.

Garanti Bankası Kartı Almak

Bütün bu ayrıcalıklardan faydalanmak istiyorsunuz fakat Garanti kartınız yok. Hiç sorun değil. Web üzerinden Garanti İnternet bankacılığı girişi yaparak kartım yok butonuna tıklayarak hemen alabilirsiniz. Bunun için ekstrenizin veya Paracard üzerinde yazan müşteri numarası, doğum tarihi ve anne kızlık soyadının istenen harflerini yazarak giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan formu doldurarak şifrenizi alabilirsiniz. Garanti Bankası şifrematik başvuru yapmak için internet şubesini kullanmanız ya da Garanti müşterisi olmanız gereklidir. Şifrematik başvurusunda sadece bir kere alınacak olan 30 TL hizmet bedeli vardır. Başvurunuz ile gerekli bilgiler kurye ile yedi iş günü içerisinde adresinize gelecektir. Şirketler şifrematik başvurusunu şubeye giderek yapabilirler ve oradan alabilirler.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde İpotek Karşılığı Kredi, Kefilsiz Kredi ve kredi çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir