Çarşamba , Ekim 31 2018

Anasayfa / Krediler / Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi BaşvurusuGaranti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Bütün ihtiyaçlar için ortak bir çatı altında toplanan ihtiyaç kredisi günümüzde hemen herkes tarafından kullanılmaktadır. İhtiyaç kredisi almak isteyenler için birçok banka kredi kampanyaları düzenlemektedir. Bı krediler içinden seçim yaparken dikkat etmeniz gereken iki önemli nokta vardır. Biri faiz oranı bir diğeri ise vade süresidir. Biz de sizlere bu yazımızda ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için gerekli belgeler nelerdir , ihtiyaç kredisi almak için hangi yollara başvurulur, Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır , Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken istenen belgeler nelerdir gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti ihtiyaç kredisi başvurusu Garanti İnternet ya da Garanti Cep ile gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz daha önce yapmış olduğunuz işlemleri de başvuruları da tamamlayabilirsiniz.

Garanti ihtiyaç kredisi %1,14’ten başlamaktadır. Kampanya kapsamında 3 ay ila 18 ay  arasında vadelendirme seçeneği sunulmaktadır. Faiz oranları vade süresine ve kredi tutarına göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin kısa süreli kredi kullandığınız zaman faiz oranları artarken uzun süreli kredi kullandığınızda da faiz oranı azalmaktadır.  Sizin başvurduğunuz kredi tutarı değil bankanın sizin için uygun gördüğü kredi tutarı ihtiyaç kredisi olarak verilmektedir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapmak İçin İstenen Belgeler

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için istenen belgeler şu şekildedir ;

Başvuruda bulunan kişinin kimlik fotokopisi

Başvuruda bulunan kişinin gelir belgesi

Yine ihtiyaç kredisi başvurusu için başvuruda bulunan kişinin üzerinde su, elektrik ya da telefon abonesi bulunan bir fatura

Başvuruda bulunan kişinin ikametgah belgesi gereklidir.

Gelir belgeleri kendi içlerinde değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi çalışan kişilerin sektörlerinin farklılık göstermesidir. Kişilerden istenen gelir belgeleri şu şekildedir;

Özel sektör çalışanları için SGK hizmet dökümü,

Emekliler için emekli hesap cüzdanı,

Serbest çalışanlar için vergi levhası,

Ticari işletme sahipleri için ise vergi levhasının yanı sıra Ticaret Sicili Gazetesi ‘nde yer alan kuruluş ilanı istenir.

Garanti ihtiyaç kredisi başvurusu yaptıktan sonra olumlu olumsuz cecabınızı almanız ile dilerseniz olumsuz cevabın nedenini öğrenebilirsiniz. Böylelikle başka bankalara kredi başvurusu yaparken şartlarınızı iyileştirebilirsiniz.

Garanti ihtiyaç kredisini alsanız  da almasanız da dahi dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan birisi de gerçekten ihtiyaç kredisinde ihtiyacınız olup olmadığını belirlemektir. Piyasadaki çoğu insan ihtiyacı olmadığı halde  kredi kullandığı için daha sonra kredi geri ödemelerini gerçekleştirmekte zorluk çekmekte bu da kredi notunu düşürmektedir. Kredi notunun düşmesi ise ilerleyen zamanlarda gerçekten kredi ihtiyacı duyduğunuz zaman önünüze olumsuz bir şart olarak çıkacaktır.  Kredi notu düşük kişiler bankalar tarafından güvenilmeyen müşteriler olarak görülür. Bu sebeple size kredi vermeye yanaşmazlar. Sizde gerçekten kredi ihtiyacınız olup olmadığını belirleyin ve keyfi olarak kredi kullanmaktan kaçının. Böylece daha sonra kredi notunuzu yükseltmek için uğraşmayın.

Bir önceki yazımız olan Aktif Bank Kredi Yapılandırma başlıklı makalemizde aktif bank 72 ay yapılandırma, aktif bank idari takip ve aktif bank kredi kartı yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir